kscreen - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
ja: プレゼンテーションモードが有効です

en: Configure Display Settings…
ja: ディスプレイを設定...

en: Enable Presentation Mode
ja: プレゼンテーションモードを有効にする

en: User enabled presentation mode
ja: ユーザがプレゼンテーションモードを有効にしました

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
ja: スクリーンとコンピュータが自動的にオフになるのを防ぎます。

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
ja[0]: %2 とその他の %1 つのアプリケーションがプレゼンテーションモードを有効にしています。

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
ja: %1 がプレゼンテーションモードを有効にしています。

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
ja: %1 がプレゼンテーションモードを有効にしています: %2

en: Screen Layout
ja: スクリーンのレイアウト

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
ja: 複数のディスプレイが接続されているときのみ異なるレイアウトを適用できます。
