kshisen - en to nb translation catalogue (49 entries)

en: Select a tile
nb: Velg en brikke

en: Time: 0:00:00
nb: Tid: 0:00:00: 0:00:00

en: Removed: 0/0
nb: Fjernet: 0/0: 0/0

en: Cheat mode
nb: Juksemodus

en: Play Sounds
nb: Spill lyder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
nb: Gravitasjon

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
nb: 
    Du kunne stått på rekordlista hvis du
    ikke hadde brukt angring eller hint.
    Prøv å klare spillet uten disse
    hjelpemidlene neste gang.

en: End of Game
nb: Slutt på spillet

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
nb: Gratulerer! 
    Du er en av de beste spillerne.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
nb: Du klarte det på %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
nb: Din tid: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
nb: (Pause)

en: Removed: %1/%2
nb:  Fjernet: %1/%2

en: Select a matching tile
nb: Velg en tilsvarende brikke

en: Select the move you want by clicking on the blue line
nb: Velg hvilket trekk du vil gjøre bed å trykke på den blå linja

en: This tile did not match the one you selected
nb: Denne brikken passer ikke med den du valgte

en: You cannot make this move
nb: Du kan ikke gjøre dette trekket

en: General
nb: Generelt

en: Game Paused
    Click to resume game.
nb: Pause.
    Klikk for å fortsette.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
nb: Spillet har låst seg
    Flere trekk er ikke mulig.

en: Game Over
    Click to start a new game.
nb: Spillet er slutt
    Klikk for å starte et nytt spill.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
nb: Brikkesettet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
nb: Bakgrunnen som skal brukes.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Current Maintainer
nb: Dagens vedlikeholder

en: Former Maintainer
nb: Tidligere vedlikeholder

en: Original Author
nb: Opprinelig forfatter

en: KMahjonggLib integration for KDE4
nb: KMahjonggLib-integrering for KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
nb: Lagt til telleren 'brikker fjernet' <br />Jevn brikkeskalering og endring av vindustørrelse

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
nb: Takk også til alle som burde ha vært med på denne lista!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
nb: <b>Gravitasjon</b><p>Med dette avkrysset blir spillet enda vanskeligere. Når en brikke fjernes, faller alle brikker over den én plass ned.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
nb: <b>Tillat bare spill som kan løses.</b><p>Hvis dette ikke er krysset av risikerer du å få brettoppsett som ikke kan løses.</p><p>Merk at selv i løsbare spill risikerer du å ikke løse spillet hvis du fjerner brikker i feil rekkefølge.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
nb: Ikke tillat uløselige spill

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
nb: <b>Kinesisk variant, der alle blomster regnes som like, og alle årstider som like.</b><p>Bruk de tradisjonelle reglene for å bestemme hvilke brikker som passer sammen. Den gamle versjonen av dette spillet godtok bare helt like brikker, men det stemmer ikke med Mahjongg-reglene. Du bør ha krysset av dette valget.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
nb: Kinesisk variant, der alle blomster blir regnet som like, og alle årstider blir regnet som like

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
nb: <b>Brikker kan flyttes, men kan bare forbindes med to og ikke tre linjer.</b><p>Dette valget endrer spillereglene slik at det nesten blir et helt annet spill. Når dette er krysset av kan du bare fjerne brikker som kan forbindes med én eller to linjer i stedet for de vanlige tre. Men du kan flytte rundt på brikker så lenge det er ledig plass i kolonnen eller raden der de ligger. Trykk på brikken som har rad eller kolonne med ledig plass, og trykk så på brikken den passer sammen med. Hvis det finnes to mulige brikkeflyttinger må du trykke på den forbindelseslinja du vil bruke.</p>s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
nb: Brikker kal flyttes, men du kan bare forbinde med 2 linjer i stedet for 3

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
nb: <b>Vanskelighetsgrad</b><p>Bruk glidebryteren for å bestemme hvor vanskelig spillet skal være, fra lett til vanskelig.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
nb: Vanskelighetsgrad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
nb: Lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
nb: Vanskelig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
nb: <b>Fjernefart</b><p>Bruk denne glidebryteren til å bestemme hvor fort brikkene fjernes etter at du har funnet et par som passer.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
nb: Hastighet på fjerning av brikker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
nb: Sakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
nb: Hurtig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
nb: <b>Brettstørrelse</b><p>Bruk glidebryteren til å endre antall brikker på brettet. Jo flere brikker som er på brettet, jo vanskeligere blir det og jo lenger tid tar det.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
nb: Brettstørrelse
