kscreen - en to ca@valencia translation catalogue (103 entries)

en: Implementation error
ca@valencia: S'ha produït un error de la implementació

en: Outputs changed while trying to apply settings
ca@valencia: Les eixides han canviat mentre s'intentava aplicar la configuració

en: Replicated by other output
ca@valencia: Replicat per una altra eixida

en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:listbox]
en: Color profile:
ca@valencia: Perfil de color:

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: ICC profile
ca@valencia: Perfil ICC

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: Built-in
ca@valencia: Integrat

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the color profile built into the screen itself, if present. Note that built-in color profiles are sometimes wrong, and often inaccurate. For optimal color fidelity, calibration using a colorimeter is recommended.
ca@valencia: Utilitza el perfil de color integrat a la pantalla, si està present. Cal tindre en compte que els perfils de color integrats de vegades són incorrectes, i sovint, inexactes. Per a una fidelitat òptima del color, es recomana el calibratge mitjançant un colorímetre.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter ICC profile path…
ca@valencia: Introduïu el camí del perfil ICC…

[ctx: @action:button]
en: Select ICC profile…
ca@valencia: Tria el perfil ICC…

en: Opens a file picker for the ICC profile
ca@valencia: Obri un selector de fitxer per al perfil ICC

[ctx: @title:window]
en: Select ICC Profile
ca@valencia: Selecció de perfil ICC

[ctx: @action:button Briefly show the display name in a popup label on each screen]
en: Identify Screens
ca@valencia: Identifica les pantalles

en: Keep display configuration?
ca@valencia: Mantinc la configuració de la pantalla?

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
ca@valencia[0]: Es revertirà a la configuració anterior d'ací a %1 segon.
ca@valencia[1]: Es revertirà a la configuració anterior d'ací a %1 segons.

en: &Keep
ca@valencia: Man&tín

en: &Revert
ca@valencia: Re&vertix

[ctx: @info]
en: All displays are disabled. Enable at least one.
ca@valencia: Totes les pantalles estan desactivades. Almenys activeu-ne una.

[ctx: @info]
en: Gaps between displays are not supported. Make sure all displays are touching.
ca@valencia: No es permeten separacions entre les pantalles. Assegureu-vos que totes les pantalles estan en contacte.

[ctx: The argument contains the reason for the failure]
en: Couldn’t apply display configuration: %1
ca@valencia: No s'ha pogut aplicar la configuració de la pantalla: %1

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
ca@valencia: S'ha afegit una eixida nova. S'ha tornat a carregar la configuració.

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
ca@valencia: S'ha eliminat una eixida. S'ha tornat a carregar la configuració.

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
ca@valencia: No s'ha trobat el dorsal de KScreen. Comproveu la instal·lació.

en: Outputs could not be saved due to error.
ca@valencia: No s'han pogut guardar les eixides per un error.

en: Global scale changes will come into effect after the system is restarted.
ca@valencia: Els canvis de l'escala global s'efectuaran després de reiniciar el sistema.

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Display configuration reverted.
ca@valencia: S'ha revertit la configuració de la pantalla.

[ctx: @title:window]
en: Change Priorities
ca@valencia: Canvi de prioritats

en: Primary
ca@valencia: Primària

en: Raise priority
ca@valencia: Eleva la prioritat

en: Lower priority
ca@valencia: Reduïx la prioritat

[ctx: @action:button Shrink the height of a view]
en: Collapse
ca@valencia: Reduïx

[ctx: @action:button Edit the arrangement of display outputs]
en: Edit Arrangement
ca@valencia: Edita l'organització

en: Orientation:
ca@valencia: Orientació:

en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

en: Only when in tablet mode
ca@valencia: Només en el mode tauleta

en: Replicas
ca@valencia: Rèpliques

[ctx: @label for a checkbox that says 'Enabled']
en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

en: Enabled
ca@valencia: Habilitada

en: Change Screen Priorities…
ca@valencia: Canvia les prioritats de les pantalles…

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop appears on, along with any Plasma Panels in it. Some older games also use this setting to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
ca@valencia: Determina en quina pantalla apareixerà l'escriptori principal, junt amb els quadros de Plasma. Alguns jocs més antics també utilitzen esta opció per a decidir en quina pantalla apareixeran.<nl/><nl/>No té cap efecte sobre a on apareixeran les notificacions de pantalla o les altres finestres.

en: Resolution:
ca@valencia: Resolució:

[ctx: @info]
en: “%1” is the only resolution supported by this display.
ca@valencia: L'única resolució admesa per esta pantalla és «%1».

en: Scale:
ca@valencia: Escala:

[ctx: @info accessible description of slider value]
en: in percent of regular scale
ca@valencia: en percentatge de l'escala normal

en: Refresh rate:
ca@valencia: Freqüència d'actualització:

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display.
ca@valencia: L'única freqüència d'actualització admesa per esta pantalla és «%1».

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display at the current resolution.
ca@valencia: L'única freqüència d'actualització admesa per esta pantalla és «%1» a la resolució actual.

en: Adaptive sync:
ca@valencia: Sincronització adaptativa:

en: Never
ca@valencia: Mai

en: Always
ca@valencia: Sempre

en: Overscan:
ca@valencia: Sobreexploració:

[ctx: @info]
en: Determines how much padding is put around the image sent to the display to compensate for part of the content being cut off around the edges.<nl/><nl/>This is sometimes needed when using a TV as a screen.
ca@valencia: Determina la quantitat de farciment que es posa al voltant de la imatge enviada cap a la pantalla per a compensar part del contingut que es retalla al voltant de les vores.<nl/><nl/>De vegades es necessita quan s'utilitza un televisor com a pantalla.

en: RGB range:
ca@valencia: Interval RGB:

en: Full
ca@valencia: Complet

en: Limited
ca@valencia: Limitat

[ctx: @info]
en: Determines whether the range of possible color values needs to be limited for the display. This should only be changed if the colors on the screen look washed out.
ca@valencia: Determina si l'interval dels valors possibles de color ha de ser limitat per a la visualització. Açò només s'hauria de canviar si els colors de la pantalla pareixen destenyits.

[ctx: @label]
en: High Dynamic Range:
ca@valencia: Marge dinàmic elevat:

[ctx: @option:check]
en: Enable &HDR
ca@valencia: Activa &HDR

[ctx: @info:tooltip]
en: HDR allows compatible applications to show brighter and more vivid colors.
ca@valencia: HDR permet que les aplicacions compatibles mostren colors més brillants i vius.

[ctx: @action:button]
en: Calibrate HDR Brightness…
ca@valencia: Calibra la brillantor de HDR…

en: Opens a window to calibrate HDR brightness
ca@valencia: Obri una finestra per a calibrar la brillantor de HDR

[ctx: @info:tooltip]
en: HDR calibration can only be started if all settings are applied.
ca@valencia: El calibratge HDR només es pot iniciar si s'apliquen tots els paràmetres.

[ctx: @label:listbox]
en: Color accuracy:
ca@valencia: Precisió del color:

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer efficiency
ca@valencia: Preferix l'eficiència

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer color accuracy
ca@valencia: Preferix la precisió del color

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring color accuracy limits potentially inaccurate offloading of color operations to the display driver and increases the maximum color resolution.<nl/><nl/>Note that this setting can have a large impact on performance.
ca@valencia: Preferir la precisió del color limita la descàrrega potencialment inexacta de les operacions de color al controlador de visualització i augmenta la resolució màxima del color.<nl/><nl/>Cal tindre en compte que este paràmetre pot tindre un impacte gran en el rendiment.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring efficiency simplifies the ICC profile to matrix+shaper, improving performance at the cost of color accuracy.<nl/><nl/>Note that changing this setting can have a large impact on performance.
ca@valencia: Preferir l'eficiència simplifica el perfil ICC a matrix+shaper, millorant el rendiment a costa de la precisió del color.<nl/><nl/>Cal tindre en compte que canviar este paràmetre pot tindre un impacte gran en el rendiment.

[ctx: @label:listbox]
en: Limit color resolution to:
ca@valencia: Limita la resolució de color a:

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic  (%1 bits per color)
ca@valencia: Automàtica (%1 bits per color)

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic (%1 bits per color)
ca@valencia: Automàtica (%1 bits per color)

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Because the display is currently connected through a dock, automatic color resolution has been temporarily reduced to 8 bits to avoid common dock issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
ca@valencia: Limita la resolució de color de la imatge que s'envia a la pantalla. Açò no afecta les captures de pantalla ni les gravacions.<nl/><nl/>Atés que la pantalla està connectada actualment a través d'un acoblador, la resolució automàtica del color s'ha reduït temporalment a 8 bits per a evitar problemes habituals d'acoblament.<nl/><nl/>A causa de les limitacions del controlador gràfic, la resolució realment utilitzada no es pot conéixer.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Limiting color resolution can be useful to work around display or graphics driver issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
ca@valencia: Limita la resolució de color de la imatge que s'envia a la pantalla. Açò no afecta les captures de pantalla ni les gravacions.<nl/><nl/>La limitació de la resolució del color pot ser útil com a solució temporal davant de problemes de visualització o dels controladors gràfics.<nl/><nl/>A causa de les limitacions del controlador gràfic, la resolució realment utilitzada no es pot conéixer.

[ctx: @label]
en: sRGB color intensity:
ca@valencia: Intensitat de color de l'sRGB:

[ctx: @info:tooltip]
en: Increases the intensity of sRGB content on the screen.
ca@valencia: Augmenta la intensitat del contingut sRGB a la pantalla.

[ctx: @label]
en: Adaptive Backlight Modulation:
ca@valencia: Modulació adaptativa de la retroalimentació:

[ctx: @info:tooltip]
en: Adaptive backlight modulation reduces power use at the cost of color accuracy
ca@valencia: La modulació adaptativa de la retroalimentació reduïx l'ús d'energia a costa de la precisió del color

[ctx: @label]
en: Brightness:
ca@valencia: Brillantor:

[ctx: @option:check]
en: Control hardware brightness with DDC/CI
ca@valencia: Controla la brillantor del maquinari amb DDC/CI

[ctx: @info:tooltip]
en: DDC/CI is a feature supported by many monitors. Plasma can use it to adjust screen brightness with desktop controls, as if using the monitor's own hardware buttons and OSD menu.
ca@valencia: DDC/CI és una característica acceptada per molts monitors. Plasma pot utilitzar-ho per a ajustar la brillantor de la pantalla amb els controls d'escriptori, com si utilitzara els mateixos botons de maquinari del monitor i el menú OSD.

en: Automatically adapt to environment
ca@valencia: Adapta automàticament a l'entorn

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically adjust the screen’s brightness based on the lighting level of the environment, as detected by the device’s ambient light sensor. If you adjust the brightness manually, those adjustments will be remembered and taken into account.
ca@valencia: Ajusta automàticament la brillantor de la pantalla en funció del nivell d'il·luminació de l'entorn, tal com detecta el sensor de llum ambiental del dispositiu. Si ajusteu la brillantor manualment, estos ajustos es recordaran i es tindran en compte.

[ctx: @label]
en: Sharpness:
ca@valencia: Agudesa:

[ctx: @label]
en: Extended Dynamic Range:
ca@valencia: Marge dinàmic ampliat:

[ctx: @option:check]
en: Enable EDR
ca@valencia: Activa EDR

[ctx: @info:tooltip]
en: EDR allows viewing HDR content on SDR displays by dynamically adjusting the backlight.<nl/><nl/>Note that this increases battery usage while viewing HDR content.
ca@valencia: EDR permet veure contingut HDR a les pantalles SDR ajustant dinàmicament la retroil·luminació.<nl/><nl/>Cal tindre en compte que açò augmenta l'ús de la bateria mentre es visualitza el contingut HDR.

en: Replica of:
ca@valencia: Rèplica de:

en: Global scale:
ca@valencia: Escala global:

en: Legacy applications (X11):
ca@valencia: Aplicacions antigues (X11):

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
ca@valencia: Aplica el seu propi canvi d'escala

en: Legacy applications that support scaling will use it and look crisp, however those that don’t will not be scaled at all.
ca@valencia: Les aplicacions antigues que permeten el canvi d'escala l'utilitzaran i es veuran nítides, però les que no ho facen no s'escalaran en absolut.

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
ca@valencia: Canvi d'escala pel sistema

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
ca@valencia: El sistema farà el canvi d'escala de totes les aplicacions antigues a la mida correcta, tanmateix, sempre pareixeran lleugerament borroses.

[ctx: @label]
en: Screen tearing:
ca@valencia: Esquinçament de la pantalla:

[ctx: @option:check The thing being allowed in fullscreen windows is screen tearing]
en: Allow in fullscreen windows
ca@valencia: Permet en finestres a pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Screen tearing reduces latency with most displays. Note that not all graphics drivers support this setting.
ca@valencia: L'esquinçament de la pantalla reduïx la latència amb la majoria de pantalles. Cal tindre en compte que no tots els controladors gràfics admeten esta opció.

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
ca@valencia: El factor d'escala global està limitat a múltiples de 6,25% per a minimitzar els errors visuals en les aplicacions utilitzant el sistema de finestres X11.

en: 90° Clockwise
ca@valencia: 90° en sentit horari

en: Upside Down
ca@valencia: Cara avall

en: 90° Counterclockwise
ca@valencia: 90° en sentit antihorari

en: No Rotation
ca@valencia: Sense gir

en: Drag screens to re-arrange them
ca@valencia: Arrossega les pantalles per a reordenar-les
