kshisen - en to nn translation catalogue (67 entries)

en: Select a tile
nn: Vel ei brikke

en: Time: 0:00:00
nn: Tid: 0:00:00

en: Removed: 0/0
nn: Fjerna: 0/0

en: Cheat mode
nn: Juksemodus

en: Play Sounds
nn: Spel lydar

[ctx: time string: hh:mm:ss]
en: %1:%2:%3
nn: %1.%2.%3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
nn: Tyngdekraft

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
nn: 
    Du kunne stått på rekordlista viss du
    ikkje hadde brukt angring eller hint.
    Prøv å klara spelet utan desse
    hjelpemidla neste gong.

en: End of Game
nn: Slutt på spelet

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
nn: Gratulerer!
    Du er ein av dei beste spelarane.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
nn: Du klarte det på %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
nn: Tid: %1.%2.%3 %4

en: (Paused)
nn: (Pause)

en: Removed: %1/%2
nn:  Fjerna: %1/%2

en: Select a matching tile
nn: Vel tilsvarande brikke

en: Select the move you want by clicking on the blue line
nn: Vel kva trekk du vil gjera ved å trykkja på den blå linja

en: This tile did not match the one you selected
nn: Denne brikka passa ikkje med den du valde

en: You cannot make this move
nn: Du kan ikkje gjera dette trekket

en: General
nn: Generelt

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the default tileset.
    Please install the KMahjongg library.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av standard brikkesett.
    Prøv å installera KMahjongg-biblioteket.

en: Error Loading Tiles
nn: Feil ved lasting av brikker

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset has been loaded.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av brikkesettet %1. Standard brikkesett vart derfor brukt.

[ctx: %1 is a path to a tileset file]
en: An error occurred when loading the tileset %1. The default tileset could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av brikkesettet %1. Klarte heller ikkje lasta standard brikkesett.
    Prøv å installera KMahjongg-biblioteket.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av standard bakgrunnsbilete.
    Prøv å installera KMahjongg-biblioteket.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av bakgrunnsbiletet %1. Standard bakgrunnsbilete vert derfor brukt.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
nn: Det oppstod ein feil ved lasting av bakgrunnsbilete %1. Klarte heller ikkje lasta standard bakgrunnsbilete.
    Prøv å installera KMahjongg-biblioteket.

en: Game Paused
    Click to resume game.
nn: Pause.
    Klikk for å halda fram.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
nn: Stillstand
    Ingen fleire moglege trekk.

en: Game Over
    Click to start a new game.
nn: Spelet er slutt.
    Klikk for å starta eit nytt parti.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
nn: Brikkesettet som skal brukast.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
nn: Bakgrunnen som skal brukast.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: A game similar to Mahjongg
nn: Eit spel som liknar på Mahjongg

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
nn: © 1997 Mario Weilguni

en: Current Maintainer
nn: Noverande vedlikehaldar

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: KMahjonggLib integration for KDE4
nn: KMahjonggLib-integrering for KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
nn: Lagd til teljaren «brikker fjerna»<br/>Jamn skalering og endring av vindaugsstorleik

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
nn: Takk òg til alle dei andre som burde ha vore med på denne lista!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
nn: <b>Tyngdekraft</b><p>Med dette valet avkryssa, vert spelet endå vanskelegare: Når ei brikke vert fjerna, fell alle brikkene som låg over brikka ned eit steg.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
nn: <b>Lag berre brett som kan løysast.</b><p>Viss det er kryssa av her, får du berre brettoppsett som kan løysast.</p><p>Merk at sjølv i løysbare spel risikerer du å ikkje løysa spelet dersom du fjernar brikker i feil rekkjefølgje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
nn: Lag berre brett som kan løysast

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
nn: <b>Vis melding når brettet ikkje lenger kan løysast</b><p>Kryss av her viss du ønskjer å få opp ei melding der du kan avbryta spelet når det ikkje lenger er mogleg å vinna.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
nn: Vis melding når brettet ikkje lenger kan løysast

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
nn: <b>Kinesisk variant, der alle blomar vert rekna som like, og alle årstider vert rekna som like</b><p>Bruk dei tradisjonelle reglane for å fastsetja kva brikker som passar med kvarandre. Den gamle versjonen av dette spelet godtok berre heilt like brikker, som ikkje var i samsvar Mahjongg-reglane. Du bør ha kryssa av for dette valet.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
nn: Kinesisk variant, der alle blomar vert rekna som like, og alle årstider vert rekna som like

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
nn: <b>Brikker kan flyttast, men berre forbindast med to og ikkje tre linjer</b><p>Dette valet endrar spelereglane slik at det nesten vert eit heilt anna spel. Når det er kryssa av, kan du berre fjerna brikker som er bundne saman med to linjer i staden for tre. Men du kan flytta rundt på ei brikker så lenge rada eller kolonnen brikkene ligg i har ledig plass. Trykk på brikka som har rad eller kolonne med ledig plass, og trykk så på brikka ho passar saman med. Viss det finst to forskjellige moglege brikkeflyttingar, må du trykkja på den forbindingslinja du vil bruka.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
nn: Brikker kan flyttast, men berre forbindast med 2 og ikkje 3 linjer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
nn: <b>Vanskegrad</b><p>Bruk glidebrytaren for å fastsetja kor vanskeleg spelet skal vera, frå lett til vanskeleg.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
nn: Vanskegrad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
nn: Lett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
nn: Vanskeleg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
nn: <b>Fjernefart</b><p>Bruk glidebrytaren for å justera kor lang tid det skal ta før brikkene vert endra etter at du har trykt på dei.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
nn: Fjernefart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
nn: Sakte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
nn: Rask

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
nn: <b>Brettstorleik</b><p>Bruk glidebrytaren for å endra talet på brikker på brettet. Jo fleire brikker du har, jo vanskelegare vert det å løysa spelet, og jo lenger tid tek det.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
nn: Brettstorleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
nn: 14 × 6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: 16x9
nn: 16 × 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
nn: 18 × 8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
nn: 24 × 12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
nn: 26 × 14

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
nn: 30 × 16
