kscreen - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
tr: Sunum kipi etkinleştirildi

en: Configure Display Settings…
tr: Ekran Ayarlarını Yapılandır…

en: Enable Presentation Mode
tr: Sunum Kipini Etkinleştir

en: User enabled presentation mode
tr: Kullanıcı tarafından etkinleştirilen sunum kipi

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
tr: Bu, ekranınızın ve bilgisayarınızın kendiliğinden kapanmasını önler.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
tr[0]: %2 ve %1 diğer uygulama, sunum kipini zorluyor,.
tr[1]: %2 ve %1 diğer uygulama, sunum kipini zorluyor,.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
tr: %1, sunum kipini zorluyor.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
tr: %1, sunum kipini zorluyor: %2

en: Screen Layout
tr: Ekran Yerleşimi

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
tr: Birden çok ekran bağlıysa farklı bir ekran yerleşimi uygulayabilirsiniz.
