kscreen - en to nn translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
nn: Presentasjonsmodus er no verksam

en: Configure Display Settings…
nn: Set opp skjerm …

en: Enable Presentation Mode
nn: Slå på presentasjonsmodus

en: User enabled presentation mode
nn: Brukarvalt presentasjonsmodus

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
nn: Dette hindrar at skjermen eller datamaskina vert slått av automatisk.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
nn[0]: %1 og %2 anna program tvingar gjennom presentasjonsmodus.
nn[1]: %1 og %2 andre program tvingar gjennom presentasjonsmodus.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
nn: %1 tvingar gjennom presentasjonsmodus.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
nn: %1 tvingar gjennom presentasjonsmodus: %2

en: Screen Layout
nn: Skjermutforming

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
nn: Du kan berre bruka ei anna skjermutforming når meir enn éin skjerm er kopla til maskina.
