kshisen - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Select a tile
ca: Escull una fitxa

en: Time: 0:00:00
ca: Temps: 0:00:00

en: Removed: 0/0
ca: Eliminades: 0/0

en: Cheat mode
ca: Mode trampes

en: Play Sounds
ca: Reprodueix els sons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
ca: Gravetat

en: Yes
ca: Sí

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
ca: 
    Hauries entrat a les puntuacions
    màximes si no haguessis usat Desfés o
    Consell. La pròxima vegada intenta-ho sense.

en: End of Game
ca: Final de la partida

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
ca: Felicitats!
    Has entrat en el saló de la fama.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
ca: Ho has fet en %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
ca: El teu temps: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
ca:  (En pausa)

en: Removed: %1/%2
ca: Eliminades: %1/%2

en: Select a matching tile
ca: Escull una fitxa que coincideixi

en: Select the move you want by clicking on the blue line
ca: Escull el moviment que vols fer clicant a la línia blava

en: This tile did not match the one you selected
ca: Aquesta fitxa no coincideix amb la que has seleccionat

en: You cannot make this move
ca: No pots fer aquest moviment

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the default tileset.
    Please install the KMahjongg library.
ca: S'ha detectat un error en carregar el joc de fitxes predeterminat.
    Instal·la la biblioteca del KMahjongg.

en: Error Loading Tiles
ca: Error en carregar les fitxes

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset has been loaded.
ca: S'ha detectat un error en carregar el joc de fitxes %1. S'ha carregat el joc predeterminat de fitxes.

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
ca: S'ha detectat un error en carregar el joc de fitxes %1. Tampoc s'ha pogut carregar el joc predeterminat de fitxes.
    Instal·la la biblioteca del KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
ca: S'ha detectat un error en carregar el fons predeterminat.
    Instal·la la biblioteca del KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
ca: S'ha detectat un error en carregar el fons %1. S'ha carregat el fons predeterminat.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
ca: S'ha detectat un error en carregar el fons %1. El fons predeterminat tampoc s'ha pogut carregar.
    Instal·la la biblioteca del KMahjongg.

en: Game Paused
    Click to resume game.
ca: Joc en pausa
    Clica per a reprendre el joc.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
ca: Joc encallat
    No hi ha més moviments possibles.

en: Game Over
    Click to start a new game.
ca: Fi de la partida
    Clica per a començar una partida nova.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
ca: El joc de fitxes a usar.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ca: El fons a usar.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: A game similar to Mahjongg
ca: Un joc similar al Mahjongg

en: Current Maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Former Maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Original Author
ca: Autor original

en: KMahjonggLib integration for KDE4
ca: Integració amb la KMahjonggLib per al KDE 4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
ca: Ha afegit el comptador de fitxes eliminades<br/>Escalat suau de les peces i redimensionament de la finestra

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
ca: Gràcies també a tothom que hauria d'estar aquí i no hi és!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
ca: <b>Gravetat</b><p>Marcar aquesta opció fa el joc més difícil: en eliminar una fitxa, totes les fitxes sobre ella cauen un pas.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
ca: <b>Crea només partides resolubles</b><p>Si està activada, només se us presentaran partides que sigui possible resoldre.</p><p>Nota: inclús estant activada pot ser que sigui impossible completar una partida si elimineu fitxes en l'ordre incorrecte.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
ca: Crea només partides resolubles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
ca: <b>Mostra un missatge si no es pot resoldre el tauler</b><p>En activar això el joc mostrarà un missatge per a interrompre la partida en cas que no quedi cap moviment possible per a guanyar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
ca: Mostra un missatge si no es pot resoldre el tauler

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
ca: <b>Usa l'estil xinès: qualsevol flor casa amb qualsevol flor, qualsevol estació casa amb qualsevol estació</b><p>Usa les regles tradicionals per a casar les fitxes. Versions anteriors del joc només permetien coincidències exactes, el qual és incoherent amb les regles de Mah-jongg. Es recomana deixar aquesta opció marcada.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
ca: Usa l'estil xinès: qualsevol flor casa amb qualsevol flor, qualsevol estació casa amb qualsevol estació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
ca: <b>Les fitxes es poden desplaçar, però només pots connectar amb 2 línies en comptes de 3</b><p>Aquesta opció canvia les regles fins al punt que gairebé es converteix en un joc diferent. Si està activa, només podràs treure fitxes si es poden connectar amb una línia que tingui dos segments en comptes dels tres típics. En contrapartida, podràs desplaçar les fitxes pel tauler, si la fila o columna tenen espais en blanc. Per a fer un moviment amb desplaçament, has de clicar a la fitxa que contingui la columna o fila que es pot desplaçar i després la fitxa que coincideixi. Si hi ha dos moviments possibles, hauràs de clicar a la connexió que preferiu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
ca: Les fitxes es poden desplaçar, però només pots connectar amb dues línies en comptes de 3

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
ca: <b>Dificultat del tauler</b><p>Aquest control lliscant gestiona la dificultat del tauler de fàcil a difícil.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
ca: Dificultat del tauler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ca: Fàcil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
ca: Difícil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
ca: <b>Velocitat en treure les peces</b><p>Ajustar aquest control lliscant altera la velocitat amb què les peces es treuen de la pantalla després de fer una parella.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
ca: Velocitat en treure les peces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
ca: Lenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
ca: Ràpida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
ca: <b>Mida del tauler</b><p>Aquest control lliscant permet canviar el nombre de fitxes del tauler. Com més fitxes hi hagi, la partida serà més llarga i difícil.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
ca: Mida del tauler
