kscreen - en to fi translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
fi: Esitystila on käytössä

en: Configure Display Settings…
fi: Näyttöasetukset…

en: Enable Presentation Mode
fi: Käytä esitystilaa

en: User enabled presentation mode
fi: Käyttäjä otti käyttöön esitystilan

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
fi: Tämä estää näyttöä ja tietokonetta sammumasta automaattisesti.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
fi[0]: %2 ja %1 muu sovellus pakottavat esitystilan.
fi[1]: %2 ja %1 muuta sovellusta pakottavat esitystilan.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
fi: %1 pakottaa esitystilan.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
fi: %1 pakottaa esitystilan: %2

en: Screen Layout
fi: Näyttöasettelu

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
fi: Voit käyttää eri näyttöasetteluja vain, kun useampi näyttölaite on kytketty.
