kscreen - en to nb translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
nb: Presentasjonsmodus er nå i bruk

en: Configure Display Settings…
nb: Sett opp skjerm …

en: Enable Presentation Mode
nb: Slå på presentasjonsmodus

en: User enabled presentation mode
nb: Brukervalgt presentasjonsmodus

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
nb: Dette hindrer at skjermen eller datamaskinen slås av automatisk.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
nb[0]: %1 og %2 annet program tvinger gjennom presentasjonsmodus.
nb[1]: %1 og %2 andre programmer tvinger gjennom presentasjonsmodus.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
nb: %1 tvinger gjennom presentasjonsmodus.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
nb: %1 tvinger gjennom presentasjonsmodus: %2

en: Screen Layout
nb: Skjermutforming

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
nb: Du kan bare bruke en annen skjermutforming når mer enn en skjerm er koblet til maskinen.
