kshisen - en to gl translation catalogue (51 entries)

en: Select a tile
gl: Escolle unha peza

en: Time: 0:00:00
gl: Tempo: 0:00:00

en: Removed: 0/0
gl: Retiradas: 0/0

en: Cheat mode
gl: Modo con trampas

en: Play Sounds
gl: Reproducir os sons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
gl: Gravidade

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
gl: 
    De non ser porque usaches Desfacer ou Pista,
    entrarías na lista das mellores puntuacións.
    Para a seguinte a ver se non as usas.

en: End of Game
gl: Fin da partida

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
gl: Parabéns!
    Entraches no salón da fama.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
gl: Fixéchelo en %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
gl: O teu tempo: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
gl: (Pausado)

en: Removed: %1/%2
gl: Retirado: %1/%2

en: Select a matching tile
gl: Escolle unha peza coa que case

en: Select the move you want by clicking on the blue line
gl: Escolle o movemento que queiras premendo a liña azul

en: This tile did not match the one you selected
gl: Esta peza non casa coa que escolliches

en: You cannot make this move
gl: Non podes realizar este movemento

en: General
gl: Xeral

en: Error Loading Tiles
gl: Erro ao cargar as pezas

en: Game Paused
    Click to resume game.
gl: Partida en pausa
    Preme para continuar.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
gl: A partida está trancada
    Non se poden facer máis movementos.

en: Game Over
    Click to start a new game.
gl: Rematou a partida
    Preme para comezar unha nova.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
gl: O conxunto de pezas para usar.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
gl: O fondo que se usará.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
gl: © 1997 Mario Weilguni

en: Current Maintainer
gl: Mantedor actual

en: Former Maintainer
gl: Mantedor orixinal

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: KMahjonggLib integration for KDE4
gl: Integración de KMahjonggLib en KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
gl: Engadiuse o contador de pezas retiradas<br/>Cambio de escala suave de pezas e cambio de tamaño da xanela

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
gl: Grazas tamén a todos aqueles que deberían estar na lista e non o están!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
gl: <b>Gravidade:</b><p>Marcando esta opción o xogo será aínda máis difícil: se se retira unha peza, todas as pezas sobre ela caerán unha posición.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
gl: <b>Crear só partidas que se poidan resolver</b>:<p>Marcando esta opción, só terás partidas que sexa posíbel resolver</p> <p>Nota: Mesmo nas partidas que se poden resolver podes non completar se retiras as pezas na orde equivocada!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
gl: Crear só partidas que se poidan resolver

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
gl: <b>Usar o estilo chinés: calquera flor casa con calquera flor, calquera estación con calquera estación</b><p>Usa as regras tradicionais para casar as pezas. A versión anterior do xogo adoitaba permitir só coincidencias exactas de pezas, o que non é consistente coas regras do Mah-jongg. Recoméndase manter marcada esta opción.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
gl: Usar o estilo Chinés: calquera flor casa con calquera flor, e o mesmo para as estacións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
gl: <b>As pezas poden desprazarse, pero só podes conectar 2 liñas no canto de 3</b><p>Esta opción cambia as regras ata tal punto que case se converte nun xogo distinto. Ao estar activado, só podes retirar as pezas se estean conectadas por unha liña que conste de só dous segmentos no canto dos tres normais. Porén, permíteseche desprazar as pezas no taboleiro se a fila ou columna na que están ten algún espazo baleiro. Para facer un desprazamento, tes que premer a peza que conteña a columna ou fila que se pode desprazar, e logo na peza que cadre. Se hai dous movementos posíbeis terás que premer nunha das dúas liñas de conexión para escoller o movemento que prefiras.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
gl: As pezas poden deslizar, pero só pode conectar en 2 liñas no canto de 3

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
gl: <b>Dificultade do taboleiro</b><p>A barra de desprazamento controla a dificultade do taboleiro de Fácil a Difícil.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
gl: Dificultade do taboleiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
gl: Fácil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
gl: Difícil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
gl: <b>Velocidade de retiración das pezas</b><p>Ao axustar esta barra de desprazamento alteras a velocidade coa que retira as pezas da pantalla tras casar dúas pezas.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
gl: Velocidade de eliminación das pezas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
gl: A modo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
gl: Rápido

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
gl: <b>Tamaño do taboleiro</b><p>Esta barra de desprazamento permíteche cambiar o número de pezas que caberán no taboleiro. Cantas máis pezas teña, máis longa e difícil será a partida.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
gl: Tamaño do taboleiro
