kshisen - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Select a tile
cs: Vybrat kámen

en: Time: 0:00:00
cs: Čas: 0:00:00

en: Removed: 0/0
cs: Odstraněno: 0/0

en: Cheat mode
cs: Režim švindlování

en: Play Sounds
cs: Přehrávat zvuky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
cs: Přitažlivost

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
cs: 
    Mohl byste se dostat do seznamu s nejlepšími výsledky,
    kdybyste nevracel své kroky Zpět nebo si nenechal radit.
    Příště to zkuste bez této pomoci.

en: End of Game
cs: Konec hry

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
cs: Gratuluji!
    Zvládl jste to, a tím si zasloužil své místo v síni slávy.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
cs: Zvládl jste to za %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
cs: Váš čas: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
cs: (Pozastaveno)

en: Removed: %1/%2
cs: Odstraněno: %1/%2

en: Select a matching tile
cs: Vyberte odpovídající kámen

en: Select the move you want by clicking on the blue line
cs: Vyberte tah, který hodláte provést kliknutím na modrou čáru

en: This tile did not match the one you selected
cs: Tento kámen neodpovídá tomu, který jste vybrali

en: You cannot make this move
cs: Nemůžete provést tento tah

en: General
cs: Obecné

en: Error Loading Tiles
cs: Chyba při načítání dlaždic

en: Game Paused
    Click to resume game.
cs: Hra byla pozastavena
    Pro obnovu hry klikněte.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
cs: Hra uvízla na mrtvém bodě
    Další tahy jsou již nemožné!

en: Game Over
    Click to start a new game.
cs: Hra skončila
    Pro spuštění nové hry klikněte.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
cs: Sada kamenů k použití.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
cs: Pozadí k použití.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Shisen-Sho
cs: Šisen-Šo

en: A game similar to Mahjongg
cs: Hra podobná hře Mahjongg

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
cs: Autorská práva 1997 Mario Weilguni

en: Current Maintainer
cs: Současný správce

en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

en: Original Author
cs: Původní autor

en: KMahjonggLib integration for KDE4
cs: KMahjonggLib integrace pro KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
cs: Přidal počítadlo odebraných kamenů.<br/> Jemné zvětšování kamenů a změnu velikosti okna.

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
cs: Díky také všem těm, kteří zde nejsou uvedeni, ale měli by!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
cs: <b>Přitažlivost:</b><p>Zaškrtnutím této volby se hra stane ještě náročnější: Jakmile je kámen odstraněn, všechny kameny ležící nad ním o stupínek spadnou.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
cs: <b>Vytvářet pouze řešitelné hry:</b><p>Je-li zaškrtnuto, budou uvedeny hry, které je možné vyřešit.</p><p>Poznámka: Dokonce i v řešitelných hrách, můžete selhat, odstraníte-li nesprávné kameny ve špatném pořadí.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
cs: Vytvářet pouze řešitelné hry

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
cs: <b>Použít čínský styl: kterákoli květina odpovídá kterékoli květině, kterékoli období odpovídá zase kterémukoli období</b><p>Použít tradiční pravidla pro hledání dvojic kamenů. Předchozí verze hry připouštěla pouze přesná spojení kamenů, což se neslučuje s pravidly hry Mahjongg. Doporučuje se ponechat tuto volbu zaškrtnutou.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
cs: Použít čínský styl: kterákoli květina odpovídá kterékoli květině, kterékoli období odpovídá zase kterémukoli období

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
cs: <b>Kameny se mohou posunovat, ale vy je můžete spojit pouze ve dvou řadách namísto tří</b><p>Tato volba změní pravidla do té míry, že se stane téměř úplně odlišnou hrou. Když je tato volba aktivní, můžete kameny odstranit pouze, když se dají spojit čárou tvořenou jen dvěma dílky místo obvyklých tří. Nicméně vám je povoleno posunovat kameny po hrací desce, pokud má řádek či sloupec, v němž jsou umístěny, nějaké volné místo. Abyste provedli posuvný pohyb, musíte kliknout na kámen obsahující sloupec nebo řádek, který může být posunut, a potom na hodící se kámen. Jestliže je možné provést posuvný pohyb dvěma způsoby, budete muset kliknout na jednu z oněch dvou spojovacích čar, abyste vybrali ten pohyb, který upřednostňujete.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
cs: Kameny se mohou posunovat, ale vy je můžete spojit pouze ve dvou řadách namísto tří

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
cs: <b>Obtížnost hrací desky</b><p>Posuvník ovládá obtížnost hrací desky od snadné až po náročnou úroveň .</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
cs: Obtížnost hrací desky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
cs: Snadná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
cs: Náročná

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
cs: <b>Rychlost odstraňování kamenů</b><p>Přizpůsobení tohoto posuvníku upravuje rychlost, se kterou jsou kameny, poté co byly spojeny, odstraňovány z obrazovky.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
cs: Rychlost odstraňování kamenů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
cs: Pomalá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
cs: Rychlá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
cs: <b>Velikost desky</b><p>Tento posuvník umožňuje měnit počet kamenů na hrací desce. Hra bude o to těžší (a delší), oč máte více kamenů.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
cs: Velikost desky
