kshisen - en to nds translation catalogue (50 entries)

en: Select a tile
nds: Bitte en Steen kören

en: Time: 0:00:00
nds: Tiet: 0:00:00

en: Removed: 0/0
nds: Wegdaan: 0/0

en: Cheat mode
nds: Schummelbedrief

en: Play Sounds
nds: Kläng afspelen

[ctx: time string: hh:mm:ss]
en: %1:%2:%3
nds: %1.%2:%3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
nds: Swoorkraft

en: Yes
nds: Jo

en: No
nds: Nee

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
nds: 
    Du kunnst in de Bestenlist wesen,
    man Du hest "Torüchnehmen" oder "Tipp" bruukt.
    Versöök dat bi't nakamen Speel maal ahn disse Hülp.

en: End of Game
nds: Speelenn

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
nds: Graleren!
    Du hest dat in de Bestenlist schafft.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
nds: Du hest dat in %1 henkregen.

en: Your time: %1:%2:%3 %4
nds: Dien Tiet: %1.%2:%3 %4

en: (Paused)
nds: (Anhollen)

en: Removed: %1/%2
nds: Wegmaakt: %1/%2

en: Select a matching tile
nds: Bitte en passen Steen kören

en: Select the move you want by clicking on the blue line
nds: Köör Dien Tog dör en Klick op de blaag Lien

en: This tile did not match the one you selected
nds: Disse Steen hett nich to Dien Köör paßt

en: You cannot make this move
nds: Du kannst dissenTog nich maken

en: General
nds: Allgemeen

en: Game Paused
    Click to resume game.
nds: Speel anhollen
    Klick, wenn Du wiederspelen wullt

en: Game Stuck
    No more moves possible.
nds: Speel steken bleven.
    Keen Speeltöög mehr mööglich!

en: Game Over
    Click to start a new game.
nds: Speel vörbi
    Klick, wenn Du nochmaal spelen wullt

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
nds: Steensett, de bruukt warrn schall.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
nds: De Achtergrund, de bruukt warrn schall.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Current Maintainer
nds: Pleger opstunns

en: Former Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original Author
nds: Orginaal-Schriever

en: KMahjonggLib integration for KDE4
nds: KMahjonggLib-Inbinnen för KDE 4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
nds: Klock för wegdaan Steen toföögt<br/>Week Steentopassen un Finstergröttännern

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
nds: Dank ok an all, de hier stahn schullt, aver nich nöömt sünd!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
nds: <b>Swoorkraft:</b><p>Dit maakt dat Speel sworer. Wenn en Steen wegdaan wöör, fallt all anner Steen de över em wörrn, een Platz daal. </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
nds: <b>Bloots löösbore Spelen tolaten</b><p>Is dit anmaakt, kriggst Du bloots löösbore Spelen.</p><p>Henwies: Ok löösbor Spelen laat sik mennigmaal nich lösen, wenn de Steen in de falsche Reeg wegdaan warrt!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
nds: Bloots löösbore Spelen tolaten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
nds: <b>Chineesch Stil bruken: Elk Bloom passt to elk Bloom, elk Johrstied to elk Johrstied</b><p>Bruukt traditschonell Regeln för passen Steen. De verleden Speelverschoon hett bloots nau passen Steen tolaten, dat is aver nich na de Regeln vun Mah-Jongg wesen. Dat Aktiveren vun disse Instellen is anraadt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
nds: Chineesch Stil bruken: Elk Bloom paßt to elk Bloom, elk Johrstied to elk Johrstied

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
nds: <b>Steen laat sik verschuven, man Du kannst bloots twee ansteed vun dree Lienen verbinnen</b><p>Disse Instellen ännert de Speelregeln so deegt, dat dor fast en kumplett anner Speel bi rutkummt. Wenn dit anmaakt is, laat sik bloots Steen wegdoon, de sik mit en Lien ut twee Segmenten ansteed vun dree verbinnen laat. Du kannst aver de Steen verschuven, wenn dor free Ruum för is. För't Verschuven muttst Du toeerst en Steen anklicken, de binnen en verschuuvbor Striep oder Reeg liggt, un denn den passen Steen. Wenn dat twee Mööglichkeiten för't Verschuven gifft, muttst Du Dien vörtrocken Tog dör Anklicken op een vun de twee Verbinnenlienen kören.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
nds: Steen laat sik verschuven, man Du kannst bloots twee ansteed vun dree Lienen verbinnen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
nds: <b>Speelstärk</b><p>Mit den Schuver lett sik de Speelstärk vun eenfach bet swoor instellen.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
nds: Speelstärk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
nds: Eenfach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
nds: Swoor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
nds: <b>Gauheit för't Steenwegdoon</b><p>Disse Schuverinstellen ännert de Gauheit, mit de de Steen an't Speelenn vun den Schirm wegmaakt warrt.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
nds: Gauheit för't Steenwegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
nds: Langsam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
nds: Gau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
nds: <b>Speelgrött</b><p>Mit dissen Schuver lett sik de Tall vun Steen ännern. Mit mehr Steen warrt dat Speel sworer un duert länger.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
nds: Speelgrött
