kscreen - en to ka translation catalogue (14 entries)

[ctx: @title:window]
en: HDR Calibration
ka: HDR-ის კალიბრაცია

[ctx: @action:button]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @info accessible description of a push button]
en: Switches to the next page
ka: გადაერთვება შემდეგ გვერდზე

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @info accessible description of a push button]
en: Cancels the calibration process
ka: გააუქმებს კალიბრაციის პროცესს

en: To determine the maximum brightness of the screen, adjust the slider until the logo is barely visible
ka: იმისათვის, რომ დაადგინოთ ეკრანის მაქსიმალური სიკაშკაშე, გადაწიეთ ჩოჩია მანამდე, სანამ ლოგო ძლივს არ გამოჩნდება

en: Configure how bright “100%” on the normal brightness slider should be. Make it as bright as you'd ever use it, as long as the HDR image still looks good and the gradients are smooth.
    To avoid brightness fluctuations, it's recommended to not exceed the display's maximum average brightness of %1cd/m²
ka: მოირგეთ, რამდენად კაშკაშაა "100%" ეკრანის სიკაშკაშე. დარწმუნდით, რომ ის ისეთი კაშკაშაა, როგორიც ოდესმე მაინც მოგინდებათ, სანამ HDR გამოსახულება ჯერ კიდევ კარგად ჩანს და გრადიენტები გლუვია.
    იმისათვის, რომ თავიდან აიცილოთ სიკაშკაშის რყევა, რეკომენდებულია, რომ არ გადააცილოთ ეკრანის საშუალო მაქსიმალურ სიკაშკაშეს %1კდ/მ²

en: Configure how bright “100%” on the normal brightness slider should be. Make it as bright as you'd ever use it, as long as the HDR image still looks good and the gradients are smooth.
ka: მოირგეთ, რამდენად კაშკაშაა "100%" ეკრანის სიკაშკაშე. დარწმუნდით, რომ ის ისეთი კაშკაშაა, როგორიც ოდესმე მაინც მოგინდებათ, სანამ HDR გამოსახულება ჯერ კიდევ კარგად ჩანს და გრადიენტები გლუვია.

en: Maximum luminance: %1cd/m²
ka: მაქს სინათლის ძალა: %1კდ/მ²

en: Reference luminance / paper white: %1cd/m²
ka: მიმართვის სინათლის ძალა / ფურცლისფერი თეთრი: %1კდ/მ²

[ctx: @action:checkbox]
en: Assume Windows HDR applications are calibrated for this screen
ka: ჩათვლა, რომ Windows-ის HDR აპლიკაციების კალიბრაცია უკვე მოხდა ამ ეკრანისთვის

[ctx: @action:button]
en: Done
ka: მზადაა

[ctx: @info accessible description of a push button]
en: Finish the calibration process
ka: კალიბრაციის პროცესის დასრულება

en: Many Windows applications come with their own calibration settings, which this system wide configuration conflicts with. If this option is set, their calibration settings will work as expected on this specific display.
ka: ბევრ Windows-ის აპლიკაციას თავისი კალიბრაციის პარამეტრები მოჰყვება, რომელთანაც ეს მთელი სისტემისთვის განკუთვნილი კონფიგურაცია შესაბამისი არაა. თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, მათი კალიბრაციის პარამეტრები ნორმალურად იმუშავებს ამ სპეციფიკურ ეკრანზე.
