kscreen - en to fi translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title:window]
en: HDR Calibration
fi: HDR-kalibrointi

[ctx: @action:button]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: @info accessible description of a push button]
en: Switches to the next page
fi: Siirtyy seuraavalle sivulle

[ctx: @action:button]
en: Cancel
fi: Peru

[ctx: @info accessible description of a push button]
en: Cancels the calibration process
fi: Peruu kalibrointitoimenpiteen

en: To determine the maximum brightness of the screen, adjust the slider until the logo is barely visible
fi: Määritä näytön enimmäiskirkkaus liu’uttamalla säädintä, kunnes logo näkyy vain vaivoin.

[ctx: @action:button]
en: Done
fi: Valmis

en: Configure how bright "100%" on the normal brightness slider should be. Make it as bright as you'd ever use it, as long as the HDR image still looks good and the gradients are smooth.
fi: Aseta, kuinka kirkas ”100 prosentin” tulisi kirkkaussäätimessä olla. Aseta se mahdollisimman kirkkaaksi niin, että HDR-kuva yhä näyttää hyvältä ja väriliu’ut tasaisilta.
