kshisen - en to sk translation catalogue (52 entries)

en: Select a tile
sk: Vybrať kameň

en: Time: 0:00:00
sk: Čas: 0:00:00

en: Removed: 0/0
sk: Odstránené: 0/0

en: Cheat mode
sk: Podvádzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
sk: Gravitácia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
sk: Gratulujeme! Zvládli ste to, dostali ste sa do siene slávy.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
sk: Zvládli ste to za %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
sk: Váš čas: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
sk: (Pozastavené)

en: Removed: %1/%2
sk: Odstránené: %1/%2

en: Select a matching tile
sk: Vyberte odpovedajúci kameň

en: Select the move you want by clicking on the blue line
sk: Vyberte požadovaný ťah, kliknutím na modrú čiaru

en: This tile did not match the one you selected
sk: Tento kameň sa nezhoduje s tým, ktorý ste vybrali

en: You cannot make this move
sk: Tento ťah nie je možný

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
sk: Nastala chyba pri načítaní predvoleného pozadia.
    Nainštalujte si prosím knižnicu KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
sk: Pri načítavaní pozadia sa vyskytla chyba. %1 a predvolené pozadie bolo načítané.
    Nainštalujte si prosím knižnicu KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
sk: Pri načítavaní pozadia sa vyskytla chyba. %1 a predvolené pozadie sa nedá načítať.
    Nainštalujte si prosím knižnicu KMahjongg.

en: Game Paused
    Click to resume game.
sk: Hra je pozastavená
    Kliknite na pokračovanie.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
sk: Hra zaseknutá
    Ďalšie ťahy sú už nemožné.

en: Game Over
    Click to start a new game.
sk: Koniec hry
    Kliknite na spustenie novej hry.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
sk: Použitá sada kameňov.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
sk: Použité pozadie.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Shisen-Sho
sk: Šisen-Šo

en: A game similar to Mahjongg
sk: Hra podobná Mahjongg

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Former Maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: KMahjonggLib integration for KDE4
sk: Integrácia KMahjonggLib do KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
sk: Pridal počítadlo 'odstránených kameňov<br/>Vyhladená zmena veľkosti okna a kameňov

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
sk: Poďakovanie patrí aj všetkým tým, ktorí by tu mali byť uvedení, ale nie sú!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
sk: <b>Gravitácia</b><p>Začiarknutím tejto možnosti sa hra stane ešte náročnejšia: po odstránení kameňa, všetky kamene ležiace na ním spadnú o jednu radu.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
sk: <b>Vytvárať iba riešiteľné hry</b><p>Začiarknutím tejto možnosti budete riešiť iba hry, ktoré sú riešiteľné.</p><p>Poznámka: Aj v riešiteľných hrách môžete zlyhať, ak odstránite kamene v zlom poradí.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
sk: Vytvárať iba riešiteľné hry

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
sk: <b>Zobraziť správu, ak už nie je možné vyriešiť hru</b><p>Zobrazí sa správa na ukončenie hry v prípade, že už nie je možné vyhrať hru.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
sk: Zobraziť správu, ak nie je možné vyriešiť hru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
sk: <b>Použiť čínsky štýl: akákoľvek kvetina odpovedá akejkoľvek kvetine, akékoľvek obdobie odpovedá akémukoľvek obdobiu</b><p>Použiť tradičné pravidlá pre hľadanie dvojíc kameňov. Predchádzajúce verzie hry povoľovali iba presné spojenia kameňov, čo je nezlučiteľné s pravidlami hry Mah-jongg. Odporúča sa nechať túto možnosť začiarknutú.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
sk: Použiť čínsky štýl: akákoľvek kvetina odpovedá akejkoľvek kvetine, akékoľvek obdobie odpovedá akémukoľvek obdobiu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
sk: <b>Kamene sa môžu presúvať, ale môžete ich spojiť len v 2 radách namiesto 3.</b><p>Táto možnosť zmení pravidlá do takej miery, že sa stane skoro úplne odlišnou hrou. Ak je táto možnosť aktívna, môžete odstrániť kamene len v prípade, ak sa dajú spojiť čiarou tvorenou len dvoma časťami namiesto obvyklých troch. Avšak môžete posúvať kamene po hracej doske, ak má riadok či stĺpec, v ktorom sú umiestnené, nejaké volné miesto. Aby ste vykonali posuvný pohyb, musíte kliknúť na kameň obsahujúci stĺpec alebo riadok, ktorý môže byť posunutý a potom na odpovedajúci kameň. Ak sú možné spraviť posuvné pohyby dvoma spôsobmi, budete musieť kliknúť na jednu z dvoch spojovacích čiar, aby ste vybrali pohyb, ktorý uprednostňujete.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
sk: Kamene sa môžu presúvať, ale môžete ich spojiť len v 2 radách namiesto 3.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
sk: <b>Obtiažnosť hracej dosky</b><p>Posuvník ovláda obtiažnosť hracej dosky od jednoduchej až po náročnú.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
sk: Obtiažnosť hracej dosky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sk: Jednoduchá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
sk: Ťažká

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
sk: <b>Rýchlosť odstraňovania kameňov</b><p>Prispôsobením tohto posuvníka upravujete rýchlosť, s ktorou sú kamene, potom čo boli spojené, odstraňované z obrazovky.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
sk: Rýchlosť odstraňovania kameňov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
sk: Pomalá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
sk: Rýchla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
sk: <b>Veľkosť dosky</b><p>Tento posuvník umožňuje zmeniť počet kameňov na hracej doske. Pri viacerých kameňoch bude hra ťažšia (dlhšia).</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
sk: Veľkosť dosky
