kshisen - en to sa translation catalogue (72 entries)

en: Select a tile
sa: एकं टाइल् चिनोतु

en: Time: 0:00:00
sa: समयः ०:००:०० वादनम्

en: Removed: 0/0
sa: निष्कासितम् : 0/0

en: Cheat mode
sa: धोखा मोड

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
sa: ध्वनयः वादयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
sa: गुरुत्वाकर्षणम्

en: Yes
sa: आम्‌

en: No
sa: नहि

en: 
    You could have been in the high scores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
sa: 
    भवन्तः उच्चाङ्केषु भवितुम् अर्हन्ति स्म
    यदि भवान् Undo अथवा Hint इत्यस्य उपयोगं न कृतवान्।
    अग्रिमे समये तेषां विना प्रयासं कुर्वन्तु।

[ctx: @title:window]
en: End of Game
sa: क्रीडायाः समाप्तिः

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
sa: अभिनन्दनम् !
    त्वया तत् प्रसिद्धिभवनं कृतम्।

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
sa: भवता %1 मध्ये कृतम्

en: Your time: %1:%2:%3 %4
sa: भवतः समयः: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
sa: (विरामः)

en: Removed: %1/%2
sa: निष्कासितम्: %1/%2

en: Select a matching tile
sa: एकं मेलनं टाइल् चिनोतु

en: Select the move you want by clicking on the blue line
sa: नीलरेखां नुत्वा इच्छितं चालनं चिनोतु

en: This tile did not match the one you selected
sa: भवता चयनितस्य टाइल् इत्यस्य मेलनं नासीत्

en: You cannot make this move
sa: भवन्तः एतत् चालनं कर्तुं न शक्नुवन्ति

[ctx: @title:tab]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the default tile set.
    Please install the KMahjongg library.
sa: पूर्वनिर्धारितं टाइल् सेट् लोड् करणसमये त्रुटिः अभवत् ।
    कृपया KMahjongg पुस्तकालयं संस्थापयन्तु।

[ctx: @title:window]
en: Error Loading Tiles
sa: टाइल्स् लोडिंग् करणं त्रुटिः

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the tile set %1. The default tile set has been loaded.
sa: %1 इति टाइल् सेट् लोड् करणसमये त्रुटिः अभवत् । पूर्वनिर्धारितं टाइल् सेट् लोड् कृतम् अस्ति ।

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the tile set %1. The default tile set could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
sa: %1 इति टाइल् सेट् लोड् करणसमये त्रुटिः अभवत् । पूर्वनिर्धारितं टाइल् सेट् अपि लोड् कर्तुं न शक्तवान् ।
    कृपया KMahjongg पुस्तकालयं संस्थापयन्तु।

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
sa: पूर्वनिर्धारितपृष्ठभूमिं लोड् कुर्वन् त्रुटिः अभवत् ।
    कृपया KMahjongg पुस्तकालयं संस्थापयन्तु।

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
sa: पृष्ठभूमि %1 लोड् करणसमये त्रुटिः अभवत् । पूर्वनिर्धारितपृष्ठभूमिः लोड् कृता अस्ति ।

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
sa: पृष्ठभूमि %1 लोड् करणसमये त्रुटिः अभवत् । पूर्वनिर्धारितपृष्ठभूमिः अपि लोड् कर्तुं न शक्यते स्म ।
    कृपया KMahjongg पुस्तकालयं संस्थापयन्तु।

en: Game Paused
    Click to resume game.
sa: खेल विरामितः
    क्रीडां पुनः आरभ्यतुं क्लिक् कुर्वन्तु।

en: Game Stuck
    No more moves possible.
sa: खेल अटक
    न पुनः चालाः सम्भवन्ति।

en: Game Over
    Click to start a new game.
sa: गेम ओवर
    नूतनं क्रीडां आरभ्यतुं क्लिक् कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
sa: उपयोगाय सेट् कृतं टाइल् ।

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
sa: उपयोक्तुं पृष्ठभूमिः ।

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

en: Shisen-Sho
sa: शिसेन्-शो

en: A game similar to Mahjongg
sa: महजोङ्ग् इत्यस्य सदृशः क्रीडा

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
sa: प्रतिलिपि अधिकार 1997 Mario Weilguni

en: Frederik Schwarzer
sa: फ्रेडरिक श्वार्जर

en: Current Maintainer
sa: वर्तमान परिपालक

en: Dave Corrie
sa: डेव कोरी

en: Former Maintainer
sa: पूर्व रखरखावकर्ता

en: Mario Weilguni
sa: मारियो वेइलगुनी

en: Original Author
sa: मूल लेखक

en: Mauricio Piacentini
sa: मौरिसिओ पियासेन्टिनी

en: KMahjonggLib integration for KDE4
sa: KDE4 कृते KMahjonggLib एकीकरणम्

en: Jason Lane
sa: जेसन लेन

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
sa: &#39;टाइल्स् रिमूव्ड्&#39; काउण्टर् योजितम्<br/> टाइल् स्मूद-स्केलिंग् तथा विण्डो रिसाइजिंग्

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
sa: धन्यवादः सर्वेभ्यः अपि ये अत्र सूचीकृताः भवेयुः परन्तु न सन्ति!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
sa: <b>गुरुत्वाकर्षणम्</b><p> एतत् परीक्ष्य क्रीडां कठिनतरं भवति : यदि कश्चन टाइल् निष्कासितः भवति तर्हि तस्य उपरि स्थिताः सर्वे टाइल्स् एकं पदं अधः पतन्ति ।</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
sa: <b>केवलं समाधानयोग्यानि क्रीडाः रचयन्तु</b><p> यदि परीक्षितं तर्हि भवन्तः केवलं तादृशाः क्रीडाः एव प्रस्तुताः भविष्यन्ति येषां समाधानं सम्भवति ।</p><p> नोटः- समाधानयोग्यक्रीडासु अपि भवान् पूर्णं कर्तुं असफलः भवितुम् अर्हति यदि भवान् टाइल्स् गलतक्रमेण निष्कासयति।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
sa: केवलं समाधानयोग्यानि क्रीडाः रचयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
sa: <b>यदि बोर्डस्य समाधानं कर्तुं न शक्यते तर्हि सन्देशं दर्शयतु</b><p> एतत् परीक्ष्य क्रीडां क्रीडां निरस्तं कर्तुं सन्देशं दर्शयति यद्यपि क्रीडां जितुम् सम्भाव्यं चालनं न अवशिष्टम् अस्ति ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
sa: यदि बोर्डस्य समाधानं कर्तुं न शक्यते तर्हि सन्देशं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
sa: <b>चीनीशैल्याः उपयोगं कुर्वन्तु : कोऽपि पुष्पः कस्यापि पुष्पस्य मेलनं करोति, कोऽपि ऋतुः कस्यचित् ऋतुस्य मेलनं करोति</b><p> टाइल्-मेलनार्थं पारम्परिकनियमानां उपयोगं कुर्वन्तु । क्रीडायाः पूर्वसंस्करणं केवलं सटीकं टाइल्स् मेलनं अनुमन्यते स्म, यत् मह-जोङ्ग् नियमैः सह असङ्गतम् अस्ति । एतत् विकल्पं परीक्षितं स्थापयितुं शस्यते ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
sa: चीनीशैल्याः उपयोगं कुर्वन्तु : कोऽपि पुष्पः कस्यापि पुष्पस्य मेलनं करोति, कोऽपि ऋतुः कस्यचित् ऋतुस्य मेलनं करोति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
sa: <b>टाइल्स् स्लाइड् कर्तुं शक्नुवन्ति, परन्तु भवन्तः ३ स्थाने केवलं २ रेखासु संयोजयितुं शक्नुवन्ति</b><p> एषः विकल्पः नियमान् एतावत् परिवर्तयति यत् प्रायः सर्वथा भिन्नः क्रीडा भवति । यदा सक्रियः भवति तदा एव भवन्तः टाइल्स् अपसारयितुं शक्नुवन्ति यदा ते प्रथागतत्रयस्य स्थाने केवलं द्वयोः खण्डयोः युक्तेन रेखायाः माध्यमेन संयोजितुं शक्नुवन्ति । परन्तु भवन्तः टाइल्स् फलकस्य उपरि स्लाइड् कर्तुं शक्नुवन्ति, यदि यत्र ते स्थापिताः सन्ति तस्मिन् पङ्क्तौ वा स्तम्भे वा किञ्चित् रिक्तं स्थानं भवति । स्लाइडिंग् चालनं कर्तुं भवद्भिः स्लाइड् कर्तुं शक्यते इति स्तम्भः पङ्क्तिः वा समाविष्टे टाइल् इत्यत्र क्लिक् कर्तव्यः, ततः मेलयुक्ते टाइल् इत्यत्र क्लिक् कर्तव्यः । यदि द्वौ सम्भाव्यौ स्लाइडिंग् चालनौ स्तः तर्हि भवता स्वस्य इष्टं चालनं चिन्वितुं द्वयोः संयोजकरेखायोः एकं क्लिक् कर्तव्यं भविष्यति ।</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
sa: टाइल्स् स्लाइड् कर्तुं शक्नुवन्ति, परन्तु भवन्तः ३ स्थाने केवलं २ रेखासु संयोजयितुं शक्नुवन्ति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
sa: <b>बोर्ड कठिनता</b><p> स्लाइडरः Easy तः Hard पर्यन्तं बोर्डस्य कठिनतां नियन्त्रयति ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
sa: बोर्ड कठिनता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sa: सरलम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
sa: रूक्षः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
sa: <b>टुकड़ा निष्कासन गति</b><p> अस्य स्लाइडरस्य समायोजनेन मेलनं कृत्वा पटलात् खण्डाः यस्मिन् वेगेन निष्कासिताः भवन्ति तस्य परिवर्तनं भवति ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
sa: टुकड़ा निष्कासन गति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
sa: मन्द

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
sa: उपवासः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
sa: <b>बोर्ड आकार</b><p> एतत् स्लाइडर् भवन्तं बोर्ड् मध्ये टाइल्स् इत्यस्य संख्यां परिवर्तयितुं शक्नोति । भवतः यावन्तः टाइल्स् सन्ति, तावत् कठिनः (दीर्घः च) क्रीडा भविष्यति ।</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
sa: बोर्ड आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
sa: १४x६ इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: 16x9
sa: १६x९ इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
sa: १८x८ इति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
sa: २४x१२

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
sa: २६x१४

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
sa: ३०x१६ इति
