kscreen - en to sa translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
sa: प्रस्तुतिविधिः सक्षमः अस्ति

en: Configure Display Settings…
sa: प्रदर्शनसेटिंग्स् विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Enable Presentation Mode
sa: प्रस्तुतिविधिं सक्षमं कुर्वन्तु

en: User enabled presentation mode
sa: उपयोक्ता सक्षमः प्रस्तुतिविधिः

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
sa: एतेन भवतः स्क्रीनः सङ्गणकः च स्वयमेव निष्क्रियः न भविष्यति ।

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
sa[0]: %2 तथा %1 अन्यः अनुप्रयोगः प्रस्तुतिविधिं प्रवर्तयति ।
sa[1]: %2 तथा %1 अन्ये अनुप्रयोगाः प्रस्तुतिविधिं प्रवर्तयन्ति ।

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
sa: %1 प्रस्तुतिविधिं प्रवर्तयति ।

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
sa: %1 प्रस्तुतिविधिं प्रवर्तयति: %2

en: Screen Layout
sa: स्क्रीन लेआउट

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
sa: यदा एकादशाधिकं प्रदर्शनयन्त्रं प्लग्-इन् भवति तदा एव भवान् भिन्नं स्क्रीन-विन्यासं प्रयोक्तुं शक्नोति ।
