kshisen - en to mk translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
mk: Гравитација

en: End of Game
mk: Крај на играта

en: (Paused)
mk: (Паузирано)

en: General
mk: Општо

en: Current Maintainer
mk: Тековен одржувач

en: Original Author
mk: Оригинален автор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
mk: Сложеност на таблата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
mk: Лесно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
mk: Тешко

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
mk: Брзина на отстранување на парчињата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
mk: Бавно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
mk: Брзо
