kshisen - en to hne translation catalogue (29 entries)

en: Select a tile
hne: टाइल चुनव

en: Time: 0:00:00
hne: समय: 0:00:00

en: Removed: 0/0
hne: मेटाइस: 0/0

en: Cheat mode
hne: चीट मोड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
hne: ग्रेविटी

en: End of Game
hne: खेल के आखरी

en: (Paused)
hne: (ठहरा)

en: Select a matching tile
hne: जोड़ीदार टाइल चुनव

en: Select the move you want by clicking on the blue line
hne: नीली लकीर मं किलिक कर आप मन निसानी चाल ल चुन सकथो

en: This tile did not match the one you selected
hne: ये टाइल चुने गे टाइल से एक जइसन नइ.

en: You cannot make this move
hne: आप एखर चाल ल नइ चल सकव

en: General
hne: सामान्य

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
hne: उपयोग मं ले जाय वाले पिछोत अंगना.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Shisen-Sho
hne: साईसेन-सो

en: Current Maintainer
hne: अभी हाल के मेंटेनर

en: Dave Corrie
hne: डेव कोरी

en: Mario Weilguni
hne: मारियो वेइलगुनी

en: Original Author
hne: मूल लेखक

en: Mauricio Piacentini
hne: मारिसियो पियासेन्टिनी

en: KMahjonggLib integration for KDE4
hne: केडीई४ बर केमहजोंगलिब इंटीग्रेसन

en: Jason Lane
hne: जेसन लेन

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
hne: ओ सब्बो मन ल घलोक धन्यवाद जऊन के नाम इहां होना चाही, फेर नइ हे!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
hne: बिसात के कठिनाई

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
hne: आसान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
hne: कठिन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
hne: खन्डों ल हटाय के गति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
hne: धीमा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
hne: तेज
