kscreen - en to he translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
he: מצב מצגת מופעל

en: Configure Display Settings…
he: הגדרת התצוגה…

en: Enable Presentation Mode
he: הפעלת מצב מצגת

en: User enabled presentation mode
he: המשתמש הפעיל מצב מצגת

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
he: בחירה במצב זה תמנע מהמסך ומהמחשב שלך להיכבות אוטומטית.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
he[0]: %2 ויישום נוסף אוכפים מצב מצגת.
he[1]: %2 ושני יישומים נוספים אוכפים מצב מצגת.
he[2]: %2 ו־%1 יישומים נוספים אוכפים מצב מצגת.
he[3]: %2 ו־%1 יישומים נוספים אוכפים מצב מצגת.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
he: %1 אוכף מצב מצגת.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
he: %1 אוכף מצב מצגת: %2

en: Screen Layout
he: פריסת מסכים

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
he: אפשר להחיל פריסת מסכים שונה כשיש יותר מצג אחד מחובר.
