kshisen - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Time: 0:00:00
ro: Timp: 0:00:00

en: Removed: 0/0
ro: Eliminate: 0/0

en: Cheat mode
ro: Regim trișare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
ro: Gravitație

en: End of Game
ro: Joc terminat

en: (Paused)
ro: (Pauză)

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
ro: Fundalul de utilizat.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

en: Current Maintainer
ro: Responsabil actual

en: Original Author
ro: Autor original

en: KMahjonggLib integration for KDE4
ro: Integrarea KMahjonggLib pentru KDE4

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
ro: Dificultate tablă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
ro: Ușor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
ro: Dificil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
ro: Lent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
ro: Rapid
