kshisen - en to km translation catalogue (55 entries)

en: Select a tile
km: ជ្រើស​ក្រឡា​

en: Time: 0:00:00
km: ពេលវេលា ៖ ០ ៖ ០០ ៖ ០០

en: Removed: 0/0
km: បាន​យកចេញ ៖ ០/០

en: Cheat mode
km: របៀប​បញ្ឆោត

en: Play Sounds
km: ចាក់​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
km: ទំនាញ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
km: 
    អ្នក​​អាច​ទទួល​បាន​​ពិន្ទុ​​ខ្ពស់
    ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ប្រើ ​មិន​ធ្វើ​វិញ ឬ​ជំនួយ ។
    ព្យាយាម​ដោយ​គ្មាន​ពួកវា​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: End of Game
km: ល្បែង​ចប់

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
km: អប​អរ​សាទរ​!
    អ្នក​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ចូល​ទៅ​ក្នុង​តារាង​កិត្តិយស​ហើយ​ ។

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
km: អ្នក​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
km: ពេលវេលា​របស់​អ្នក ៖ %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
km: (បាន​ផ្អាក)

en: Removed: %1/%2
km: បានយកចេញ ៖ %1/%2

en: Select a matching tile
km: ជ្រើស​ក្រឡា​ផ្គូផ្គង

en: Select the move you want by clicking on the blue line
km: ជ្រើស​ការ​ផ្លាស់ទី​ដែល​អ្នក​ចង់ ដោយ​ចុច​លើ​បន្ទាត់​ពណ៌​ខៀវ

en: This tile did not match the one you selected
km: ក្រឡា​នេះ​មិន​ផ្គូផ្គង​នឹង​អ្វី​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ទេ

en: You cannot make this move
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​វា​បាន​ទេ

en: General
km: ទូទៅ

en: Game Paused
    Click to resume game.
km: បានផ្អាក​ល្បែង
    ចុច​ដើម្បី​បន្ត​ល្បែង ។

en: Game Stuck
    No more moves possible.
km: គាំង
    មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​បាន​ទៀត​ទេ ។

en: Game Over
    Click to start a new game.
km: ល្បែង​ចប់​ហើយ
    ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
km: សំណុំ​ក្រឡា​ក្បឿង​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
km: ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​ត្រូវ​ប្រើ ។

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

en: Current Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Former Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំពី​មុន

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: KMahjonggLib integration for KDE4
km: KMahjonggLib រួម​បញ្ចូល​សម្រាប់ KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
km: បាន​បន្ថែម​កម្ម​វិធី​រាប់​ 'ក្រឡា​ដែល​បាន​យក​ចេញ'<br/> ការ​ដាក់​មាត្រដ្ឋាន​ក្រឡា​រលោង និង​ការ​ប្ដូរ​ទំហំ​បង្អួច

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
km: សូម​ថ្លែង​អំណរ​គុណ​ដល់​អ្នក​ទាំង​ឡាយ​ដែល​មិន​បាន​រាយ​ឈ្មោះ​នៅ​ទី​នេះ​ផង​ដែរ​ !

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
km: <b>ភាព​ពិបាក ៖</b><p>ការ​គូស​ធីក​​លើ​វា នឹង​​ធ្វើ​ឲ្យ​ល្បែង​កាន់​តែ​ពិបាក ៖ ប្រសិន​បើ​ក្រឡា​ក្បឿង​​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ ក្រឡា​ក្បឿង​ទាំងអស់​ដែល​ដាក់លើ​វា​នឹង​​ធ្លាក់​ចុះ​មួយ​ជំហាន ។</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
km: <b>បង្កើត​​តែ​ល្បែង​ដែល​​អាច​ដោះ​ស្រាយ​បាន</b><p>បើ​​គូស​​ធីក​ គេ​នឹង​បង្ហាញ​អ្នក​​នូវ​ល្បែង​ដែល​អាច​ដោះ​ស្រាយ​បាន​ ។</p><p>ចំណាំ​ ៖ ទោះ​បី​ជា​ល្បែង​នេះ​អាច​ដោះ​ស្រាយ​បាន​យ៉ាង​ណា​ក្ដី​​​​ អ្នក​នឹង​មិន​អាច​បញ្ចប់​ល្បែង​នេះ​​បាន​ទេ បើ​អ្នក​យក​ក្រឡា​ក្បឿង​​ចេញ​តាម​លំដាប់​​ដែល​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
km: បង្កើត​តែ​ល្បែង​ដែល​អាច​ដោះ​ស្រាយ​បាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
km: <b>ប្រើ​រចនាប័ទ្ម​​ចិន ៖ ផ្កា​ផ្គូផ្គង​នឹង​ផ្កា រដូវ​ផ្គូផ្គង​នឹង​រដូវ </b><p>ប្រើ​ក្បួន​បុរាណ​ដើម្បី​ផ្គូផ្គង​ក្រឡា​ក្បឿង​ ។ កំណែ​មុន​របស់​ល្បែង​​ត្រូវ​បាន​​​​ប្រើ​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​តែ​ការ​ផ្គូផ្គង​ក្រឡា​ក្បឿង​​ជាក់លាក់​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​មិន​ស្រប​គ្នា​ជា​មួយ​នឹង​ក្បួន Mah-jongg ទេ​ ។ អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ធីក​ជម្រើស​នេះ ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
km: ប្រើ​រចនាប័ទ្ម​​ចិន ៖ ផ្កា​ផ្គូផ្គង​នឹង​ផ្កា រដូវ​​​ផ្គូផ្គង​នឹង​រដូវ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
km: <b>អាច​រំកិល​ក្រឡា​ក្បឿង​បាន​ ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​តភ្ជាប់​បាន​​តែ​​ពីរ​បន្ទាត់​​ប៉ុណ្ណោះ មិន​អាច​ត​ភ្ជាប់​​បី​បន្ទាត់​បាន​ទេ​</b><p>ជម្រើស​នេះ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ក្បួន​​ទៅ​ចំណុច​ដែល​វា​ស្ទើរតែ​ក្លាយ​ជា​ល្បែង​ផ្សេង​ទាំង​ស្រុង​ទៅ​ហើយ ។ នៅ​ពេល​វា​សកម្ម អ្នក​អាច​យក​ចេញ​បានតែ​ក្រឡា​ក្បឿង​ប៉ុណ្ណោះ​ ប្រសិន​បើ​ពួកវា​អាច​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ដោយ​បន្ទាត់​ដែល​មាន​តែ​ចម្រៀក​ពីរ​ជំនួស​ឲ្យ​បន្ទាត់​ដែល​មាន​បី​ចម្រៀក​តាម​ធម្មតា​ ។ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ អ្នក​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​រំកិល​ក្រឡា​ក្បឿង​នៅ​លើ​ក្ដារ ប្រសិន​បើ​ជួរដេក ឬ​ជួរឈរ​ដែល​​ដាក់​ពួក​វា​​មាន​ចន្លោះ​ទទេ ។  ដើម្បី​​រំកិល​បាន​ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចុច​លើ​ក្រឡា​ដែល​មាន​ជួរឈរ ឬ​ជួរដេក​ដែល​អាច​រំកិល​បាន ​បន្ទាប់មក​ចុច​​នៅ​លើ​ក្រឡា​ក្បឿង​​ដែល​ផ្គូផ្គង ។ ប្រសិន​បើ​មាន​ការ​ផ្លាស់ទី​ចំនួន​ពីរ​​​ អ្នក​​ត្រូវតែ​​​​ចុច​លើ​បន្ទាត់​តភ្ជាប់​មួយ​នៃ​បន្ទាត់​ត​ភ្ជាប់​ទាំង​ពីរ ​​ដើម្បី​ជ្រើស​ការ​ផ្លាស់ទី​ដែល​អ្នក​ពេញ​ចិត្ត ។</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
km: អាច​រំកិល​ក្រឡា​ក្បឿង​បាន ប៉ុន្តែ​អ្នក​អាច​តភ្ជាប់​បាន​ត្រឹម​តែ​ពីរ​បន្ទាត់​ប៉ុណ្ណោះ មិន​អាច​តភ្ជាប់​បី​បន្ទាត់​បាន​ឡើយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
km: <b>ភាព​លំបាក​របស់​ក្ដារ​​</b><p>គ្រាប់​រំកិល​ត្រួតពិនិត្យ​ភាព​ពិបាក​របស់​ក្ដារ​ពី​ងាយ​ស្រួល​ទៅ​ពិបាក ។</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
km: ភាព​លំបាក​របស់​ក្ដារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
km: ស្រួល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
km: ពិបាក

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
km: <b>ល្បឿន​យក​បន្ទះ​ចេញ​</b><p>កា​រ​លៃ​តម្រូវ​គ្រាប់​រំកិល​នេះ​ ប្ដូរ​ល្បឿន​​ដែល​​​​នឹង​​ត្រូវ​​យក​បន្ទះ​ចេញ​ពី​អេក្រង់​ បន្ទាប់​ពី​បាន​​ផ្គូផ្គង​រួច ។</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
km: ល្បឿន​យក​បន្ទះ​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
km: យឺត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
km: លឿន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
km: <b>ទំហំ​ក្ដារ​​</b><p>គ្រាប់​រំកិល​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំនួន​ក្រឡា​ក្បឿង​​នៅ​លើ​ក្ដារ ។ អ្នក​មាន​ក្រឡា​ក្បឿង​​កាន់​តែ​ច្រើន ​​ល្បែង​នឹង​កាន់​តែ​ពិបាក​​លេង​ (និង​កាន់​តែ​យូរ)  ។</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
km: ទំហំ​ក្ដារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
km: ១៤x៦

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: 16x9
km: ១៦x៩

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
km: ១៨x៨

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
km: ២៤x១២

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
km: ២៦x១៤

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
km: ៣០x១៦
