kscreen - en to sa translation catalogue (69 entries)

en: Implementation error
sa: कार्यान्वयनदोषः

en: Outputs changed while trying to apply settings
sa: सेटिङ्ग्स् प्रयोक्तुं प्रयतमाने आउटपुट् परिवर्तिताः

en: %1 Hz
sa: %1 हर्ट्ज

en: Replicated by other output
sa: अन्येन निर्गमेन प्रतिकृतम्

en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: @action:button Briefly show the display name in a popup label on each screen]
en: Identify Screens
sa: पटलान् चिनुत

en: Keep display configuration?
sa: प्रदर्शनविन्यासः स्थापयतु?

en: Will revert to previous configuration in %1 second. | Will revert to previous configuration in %1 seconds.
sa[0]: %1 सेकण्ड् मध्ये पूर्वविन्यासं प्रति प्रत्यागमिष्यति ।
sa[1]: %1 सेकण्ड् मध्ये पूर्वविन्यासं प्रति प्रत्यागमिष्यति ।

en: &Keep
sa: &स्थापय

en: &Revert
sa: &प्रत्यावर्तनम्

[ctx: @info]
en: All displays are disabled. Enable at least one.
sa: सर्वाणि प्रदर्शनानि अक्षमानि सन्ति। न्यूनातिन्यूनम् एकं सक्षमं कुर्वन्तु।

[ctx: @info]
en: Gaps between displays are not supported. Make sure all displays are touching.
sa: प्रदर्शनानां मध्ये अन्तरालः समर्थितः नास्ति । सर्वे प्रदर्शनाः स्पर्शप्रदाः सन्ति इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु।

en: A new output has been added. Settings have been reloaded.
sa: नूतनं आउटपुट् योजितम् अस्ति । सेटिङ्ग्स् पुनः लोड् कृताः सन्ति ।

en: An output has been removed. Settings have been reloaded.
sa: एकं आउटपुट् निष्कासितम् अस्ति। सेटिङ्ग्स् पुनः लोड् कृताः सन्ति ।

en: No KScreen backend found. Please check your KScreen installation.
sa: KScreen पृष्ठभागः न प्राप्तः । कृपया स्वस्य KScreen संस्थापनं पश्यन्तु।

en: Outputs could not be saved due to error.
sa: त्रुटिकारणात् आउटपुट् रक्षितुं न शक्यते स्म ।

en: Global scale changes will come into effect after the system is restarted.
sa: प्रणालीं पुनः आरब्धस्य अनन्तरं वैश्विकपरिमाणपरिवर्तनं प्रभावे आगमिष्यति।

en: Restart
sa: पुनः आरभत

en: Display configuration reverted.
sa: प्रदर्शनविन्यासः प्रत्यागतः ।

[ctx: @title:window]
en: Change Priorities
sa: प्राथमिकता परिवर्तयन्तु

en: Primary
sa: प्राथमिक

en: Raise priority
sa: प्राथमिकताम् उत्थापयन्तु

en: Lower priority
sa: निम्न प्राथमिकता

en: Orientation:
sa: आभिमुख्य:

en: Automatic
sa: स्वतः

en: Only when in tablet mode
sa: केवलं यदा टैब्लेट् मोड् मध्ये अस्ति

en: Manual
sa: शास्त्र

en: Replicas
sa: प्रतिकृतयः

en: Enabled
sa: सक्षमम्

en: Change Screen Priorities…
sa: स्क्रीन प्राथमिकता परिवर्तयन्तु...

[ctx: @info]
en: This determines which screen your main desktop appears on, along with any Plasma Panels in it. Some older games also use this setting to decide which screen to appear on.<nl/><nl/>It has no effect on what screen notifications or other windows appear on.
sa: एतेन भवतः मुख्यं डेस्कटॉप् कस्मिन् स्क्रीन् मध्ये दृश्यते, तस्मिन् यत्किमपि Plasma Panels इति निर्धारितं भवति । केचन प्राचीनाः क्रीडाः अपि एतत् सेटिङ्ग् उपयुज्य कस्मिन् स्क्रीन् मध्ये दृश्यन्ते इति निर्णयं कुर्वन्ति ।<nl/><nl/>कस्मिन् स्क्रीन् सूचनाः अन्ये विण्डो वा दृश्यन्ते इति विषये एतस्य कोऽपि प्रभावः नास्ति ।

en: Resolution:
sa: प्रस्ताव:

en: Scale:
sa: मापन:

[ctx: @info accessible description of slider value]
en: in percent of regular scale
sa: नियमितपरिमाणस्य प्रतिशते

en: Refresh rate:
sa: ताजगी दरः :

en: Adaptive sync:
sa: अनुकूली समन्वयः :

en: Never
sa: कदापि न

en: Always
sa: सर्वदा

en: Overscan:
sa: ओवरस्कैन् :

en: RGB range:
sa: आरजीबी श्रेणी :

en: Full
sa: पूर्ण

en: Limited
sa: सीमित

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: None
sa: न कश्चित्

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: ICC profile
sa: ICC प्रोफाइल

[ctx: @item:inlistbox color profile]
en: Built-in
sa: अन्तर्निर्मितम्

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter ICC profile path…
sa: ICC प्रोफाइल मार्गं प्रविष्टं कुर्वन्तु...

[ctx: @action:button]
en: Select ICC profile…
sa: ICC प्रोफाइल चयनं कुर्वन्तु...

en: Opens a file picker for the ICC profile
sa: ICC प्रोफाइल कृते सञ्चिकाचयनकर्ता उद्घाटयति

[ctx: @title:window]
en: Select ICC Profile
sa: ICC Profile इति चिनोतु

[ctx: @label]
en: High Dynamic Range:
sa: उच्च गतिशील श्रेणी :

[ctx: @label:listbox]
en: Color accuracy:
sa: वर्णसटीकता :

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer efficiency
sa: दक्षतां प्राधान्यं ददातु

[ctx: @item:inlistbox tradeoff between efficiency and color accuracy]
en: Prefer color accuracy
sa: वर्णसटीकतां प्राधान्यं ददातु

[ctx: @label]
en: Brightness:
sa: कान्तिः :

en: Replica of:
sa: प्रतिकृतिः :

en: Global scale:
sa: वैश्विकपरिमाणम् :

en: Legacy applications (X11):
sa: विरासत अनुप्रयोग (X11): 1.1.

[ctx: The apps themselves should scale to fit the displays]
en: Apply scaling themselves
sa: स्वयं स्केलिंग् प्रयोजयन्तु

[ctx: The system will perform the x11 apps scaling]
en: Scaled by the system
sa: प्रणाल्याः स्केलः कृतः

en: All legacy applications will be scaled by the system to the correct size, however they will always look slightly blurry.
sa: सर्वे विरासतः अनुप्रयोगाः प्रणाल्याः समीचीनप्रमाणेन स्केल भविष्यन्ति, तथापि ते सर्वदा किञ्चित् धुन्धलाः दृश्यन्ते ।

[ctx: @label]
en: Screen tearing:
sa: पटलस्य विदारनम् :

[ctx: @option:check The thing being allowed in fullscreen windows is screen tearing]
en: Allow in fullscreen windows
sa: पूर्णपर्दे विण्डोषु अनुमतिं ददातु

[ctx: @info:tooltip]
en: Screen tearing reduces latency with most displays. Note that not all graphics drivers support this setting.
sa: स्क्रीन टीयरिंग् अधिकांशप्रदर्शनेषु विलम्बं न्यूनीकरोति । ध्यानं कुर्वन्तु यत् सर्वे ग्राफिक्स् चालकाः एतत् सेटिङ्ग् समर्थयन्ति न ।

en: The global scale factor is limited to multiples of 6.25% to minimize visual glitches in applications using the X11 windowing system.
sa: X11 विण्डोइंग सिस्टम् इत्यस्य उपयोगेन अनुप्रयोगेषु दृश्यदोषान् न्यूनीकर्तुं वैश्विकपरिमाणकारकः 6.25% गुणनखण्डेषु सीमितः अस्ति ।

en: 90° Clockwise
sa: ९०° घड़ीयानदिशा

en: Upside Down
sa: उल्टा

en: 90° Counterclockwise
sa: ९०° घड़ीयाः विपरीतदिशा

en: No Rotation
sa: न परिभ्रमणम्

en: Drag screens to re-arrange them
sa: पुनः व्यवस्थापयितुं पटलान् कर्षयन्तु
