kscreen - en to az translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
az: Təqdimat rejimi aktivdir

en: Configure Display Settings…
az: Ekran ayarlarını tənzimləyin...

en: Enable Presentation Mode
az: Təqdimat rejimini aktiv edin

en: User enabled presentation mode
az: İstifadəçinin aktivləşdirdiyi təqdimat rejimi

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
az: Bu sizin ekran və kompyuterinizin avtomatik sönməsinin qarşısını alacaq.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
az[0]: %2 və %1 digər tətbiqi məcburu təqdimat rejimindədir.
az[1]: %2 və %1 digər tətbiqləri məcburu təqdimat rejimindədir.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
az: %1 məcburi təqdimat rejimindədir.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
az: %1 məcburi təqdimat rejimindədir: %2

en: Screen Layout
az: Ekran tərtibatı

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
az: Başqa ekran təribatını yalnız birdən çox ekran qoşulduqda tətbiq etmək mümkündür.
