kshisen - en to pa translation catalogue (20 entries)

en: Select a tile
pa: ਇੱਕ ਟਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Removed: 0/0
pa: ਹਟਾਏ: 0/0

en: Cheat mode
pa: ਗੱਲਬਾਤ ਢੰਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
pa: ਗੁਣਵੱਤਾ

en: End of Game
pa: ਖੇਡ ਸਮਾਪਤ

en: (Paused)
pa: (ਵਿਰਾਮ)

en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
pa: ਵਰਤਣ ਲਈ ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਹੈ।

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

en: Shisen-Sho
pa: ਸ਼ੀਸੀਨ-ਸ਼ੋ

en: Current Maintainer
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Original Author
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ

en: KMahjonggLib integration for KDE4
pa: KDE4 ਲਈ KMahjonggLib ਸਬੰਧ

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
pa: ਉਹਨਾਂ ਸਾਰਿਆਂ ਦਾ ਧੰਨਵਾਦ, ਜੋ ਇੱਥੇ ਸ਼ਾਮਿਲ ਹੋਣੇ ਤਾਂ ਚਾਹੀਦੇ ਸਨ, ਪਰ ਹਨ ਨਹੀਂ!

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
pa: ਬੋਰਡ ਗੁੰਝਲਤਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
pa: ਸੌਖੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
pa: ਸਖਤ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
pa: ਭਾਗ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਗਤੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
pa: ਹੌਲੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
pa: ਤੇਜ਼
