kscreen - en to eu translation catalogue (107 entries)

en: Implementation error
eu: Inplementazio errorea

en: Outputs changed while trying to apply settings
eu: Ezarpenak aplikatzen saiatzean irteerak aldatu dira

en: Replicated by other output
eu: Beste irteera batek ere erreplikatzen du

en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @action:button Briefly show the display name in a popup label on each screen]
en: Identify Screens
eu: Pantailak Identifikatu

en: Keep display configuration?
eu: Bistaratze-konfigurazioa mantendu?

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
eu[0]: Aurreko konfiguraziora lehengoratu du segundo %1 barru.
eu[1]: Aurreko konfiguraziora lehengoratu du %1 segundo barru.

en: &Keep
eu: &Mantendu

en: &Revert
eu: Lehene&ratu

[ctx: @info]
en: All displays are disabled. Enable at least one.
eu: Bistaratzaile guztiak ezgaituta daude. Gaitu bat gutxienez.

[ctx: @info]
en: Gaps between displays are not supported. Make sure all displays are touching.
eu: Ez da onartzen bistaratzaileen arteko hutsunerik. Ziurtatu pantaila guztiak elkar ukitzen ari direla.

[ctx: The argument contains the reason for the failure]
en: Couldn’t apply display configuration: %1
eu: Ezin izan du bistaratze konfigurazioa aplikatu: %1

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
eu: Irudi-irteera berri bat gehitu da. Ezarpenak birzamatu egin dira.

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
eu: Irudi-irteera bat kendu da. Ezarpenak birzamatu egin dira.

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
eu: Ez da aurkitu KScreen bizkarraldekorik. Ikuskatu zure kScreen instalazioa.

en: Outputs could not be saved due to error.
eu: Irudi-irteerak ezin izan dira gorde errore bat egon delako.

en: Global scale changes will come into effect after the system is restarted.
eu: Eskala globaleko aldaketak sistema berrabiarazi ondoren sartuko dira indarrean.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Display configuration reverted.
eu: Bistaratze konfigurazioa lehengoratu da.

[ctx: @title:window]
en: Change Priorities
eu: Aldatu lehentasunak

en: Primary
eu: Nagusia

en: Raise priority
eu: Goratu lehentasuna

en: Lower priority
eu: Beheratu lehentasuna

[ctx: @action:button Shrink the height of a view]
en: Collapse
eu: Tolestu

[ctx: @action:button Edit the arrangement of display outputs]
en: Edit Arrangement
eu: Editatu antolamendua

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Only when in tablet mode
eu: Soilik tableta moduan dagoenean

en: Manual
eu: Eskuz

en: Replicas
eu: Erreplikak

[ctx: @label for a checkbox that says 'Enabled']
en: Device:
eu: Gailua:

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Change Screen Priorities…
eu: Aldatu pantaila-lehentasunak…

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop appears on, along with any Plasma Panels in it. Some older games also use this setting to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
eu: Honek zehazten du zure mahaigain nagusia eta panela zein pantailatan azaltzen diren. Joko zaharrago batzuek ere erabiltzen dute zein pantailatan agertu erabakitzeko.<nl/><nl/>Jakinarazpenak edo beste leiho batzuk zein pantailatan agertuko diren ez du eragiten.

en: Resolution:
eu: Bereizmena:

[ctx: @info]
en: “%1” is the only resolution supported by this display.
eu: “%1” da bistaratzaile horrek onartzen duen bereizmen bakarra.

en: Scale:
eu: Eskala:

[ctx: @info accessible description of slider value]
en: in percent of regular scale
eu: eskala arruntaren ehunekotan

[ctx: Global scale factor expressed in percentage form]
en: %1%
eu: %%1

en: Refresh rate:
eu: Freskatze-tasa:

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display.
eu: “%1” da bistaratzaile horrek onartzen duen freskatze-emari bakarra.

[ctx: @info]
en: “%1” is the only refresh rate supported by this display at the current resolution.
eu: “%1” da bistaratzaile honek uneko bereizmenarekin onartzen duen freskatze-emari bakarra.

en: Adaptive sync:
eu: Sinkronizatze moldakorra:

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Always
eu: Beti

en: Overscan:
eu: Gainekortzea:

[ctx: Overscan expressed in percentage form]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: @info]
en: Determines how much padding is put around the image sent to the display to compensate for part of the content being cut off around the edges.<nl/><nl/>This is sometimes needed when using a TV as a screen.
eu: Bistaratzailera bidalitako irudiaren inguruan, ertzen inguruan edukiaren zati bat moztu izana konpentsatzeko zenbat betegarri ipintzen den zehazten du. <nl/><nl/>Telebista bat pantaila gisa erabiltzean batzuetan beharrezkoa izaten da.

en: RGB range:
eu: RGB barrutia:

en: Full
eu: Osoa

en: Limited
eu: Mugatua

[ctx: @info]
en: Determines whether the range of possible color values needs to be limited for the display. This should only be changed if the colors on the screen look washed out.
eu: Bistaratzailerako, kolore-balio posibleen bitartea mugatu behar den zehazten du. Hau, pantailako koloreek itxura lausotua badute bakarrik aldatu beharko litzateke.

[ctx: @label:listbox]
en: Color profile:
eu: Kolore-profila:

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: ICC profile
eu: ICC profila

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: Built-in
eu: Barneratua

[ctx: @info:tooltip]
en: Use the color profile built into the screen itself, if present. Note that built-in color profiles are sometimes wrong, and often inaccurate. For optimal color fidelity, calibration using a colorimeter is recommended.
eu: Pantailan bertan barneratuta datorren kolore-profila erabili, baldin badago.Kontuan izan barneratutako kolore-profilak batzuetan oker daudela, eta maiz, ez direla zehatzak. Kolore fideltasun optimorako, kolorimetro bat erabiliz kalibratzea gomendatzen da.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter ICC profile path…
eu: Sartu ICC profilaren bide-izena…

[ctx: @action:button]
en: Select ICC profile…
eu: Aukeratu ICC profila…

en: Opens a file picker for the ICC profile
eu: ICC profilerako fitxategi-hautatzaile bat irekitzen du

[ctx: @title:window]
en: Select ICC Profile
eu: Aukeratu ICC profila

[ctx: @info:tooltip]
en: ICC profiles aren’t compatible with HDR yet.
eu: ICC profilak, oraindik, ez dira HDR-rekin bateragarriak.

[ctx: @label]
en: High Dynamic Range:
eu: Tarte dinamiko handia:

[ctx: @option:check]
en: Enable &HDR
eu: Gaitu &HDR

[ctx: @info:tooltip]
en: HDR allows compatible applications to show brighter and more vivid colors.
eu: HDRk, bateragarriak diren aplikazioei kolore distiratsuagoak eta biziagoak erakusteko aukera ematen die.

[ctx: @action:button]
en: Calibrate HDR Brightness…
eu: Kalibratu HDR distira…

en: Opens a window to calibrate HDR brightness
eu: HDR distira kalibratzeko leiho bat irekitzen du

[ctx: @label:listbox]
en: Color accuracy:
eu: Kolore-zehaztasuna:

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer efficiency
eu: Eraginkortasuna hobetsi

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer color accuracy
eu: Kolore-zehaztasuna hobetsi

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring color accuracy limits potentially inaccurate offloading of color operations to the display driver and increases the maximum color resolution.<nl/><nl/>Note that this setting can have a large impact on performance.
eu: Kolore-doitasuna hobetsiz, bistaratze gidariari kolore-eragiketen zama potentzialki ez zehatza ematea mugatzen da eta kolore-bereizmen maximoa handiagotzen da.<nl/><nl/>Kontuan izan ezarpen honek errendimenduan eragin handia izan dezakeela.

[ctx: @info:tooltip]
en: Preferring efficiency simplifies the ICC profile to matrix+shaper, improving performance at the cost of color accuracy.<nl/><nl/>Note that changing this setting can have a large impact on performance.
eu: Eraginkortasuna hobetsiz, ICC profila «matrix+shaper»era sinplifikatzen da, kolore-doitasuna errendimenduaren kaltean hobetuz.<nl/><nl/>Kontuan izan ezarpen hau aldatzeak errendimenduan eragin handia izan dezakeela.

[ctx: @label:listbox]
en: Limit color resolution to:
eu: Kolorearen bereizmena honetara mugatu:

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic  (%1 bits per color)
eu: Automatikoa  (%1 bit koloreko)

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: %1 bits per color
eu: %1 bit koloreko

[ctx: @item:inlistbox color resolution]
en: Automatic (%1 bits per color)
eu: Automatikoa (%1 bit koloreko)

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Because the display is currently connected through a dock, automatic color resolution has been temporarily reduced to 8 bits to avoid common dock issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
eu: Bistaratzailera bidaltzen den irudiaren kolore-bereizmena mugatzen du. Horrek ez die pantaila-argazkiei ez eta grabazioei eragiten.<nl/><nl/>Bistaratzailea une honetan atrakatze-estazio baten bidez konektatuta dagoenez, kolore-bereizmen automatikoa aldi baterako 8 bitera murriztu da atrakatze-estazioen ohiko arazoak saihesteko.<nl/><nl/> Grafikoen gidariaren mugak direla eta, ezin da erabilitako benetako bereizmena jakin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Limits the color resolution of the image that is sent to the display. This does not affect screenshots or recordings.<nl/><nl/>Limiting color resolution can be useful to work around display or graphics driver issues.<nl/><nl/>Due to graphics driver limitations, the actually used resolution cannot be known.
eu: Bistaratzailera bidaltzen den irudiaren kolore-bereizmena mugatzen du. Horrek ez die pantaila-argazkiei ez eta grabazioei eragiten.<nl/><nl/>Kolore-bereizmena mugatzea bistaratzaile edo grafikoen gidariaren arazoak konpontzeko erabilgarria izan daiteke.<nl/><nl/>Grafikoen gidariaren mugak direla eta, ezin da erabilitako benetako bereizmena jakin.

[ctx: @label]
en: sRGB color intensity:
eu: sRGB kolorearen intentsitatea:

[ctx: Color intensity factor expressed in percentage form]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Increases the intensity of sRGB content on the screen.
eu: Pantailan, sRGB edukiaren intentsitatea handiagotzen du.

[ctx: @label]
en: Brightness:
eu: Distira:

[ctx: @option:check]
en: Control hardware brightness with DDC/CI
eu: Kontrolatu hardwarearen distira DDC/CI bidez

[ctx: @info:tooltip]
en: DDC/CI is a feature supported by many monitors. Plasma can use it to adjust screen brightness with desktop controls, as if using the monitor's own hardware buttons and OSD menu.
eu: DDC/CI monitore askok onartzen duten ezaugarri bat da. Plasmak hori erabil dezake mahaigaineko aginteen bidez pantailaren distira doitzeko, monitorearen hardware botoiak eta OSD menua erabiliko balitu bezala.

[ctx: Brightness expressed in percentage form]
en: %1%
eu: %%1

en: Automatically adapt to environment
eu: Ingurunera automatikoki egokitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically adjust the screen’s brightness based on the lighting level of the environment, as detected by the device’s ambient light sensor. If you adjust the brightness manually, those adjustments will be remembered and taken into account.
eu: Pantailaren distira inguruko argiztapen-mailaren arabera, gailuaren giro-argiztapen sentsoreak antzeman bezala, automatikoki egokitu. Distira eskuz doitzen baduzu, doikuntza horiek gogoratu eta kontuan hartuko dira.

[ctx: @label]
en: Sharpness:
eu: Araztasuna:

[ctx: @label]
en: Extended Dynamic Range:
eu: Bitarte dinamiko hedatua:

[ctx: @option:check]
en: Enable EDR
eu: Gaitu EDR

[ctx: @info:tooltip]
en: EDR allows viewing HDR content on SDR displays by dynamically adjusting the backlight.<nl/><nl/>Note that this increases battery usage while viewing HDR content.
eu: EDRek, atzeko argia doituz, SDR bistaratzaileetan HDR edukia ikusteko aukera ematen du.<nl/><nl/>Kontuan izan, horrek, HDR edukia ikusi bitartean bateria erabilera handitzen duela.

en: Replica of:
eu: Honen erreplika:

en: Global scale:
eu: Eskala globala:

en: Legacy applications (X11):
eu: Aplikazio heredatuak (X11):

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
eu: Ezarri haien burua eskalatzea

en: Legacy applications that support scaling will use it and look crisp, however those that don’t will not be scaled at all.
eu: Eskalatzea onartzen duten ondare aplikazioek erabiliko dute eta itxura aratza izango dute, hala ere, onartzen ez dutenak ez dira eskalatuko.

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
eu: Sistemak eskalatua

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
eu: Sistemak, heredatutako aplikazio guztiak neurri zuzenera eskalatuko ditu, dena den, beti izango dute itxura pixka bat gandutsua.

[ctx: @label]
en: Screen tearing:
eu: Pantailaren urradura:

[ctx: @option:check The thing being allowed in fullscreen windows is screen tearing]
en: Allow in fullscreen windows
eu: Baimendu pantaila-osoko leihoetan

[ctx: @info:tooltip]
en: Screen tearing reduces latency with most displays. Note that not all graphics drivers support this setting.
eu: Pantailaren urradurak, pantaila gehienekin, latentzia murrizten du. Kontuan izan gidari grafiko guztien ez dutela ezarpen hori onartzen.

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
eu: Eskalatzeko faktore globala % 6,25eko multiploetara mugatua dago X11 leihoen sistema darabilten aplikazioetako ikus akatsak minimizatzeko.

en: 90° Clockwise
eu: 90° ordulari-orratzen noranzkoan

en: Upside Down
eu: Ahuspez

en: 90° Counterclockwise
eu: 90° ordulari-orratzen aurkako noranzkoan

en: No Rotation
eu: Biraketarik ez

en: Drag screens to re-arrange them
eu: Arrastatu pantailak haiek berrantolatzeko
