ksanecore - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Scanning stopped by user.
sv: Inläsning stoppad av användaren.

en: Batch mode time delay
sv: Tidsfördröjning för bakgrundsläge

en: Specify the time delay between each scan when batch mode is enabled.
sv: Ange tidsfördröjningen mellan varje inläsning när bakgrundsläge är aktiverat.

en: Batch mode with time delay
sv: Bakgrundsläge med tidsfördröjning

en: Enables batch mode scanning. Continues scanning after a delay until canceled.
sv: Aktiverar inläsning i bakgrundsläge. Fortsätter inläsning efter en fördröjning tills det avbryts.

en: Invert colors
sv: Invertera färger

en: Invert the colors of the scanned image.
sv: Invertera färgerna på den inlästa bilden.

[ctx: Page size landscape]
en: Landscape %1
sv: Liggande %1

en: Scan area size
sv: Läs in områdesstorlek

en: Select a predefined page size for the scanning area.
sv: Välj en fördefinierad sidstorlek för inläsningsområdet.
