kscreen - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
nl: Presentatiemodus is ingeschakeld

en: Configure Display Settings…
nl: Scherminstellingen configureren…

en: Enable Presentation Mode
nl: Presentatiemodus inschakelen

en: User enabled presentation mode
nl: Door gebruiker ingeschakelde presentatiemodus

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
nl: Dit zal voorkomen dat uw scherm en computer automatisch uitgeschakeld worden.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
nl[0]: %2 en %1 andere toepassing dwingen presentatiemodus af.
nl[1]: %2 en %1 andere toepassingen dwingen presentatiemodus af.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
nl: %1 dwingt presentatiemodus af.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
nl: %1 dwingt presentatiemodus af: %2

en: Screen Layout
nl: Indeling van het scherm

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
nl: U kunt alleen een andere schermindeling toepassen wanneer er meer dan een schermapparaat is ingeplugd.
