kscreen - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
hi: प्रस्तुति मोड सक्षम है

en: Configure Display Settings…
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स कॉन्फ़िगर करें…

en: Enable Presentation Mode
hi: प्रस्तुति मोड सक्षम करें

en: User enabled presentation mode
hi: उपयोगकर्ता सक्षम प्रस्तुति मोड

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
hi: इससे आपकी स्क्रीन और कंप्यूटर स्वचालित रूप से बंद होने से बच जाएंगे।

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
hi[0]: %2 और %1 अन्य अनुप्रयोग प्रस्तुति मोड लागू कर रहे हैं.
hi[1]: %2 और %1 अन्य अनुप्रयोग प्रस्तुति मोड लागू कर रहे हैं.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
hi: %1 प्रस्तुति मोड लागू कर रहा है.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
hi: %1 प्रस्तुति मोड लागू कर रहा है: %2

en: Screen Layout
hi: स्क्रीन लेआउट

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
hi: आप भिन्न स्क्रीन लेआउट केवल तभी लागू कर सकते हैं जब एक से अधिक डिस्प्ले डिवाइस प्लग इन हों।
