kshisen - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Select a tile
hi: टाइल चुनें

en: Time: 0:00:00
hi: समय: 0:00:00

en: Removed: 0/0
hi: मिटाया: 0/0

en: Cheat mode
hi: चीट मोड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
hi: ग्रेविटी

en: End of Game
hi: खेल का अंत

en: (Paused)
hi: (ठहरा)

en: Select a matching tile
hi: जोड़ीदार टाइल चुनें

en: Select the move you want by clicking on the blue line
hi: नीली लकीर पर क्लिक कर आप पसंदीदा चाल को चुन सकते हैं

en: This tile did not match the one you selected
hi: यह टाइल चयनित टाइल से मेल नहीं खाता.

en: You cannot make this move
hi: आप इस चाल को नहीं चल सकते

en: General
hi: सामान्य

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
hi: उपयोग में लिया जाने वाली पृष्ठभूमि.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी

en: Shisen-Sho
hi: शाईसेन-शो

en: Current Maintainer
hi: वर्तमान मेंटेनर

en: Dave Corrie
hi: डेव कोरी

en: Mario Weilguni
hi: मारियो वेइलगुनी

en: Original Author
hi: मूल लेखक

en: Mauricio Piacentini
hi: मारिसियो पियासेन्टिनी

en: KMahjonggLib integration for KDE4
hi: केडीई४ के लिए केमहजोंगलिब इंटीग्रेशन

en: Jason Lane
hi: जेसन लेन

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
hi: उन सभी को भी धन्यवाद जिनका नाम यहाँ होना चाहिए था, परंतु नहीं है!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
hi: बिसात की कठिनाई

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
hi: आसान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
hi: कठिन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
hi: खण्डों को हटाने की गति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
hi: धीमा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
hi: तेज
