ksanecore - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Scanning stopped by user.
ar: أوقف المسح بواسط مستخدم.

en: Batch mode time delay
ar: مهلة نمط الدفعات

en: Specify the time delay between each scan when batch mode is enabled.
ar: حدد المهلة الزمنية بين كل عملية مسح عند تمكين وضع الدُفعات.

en: Batch mode with time delay
ar: نمط الدفعات مع مهلة

en: Enables batch mode scanning. Continues scanning after a delay until canceled.
ar: تمكن من المسح في وضع الدُفعات. يواصل المسح بعد مهلة حتى يتم إلغاؤه.

en: Invert colors
ar: اعكس الألوان

en: Invert the colors of the scanned image.
ar: اعكس ألوان الصورة الممسوحة.

[ctx: Page size landscape]
en: Landscape %1
ar: بالعرض %1

en: Scan area size
ar: امسح حجم المنطقة

en: Select a predefined page size for the scanning area.
ar: حدد حجم صفحة محدد مسبقًا لمنطقة المسح.
