kscreen - en to az translation catalogue (49 entries)

en: None
az: Heç biri

en: Replicated by other output
az: Başqa çıxışlar ilə əvəzlənib

en: Keep display configuration?
az: Ekran tənzimlənməsi saxlanılsın?

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
az[0]: %1 saniyəyə əvvəlki tənzimləmələrə qaytarılacaq.
az[1]: %1 saniyəyə əvvəlki tənzimləməyə qaytarılacaq.

en: &Keep
az: &Saxlayın

en: &Revert
az: &Geri qaytarın

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
az: Yeni çıxış kanalı əlavə olundu. Ayarlar yeniləndi.

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
az: Çıxış kanalı silindi. Ayarlar yeniləndi.

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
az: Heç bir KScreen modulu tapılmadı. Lütfən KScreen quraşdırıldığını yoxlayın.

en: Outputs could not be saved due to error.
az: Çıxışlar xəta olduğu müddətdə saxlanıla bilməz.

en: Restart
az: Yenidən başladın

en: Display configuration reverted.
az: Ekran tənizmlənməsi geri qaytarıldı.

en: Primary
az: Əsas

en: Orientation:
az: İstiqamət:

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Only when in tablet mode
az: Yalnız planşet rejimində

en: Manual
az: Əl ilə

en: Replicas
az: Replikalar

en: Enabled
az: İşə salınıb

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop and panel appear on. Some older games also use it to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
az: Bu. əsas iş masanızın hansı ekranının və panelinin göstəriləcəyini aşkar edir. Bəzi köhnə oyunlar hansı ekranda göstəriləcəyinə qərar vermək üçün bunu istifadə edir.<nl/><nl/>Bu, hansı ekran bilirişlərinin və ya digər pəncərələrin göstəriləcəyinə heç bir təsir etmir.

en: Resolution:
az: Görüntü icazələri:

en: Scale:
az: Miqyas:

en: Refresh rate:
az: Yenilənmə tezliyi:

en: "%1" is the only refresh rate supported by this display.
az: "%1" bu ekran tərəfindən dəstəklənən yeganə yenilənmə aralığıdır.

en: Adaptive sync:
az: Uyğunlaşdırılmış eyniləşdirmə:

en: Never
az: Heç vaxt

en: Always
az: Həmişə

en: Overscan:
az: Sahə:

en: RGB Range:
az: RGB aralığı:

en: Full
az: Tam

en: Limited
az: Məhdud

en: Replica of:
az: Replika mənbəyi:

en: Device:
az: Cihaz:

en: Global scale:
az: Qlobal miqyas:

en: Legacy Applications (X11):
az: Köhnə tətbiqlər (X11):

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
az: Öz-özünə genişlənməni tətəbiq edin

en: Legacy applications that support scaling will use it and look crisp, however those that don't will not be scaled at all.
az: Miqyaslama, miqyaslamanı dəstəkləyən köhnə tətbiqlər üçün istifadə olunacaq, Miqyaslanma nəzərdə tutulmayan pəncərələr ümumiyyətlə miqyaslanmayacaq.

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
az: Sistemə görə miqyaslanıb

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
az: Bütün köhnə tətbiqlər sistemə uyğun olaraq düzgün ölçüsünə miqyaslanacaq, bununla belə onlar azca bulanıq görünəcək.

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
az: X11 pəncərə sistemindən istifadə edən tətbiqlərdə vizual xətaları minimuma endirmək üçün qlobal miqyas faktoru 6,25% ilə məhdudlaşır.

en: Save displays' properties:
az: Ekran xüsusiyyətləri yadda saxlanılsın:

en: For any display arrangement
az: İstənilən ekran düzülüşü üçün

en: For only this specific display arrangement
az: Yalnız xüsusi ekran düzülüşü üçün

en: 90° Clockwise
az: 90° saat əqrəbi istiqamətinə

en: Upside Down
az: Baş a.aşağı

en: 90° Counterclockwise
az: 90° saat ərəbinin əksinə

en: No Rotation
az: Dönməsiz

en: Drag screens to re-arrange them
az: Ekranların yerini dəyişərək düzün

en: Identify
az: Müəyyən edin
