kshisen - en to sl translation catalogue (65 entries)

en: Select a tile
sl: Izberite ploščico

en: Time: 0:00:00
sl: Čas: 0:00:00

en: Removed: 0/0
sl: Odstranjenih: 0/0

en: Cheat mode
sl: Goljufivi način

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
sl: Predvajaj zvoke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
sl: Težnost

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: 
    You could have been in the high scores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
sl: 
    Lahko bi prišli na lestvico najboljših,
    če ne bi uporabljali Razveljavi ali Namig.
    Naslednjič poizkusite brez tega.

[ctx: @title:window]
en: End of Game
sl: Konec igre

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
sl: Čestitke!
    Prišli ste med najboljše igralce.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
sl: Uspelo vam je v %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
sl: Vaš čas: %1:%2:%3 %4

en: (Paused)
sl: (V premoru)

en: Removed: %1/%2
sl: Odstranjeno: %1/%2

en: Select a matching tile
sl: Izberite ujemajočo ploščico

en: Select the move you want by clicking on the blue line
sl: Izberite želeno potezo s klikom na modro črto

en: This tile did not match the one you selected
sl: Ta ploščica se ne ujema s tisto, ki ste jo izbrali

en: You cannot make this move
sl: Te poteze ni mogoče narediti

[ctx: @title:tab]
en: General
sl: Splošno

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the default tile set.
    Please install the KMahjongg library.
sl: Prišlo je do napake ob nalaganju privzetega nabora ploščic.
    Namestite knjižnico KMahjongg.

[ctx: @title:window]
en: Error Loading Tiles
sl: Napaka med nalaganjem ploščic

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the tile set %1. The default tile set has been loaded.
sl: Prišlo je do napake ob nalaganju nabora ploščic %1. Naložen je bil privzeti nabor ploščic.

[ctx: %1 is a path to a tile set file]
en: An error occurred when loading the tile set %1. The default tile set could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
sl: Prišlo je do napake ob nalaganju nabora ploščic %1. Tudi privzetega nabora ploščic ni bilo mogoče naložiti.
    Namestite knjižnico KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the default background.
    Please install the KMahjongg library.
sl: Med nalaganjem ozadja je prišlo do napake.
    Namestite knjižnico KMahjongg.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background has been loaded.
sl: Med nalaganjem ozadja %1 je prišlo do napake. Naloženo je bilo privzeto ozadje.

[ctx: %1 is a path to a background image file]
en: An error occurred when loading the background %1. The default background could also not be loaded.
    Please install the KMahjongg library.
sl: Med nalaganjem ozadja %1 je prišlo do napake. Tudi privzetega ozadja ni bilo mogoče naložiti.
    Namestite knjižnico KMahjongg.

en: Game Paused
    Click to resume game.
sl: Igra je v premoru.
    Kliknite za nadaljevanje.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
sl: Igra ni rešljiva.
    Nobena poteza ni več mogoča.

en: Game Over
    Click to start a new game.
sl: Konec igre.
    Kliknite za začetek nove igre.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
sl: Nabor ploščic, ki bo uporabljen.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
sl: Ozadje, ki bo uporabljeno.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: A game similar to Mahjongg
sl: Igra podobna Mahjonggu

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
sl: Avtorske pravice 1997 Mario Weilguni

en: Current Maintainer
sl: Trenutni vzdrževalec

en: Former Maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: KMahjonggLib integration for KDE4
sl: KMahjonggLib vključitev v KDE4

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
sl: Dodal števec »odstranjene ploščice«,<br/>gladko spreminjanje velikosti ploščic in okna

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
sl: Hvala tudi tistim, ki bi morali biti navedeni, pa niso!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
sl: <b>Težnost</b><p>Če omogočite to možnost, bo igra še težja. Če odstranite ploščico, bodo vse ploščice, ki ležijo nad njo, padle eno stopnjo nižje.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
sl: <b>Ustvari le rešljive igre</b><p>Če je ta možnost omogočena, boste igrali le igre, ki jih je mogoče rešiti.</p><p>Opomba: tudi v rešljivih igrah lahko odstranite ploščice v napačnem vrstnem redu in igre ne boste mogli zaključiti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
sl: Ustvari le rešljive igre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: <b>Show message if board can no longer be solved</b><p>Checking this makes the game show a message to abort the game in case there are no possible moves left to win the game.</p>
sl: <b>Prikaži sporočilo, če ta položaj ni več rešljiv</b><p>Če je to odkljukano, bo igra prikazala sporočilo, da prekinete igro, če ni več nobene poteze, ki bi dovoljevala zmago v tej igri.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowUnsolvableMessage)
en: Show message if board can no longer be solved
sl: Prikaži sporočilo, če ta položaj ni več rešljiv

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
sl: <b>Uporabi Kitajski slog: vsak cvet se ujema z vsakim cvetom, vsak letni čas z vsakim letnim časom</b><p>Igrajte po tradicionalnih pravilih za ujemanje ploščic. Prejšnje različice igre so podpirale samo točno ujemanje ploščic, kar je neskladno s pravili Mah-jongga. Priporočljivo je, da je ta možnost omogočena.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
sl: Uporabi Kitajski slog: vsak cvet se ujema z vsakim cvetom, vsak letni čas z vsakim letnim časom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
sl: <b>Ploščice lahko drsijo, a jih lahko povežete samo z dvema črtama, ne tremi</b><p>Ta možnost spremeni pravila skoraj do te mere, da dobite skoraj popolnoma drugačno igro. Ko je možnost omogočena, lahko odstranite ploščice, če so lahko povezane s črto, ki ima namesto treh delov le dva. Dovoljeno vam je premakniti ploščice po igralni površini, če vsebuje stolpec ali vrstica prazen prostor. Da naredite drsni premik, kliknite na ploščico, ki vsebuje vrstico ali stolpec, ki lahko drsi, in nato še na ujemajočo ploščico. Če obstajata dve možnosti premika, morate klikniti na črto, ki povezuje želeno kombinacijo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
sl: Ploščice lahko drsijo, a jih lahko povežete samo z dvema črtama, ne tremi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
sl: <b>Težavnost igralne površine</b><p>Drsnik upravlja s težavnostjo igralne površine od lahke do težke.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
sl: Težavnost igralne površine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sl: Lahko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
sl: Težko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
sl: <b>Hitrost odstranjevanja ploščic</b><p>Prilagajanje tega drsnika spreminja hitrost, s katero so ploščice, ki ste jim našli par, odstranjene z zaslona.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
sl: Hitrost odstranjevanja ploščic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
sl: Počasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
sl: Hitro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
sl: <b>Velikost igralne površine</b><p>Ta drsnik vam omogoča spreminjati število ploščic v igri. Več kot jih imate, težja (in daljša) bo igra.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
sl: Velikost igralne površine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
sl: 14×6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
sl: 18×8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
sl: 24×12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
sl: 26×14

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
sl: 30×16
