kshisen - en to eu translation catalogue (60 entries)

en: Select a tile
eu: Hautatu fitxa bat

en: Time: 0:00:00
eu: Denbora: 0:00:00

en: Removed: 0/0
eu: Kenduta: 0/0

en: Cheat mode
eu: Iruzur modua

en: Play Sounds
eu: Soinuak jo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
eu: Grabitatea

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
eu: 
    Puntuazio altuenetan egongo zinake
    Desegin edo Argibidea erabili ez bazenu.
    Saiatu horiek gabe hurrengo batean.

en: End of Game
eu: Jokoaren amaiera

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
eu: Zorinoak!
    Ospetsuen aretoan sartu zara.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
eu: Erabilitako denbora: %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
eu: Zure denbora: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
eu: (Gelditua)

en: Removed: %1/%2
eu: Kenduta: %1/%2

en: Select a matching tile
eu: Hautatu bat datorren fitxa

en: Select the move you want by clicking on the blue line
eu: Hautatu egitea nahi duzun mugimendua marra urdinean klik eginez

en: This tile did not match the one you selected
eu: Fitxa hau ez dator bat zuk hautatutakoarekin

en: You cannot make this move
eu: Ezin duzu mugimendu hau egin

en: General
eu: Orokorra

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the default tileset.
    Please install the KMahjongg library.
eu: Errore bat gertatu da fitxa-multzo lehenetsia zamatzean.
    Mesedez, instalatu KMahjongg liburutegia.

en: Error Loading Tiles
eu: Errorea fitxak zamatzean

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset has been loaded.
eu: Errore bat gertatu da %1 fitxa-multzoa zamatzean. Fitxa-multzo lehenetsia zamatu da.

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
eu: Errore bat gertatu da %1 fitxa-multzoa zamatzean. Fitxa-multzo lehenetsia ere ezin izan du zamatu.
    Mesedez, instalatu KMahjongg liburutegia.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
eu: Errore bat gertatu da atzeko plano lehenetsia zamatzean.
    Mesedez, instalatu KMahjongg liburutegia.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
eu: Errore bat gertatu da %1 atzeko planoa zamatzean. Atzeko plano lehenetsia zamatu da.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
eu: Errore bat gertatu da %1 atzeko planoa zamatzean. Atzeko plano lehenetsia ere ezin izan du zamatu.
    Mesedez, instalatu KMahjongg liburutegia.

en: Game Paused
    Click to resume game.
eu: Jokoa pausarazita
    Egin klik jokoa jarraitzeko.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
eu: Jokoa trabatu da
    Ezin da mugimendurik egin.

en: Game Over
    Click to start a new game.
eu: Jokoa amaitu da
    Egin klik joko berria hasteko.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
eu: Erabili beharreko fitxa multzoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
eu: Atzeko planoa erabiltzeko.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: A game similar to Mahjongg
eu: «Mahjongg»en antzeko joko bat

en: Current Maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Former Maintainer
eu: Hasierako mantentzailea

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: KMahjonggLib integration for KDE4
eu: KMahjonggLib intergrazioa KDE4rentzako

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
eu: «Kendutako fitxen» zenbagailua gehitu da<br />Fitxen eskalatze leuna eta leihoen tamaina-aldaketa

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
eu: Eskerrik asko hemen egon beharko luketen baina ez dauden guztiei!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
eu: <b>Grabitatea</b><p>Hau markatuz jokoa gehiago zailduko da. Fitxa bat kentzen bada, gainean dituen fitxa guztiak urrats bat behera eroriko dira.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
eu: <b>Sortu joko ebazgarriak bakarrik</b><p>Markatuta badago, ebatzi daitezkeen jokoak baino ez zaizkizu aurkeztuko.</p><p>Oharra: Joko ebazgarrietan ere, fitxak okerreko ordenan kentzen badituzu, ez osatzeko arriskua duzu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
eu: Sortu joko ebazgarriak bakarrik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
eu: <b>Mezua erakutsi taula ebazterik ez badago</b><p>Hau markatuta, jokoa irabazteko mugitzeko aukerarik ez dagoenean, jokoa bertan behera uzteko mezu bat erakutsiko du.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
eu: Mezua erakutsi taula ebazterik ez badago

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
eu: <b>Erabili Txinatar estiloa: lore guztiak gainontzeko loreekin bat datoz, urtaro guztiak gainontzeko urtaroekin.</b><p>Erabili usadiozko arauak fitxak berdintzeko. Jokoaren aurreko bertsioak berdintze zehatzak baino ez zituen baimentzen, ez zetorrelarik bat «Mah-jongg»en arauekin. Aukera hau markatuta edukitzea gomendatzen da.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
eu: Erabili Txinera estiloa: edozein lore edozein lorekin dator bat, edozein urtaro edozein urtarorekin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
eu: <b>Fitxak irrista daitezke, baina 3 lerrotan beharrean soilik 2 lerrotan konekta ditzakezu</b><p>Aukera honek arauak aldatzen ditu, joko erabat ezberdina bihurtzeraino. Aktibo dagoenean, bi segmentuz osatutako marra baten bidez konektatutako fitxak ken ditzakezu, ohiturazko hiruen ordez. Hala ere, fitxak taulan irrista ditzakezu kokatuta dauden errenkadan edo zutabean leku huts bat egonez gero. Irristatzeko, irrista daitekeen zutabe eta errenkadan klik egin behar duzu, eta ondoren bat datorren fitxan. Irristatzeko bi mugimendu aukera badaude, bi konexio-marretako batean klik egin beharko duzu nahiago duzun mugimendua aukeratzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
eu: Fitxak irrista daitezke, baina 3 lerrotan beharrean soilik 2 lerrotan konekta ditzakezu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
eu: <b>Taularen zailtasuna</b><p>Graduatzaileak taularen zailtasuna kontrolatzen du, errezetik zailera.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
eu: Taularen zailtasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
eu: Erreza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
eu: Zaila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
eu: <b>Piezak kentzeko abiadura</b><p>Graduatzaile hau doituz bat egin diren piezak pantailatik kentzeko abiadura aldatzen du.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
eu: Fitxak kentzeko abiadura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
eu: Astiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
eu: Azkarra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
eu: <b>Taularen tamaina</b><p>Graduatzaile honek taulako fitxa kopurua aldatzen uzten dizu. Zenbat eta fitxa gehiago eduki, jokoa orduan eta zailagoa (eta luzeagoa) izango da.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
eu: Taularen tamaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
eu: 39x16
