kscreen - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
ca: El mode de presentació està activat

en: Configure Display Settings…
ca: Configura els paràmetres de la pantalla…

en: Enable Presentation Mode
ca: Activa el mode de presentació

en: User enabled presentation mode
ca: Mode de presentació activat per l'usuari

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
ca: Això evitarà que la pantalla i l'ordinador s'apaguin automàticament.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
ca[0]: %2 i %1 altra aplicació estan forçant el mode de presentació.
ca[1]: %2 i %1 altres aplicacions estan forçant el mode de presentació.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
ca: %1 està forçant el mode de presentació.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
ca: %1 està forçant el mode de presentació: %2

en: Screen Layout
ca: Disposició de la pantalla

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
ca: Només podeu aplicar una disposició de pantalla diferent quan hi hagi més d'un dispositiu de pantalla connectat.
