kscreen - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
ar: نمط العرض ممكن

en: Configure Display Settings…
ar: اضبط إعدادات العرض…

en: Enable Presentation Mode
ar: مكّن نمط العرض

en: User enabled presentation mode
ar: نمط عرض ممكن بواسطة المستخدم

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
ar: سيؤدي هذا إلى منع الشاشة والحاسوب من إيقاف التشغيل تلقائيًا.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
ar[0]: %2 و تطبيق آخر تفرض وضع العرض.
ar[1]: %2 و تطبيق آخر تفرض وضع العرض.
ar[2]: %2 و تطبيقين آخرين تفرض وضع العرض.
ar[3]: %2 و %1 تطبيقات أخرى تفرض وضع العرض.
ar[4]: %2 و %1 تطبيقا أخراً تفرض وضع العرض.
ar[5]: %2 و %1 تطبيق أخر تفرض وضع العرض.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
ar: %1 يفرض وضع العرض.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
ar: %1 يفرض وضع العرض: %2

en: Screen Layout
ar: تخطيط الشاشة

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
ar: يمكنك فقط تطبيق تخطيط شاشة مختلف عندما يكون هناك أكثر من جهاز عرض متصل.
