kdelibs4 - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
bn: মেইল ক্লায়েন্ট চালু করা যায়নি:
    
    %1

en: Could not launch Mail Client
bn: মেইল ক্লায়েন্ট চালু করা যায়নি

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en: Could not launch the browser:
    
    %1
bn: ব্রাউজার চালু করা যায়নি:
    
    %1

en: Could not launch Browser
bn: ব্রাউজার চালু করা যায়নি

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
bn: টার্মিনাল ক্লায়েন্ট চালু করা যায়নি:
    
    %1

en: Could not launch Terminal Client
bn: টার্মিনাল ক্লায়েন্ট চালু করা যায়নি
