kscreen - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
ro: Regimul de prezentare e activ

en: Configure Display Settings…
ro: Configurare parametri ecran…

en: Enable Presentation Mode
ro: Activează regimul de prezentare

en: User enabled presentation mode
ro: Regim de prezentare activat de utilizator

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
ro: Aceasta va preveni deconectarea automată a ecranului și calculatorului.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
ro[0]: %2 și încă %1 aplicație forțează regimul de prezentare.
ro[1]: %2 și încă %1 aplicații forțează regimul de prezentare.
ro[2]: %2 și încă %1 de aplicații forțează regimul de prezentare.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
ro: %1 forțează regimul de prezentare.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
ro: %1 forțează regimul de prezentare: %2

en: Screen Layout
ro: Aranjament ecrane

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
ro: Puteți aplica alt aranjament al ecranelor doar atunci când sunt conectate mai multe dispozitive de afișare.
