ksanecore - en to nn translation catalogue (10 entries)

en: Scanning stopped by user.
nn: Skanning avbroten av brukaren.

en: Batch mode time delay
nn: Pausetid ved fleirskanning

en: Specify the time delay between each scan when batch mode is enabled.
nn: Vel lengda på pausen mellom kvar skanning i fleirskanningsmodus.

en: Batch mode with time delay
nn: Fleirskanningsmodus med pausar

en: Enables batch mode scanning. Continues scanning after a delay until canceled.
nn: Slår på fleirskanningsmodus. Skannar til han vert avbroten, med med ein pause mellom kvar innskanning.

en: Invert colors
nn: Omvende fargar

en: Invert the colors of the scanned image.
nn: Snu fargane på det innskanna biletet.

[ctx: Page size landscape]
en: Landscape %1
nn: Liggjande %1

en: Scan area size
nn: Storleik på skanneområde

en: Select a predefined page size for the scanning area.
nn: Vel ein ferdig sidestorleik for skanneområdet.
