kshisen - en to ka translation catalogue (59 entries)

en: Select a tile
ka: აირჩიეთ ფილა

en: Time: 0:00:00
ka: დრო: 0:00:00

en: Removed: 0/0
ka: წაშლილია: 0/0

en: Cheat mode
ka: გაიძვერის რეჟიმი

en: Play Sounds
ka: ხმების დაკვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
ka: მიზიდულობა

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
ka: 
    თქვენ იქნებოდით უმაღლესი ქულების სიაში,
    გაუქმება ან მინიშნება რომ გამოგეყენებინათ.
    შემდეგ ჯერზე მათ გარეშე სცადეთ.

en: End of Game
ka: თამაშის დასასრული

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
ka: გილოცავთ!
    თქვენ გამარჯვებულთა სიაში ჩაიწერებით.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
ka: შეძელით %1-ში

en: Your time: %1:%2:%3 %4
ka: თქვენი დრო: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
ka: (შეჩერებული)

en: Removed: %1/%2
ka: წაშლილია: %1/%2

en: Select a matching tile
ka: მონიშნეთ შესაბამისი ფილა

en: Select the move you want by clicking on the blue line
ka: სასურველი მოძრაობის არჩევა ლურჯ ხაზზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ

en: This tile did not match the one you selected
ka: ეს ფილა არ ემთხვევა მას, რომელიც აირჩიეთ

en: You cannot make this move
ka: ამ სვლის გაკეთება არ შეგიძლიათ

en: General
ka: საერთო

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the default tileset.
    Please install the KMahjongg library.
ka: შეცდომა ნაგულისხმები ფილების ნაკრების ჩატვირთვისას.
    დააყენეთ ბიბლიოთეკა KMahjongg.

en: Error Loading Tiles
ka: ფილების ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset has been loaded.
ka: შეცდომა ფილების სეტის (%1) ჩატვირთვისას. ჩატვირთულია ფილების ნაგულისხმები სეტი.

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
ka: შეცდომა ფილების სეტის (%1) ჩატვირთვისას. ასევე შეუძლებელია ნაგულისხმები ფილების სეტის ჩატვირთვაც.
    დააყენეთ ბიბლიოთეკა KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
ka: შეცდომა ნაგულისხმები ფონის სურათის ჩატვირთვისას.
    დააყენეთ ბიბლიოთეკა KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
ka: შეცდომა ფონის (%1) ჩატვირთვისას. ჩაიტვირთება ნაგულისხმები ფონი.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
ka: შეცდომა ფონის (%1) ჩატვირთვისას. ასევე შეუძლებელია ნაგულისხმები ფონის ჩატვირთვაც.
    დააყენეთ ბიბლიოთეკა KMahjongg.

en: Game Paused
    Click to resume game.
ka: თამაში შეჩერებულია
    დააწკაპუნეთ გასაგრძელებლად.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
ka: თამაში დასრულდა
    მეტი სვლა აღარ გაქვთ.

en: Game Over
    Click to start a new game.
ka: თამაში დასრულდა
    ახალი თამაშის დასაწყებად დააწკაპუნეთ.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
ka: სათაური.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ka: გამოსაყენებელი ფონი.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: A game similar to Mahjongg
ka: Mahjongg-ის მსგავსი თამაში

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
ka: 1997 Mario Weilguni, ყველა უფლება დაცულია

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
ka: დაემატა 'წაშლილი ფილების' მთვლელი <br/>ფილების რბილი გადიდება და ფანჯრის ზომის შეცვლა

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
ka: ასევე მადლობა მათ, ვინც ამ სიაში უნდა იყვნენ, მაგრამ არ არიან!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
ka: <b>მიზიდულობა</b><p>ჩართვით თამაში კიდევ უფრო რთულდება: თუ ფილა წაიშლება, ყველა ფილა, რომელიც ზემოდან ელაგა, ერთი ნაბიჯით დაბლა ჩამოცვივდება.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
ka: <b>მხოლოდ ამოხსნადი თამაშების შექმნა</b><p>თუ ჩართულია, წარმოდგენილი იქნება თამაშები, რომელიც ამოხსნადია.</p><p>გაფრთხილება: შესაძლებელია ამოხსნადი თამაშის წაგებაც, თუ ფილებს არასწორად დააწყობთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
ka: მხოლოდ ამოხსნადი თამაშების შექმნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
ka: <b>შეტყობინების ჩვენება, თუ დაფა ამოხსნადი აღარაა</b><p>ჩართვით თამაშს აიძულებთ, გაჩვენოთ შეტყობინება, თუ შანსი, რომ თამაში მოიგოთ, აღარ არსებობს.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
ka: შეტყობინების ჩვენება, თუ მაგიდას ვეღარ ამოხსნით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
ka: <b>ჩინური სტილის გამოყენება: ყველა ყვავილი სხვა ყველა ყვავილს ემთხვევა, ნებისმიერი სეზონი კი ნებისმიერ სეზონს</b><p>ფილების დამთხვევის ტრადიციული წესების გამოყენება. თამაშის წინა ვერსია მხოლოდ ფილების ზუსტ დამთხვევას იყენებდა, ამიტომ ის არ შეესაბამებოდა Mah-jongg-ის წესებს. რეკომენდებულია, ეს პარამეტრი ჩართული გქონდეთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
ka: ჩინური სტიპის გამოყენება. ნებისმიერი ყვავილი ემთხვევა ნებისმიერ ყვავილს, ყველა სეზონი ემთხვევა ყველა სეზონს

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
ka: <b>შესაძლებელია ფილების გასიარება, მაგრამ სამის მაგიერ მხოლოდ ორ ხაზს შეაერთებთ</b><p>ეს პარამეტრი ცვლის თამაშის წესებს ისე, რომ ის თითქმის სხვა თამაშად იქცევა. თუ ის ჩართულია, თქვენ ფილების წაშლა მხოლოდ მაშინ შეგიძლიათ, როცა ის ორი სეგმენტისგან შედგება, სამის მაგიერ. მაგრამ მაგიდაზე ფილების გასრიალების ფულება გეძლევათ, თუ სვეტი ან მწკრივი, სადაც ისინია განთავსებული, რამე ცარიელი ადგილი აქვთ, გასრიალებისვის დააწკაპუნეთ ფილას, რომელიც გასრიალებად სვეტს ან მწკრივს შეიცავს, შემდეგ კი შესაბამის ფილაზე. თუ გადაადგილებას ორი შესაძლო შანსი აქვს, სვლის ასარჩევად მათ შემაერთბელ ხაზს უნდა დააწკაპუნოთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
ka: ფილების გადასრიალება შესაძლებელია, მაგრამ მხოლოდ 2 ხაზის შეერთება შეგიძლიათ, სამის მაგიერ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
ka: <b>მაგიდის სირთულე</b><p>ეს ჩოჩია აკონტროლებს მაგიდის სირთულეს, ადვილიდან რთულამდე..</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
ka: მაგიდის სირთულე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ka: ადვილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
ka: მაგარი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
ka: <b>ნაწილის წაშლის სიჩქარე</b><p>ამ ჩოჩიის გასწორება ცვლის სიჩქარეს, რომლითაც ნაწილები დამთხვევის შემდეგ ქრება.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
ka: ნაწილის წაშლის სიჩქარე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
ka: ნელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
ka: სწრაფი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
ka: <b>მაგიდის ზომა</b><p>ეს ჩოჩია მაგიდაზე ფილების რაოდენობას განსაზღვრავს, რაც მეტი ფილაა, მით ძნელი (და გრძელი) იქნება თამაში.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
ka: სათამაშო დაფის ზომა
