kshisen - en to sr translation catalogue (64 entries)

en: Select a tile
sr: Изаберите плочицу

en: Time: 0:00:00
sr: време: 0:00:00

en: Removed: 0/0
sr: уклоњено: 0/0

en: Cheat mode
sr: варање

en: Play Sounds
sr: Пуштај звукове

[ctx: time string: hh:mm:ss]
en: %1:%2:%3
sr: %1.%2.%3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
sr: Гравитација

en: Yes
sr: да

en: No
sr: не

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
sr: 
    Могли сте бити међу најрезултатима да
    нисте опозивали потезе или тражили савете.
    Покушајте без тога следећи пут.

en: End of Game
sr: Крај игре

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
sr: Честитамо!
    Ушли сте у дворану славних.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
sr: Успели сте за %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
sr: Ваше време: %1.%2.%3 %4

en: (Paused)
sr: (паузирано)

en: Removed: %1/%2
sr: уклоњено: %1/%2

en: Select a matching tile
sr: Изаберите поклапајућу плочицу.

en: Select the move you want by clicking on the blue line
sr: Изаберите који потез желите кликом на плаву линију.

en: This tile did not match the one you selected
sr: Ова плочица не поклапа ону коју сте изабрали.

en: You cannot make this move
sr: Не можете направити тај потез.

en: General
sr: Опште

en: Game Paused
    Click to resume game.
sr: Игра је паузирана.
    Кликните за наставак.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
sr: Блок игре.
    Нема више могућих потеза.

en: Game Over
    Click to start a new game.
sr: Крај игре.
    Кликните за почетак нове.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
sr: Жељени комплет плочица.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
sr: Жељена позадина.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

en: A KDE game similar to Mahjongg
sr: КДЕ игра налик на маџонг

en: Shisen-Sho
sr: Шисен‑шо

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
sr: © 1997, Марио Вајлгуни

en: Frederik Schwarzer
sr: Фредерик Шварцер

en: Current Maintainer
sr: Тренутни одржавалац

en: Dave Corrie
sr: Дејв Кори

en: Former Maintainer
sr: Бивши одржавалац

en: Mario Weilguni
sr: Марио Вајлгуни

en: Original Author
sr: Првобитни аутор

en: Mauricio Piacentini
sr: Мауричо Пјаћентини

en: KMahjonggLib integration for KDE4
sr: Уклапање KMahjonggLib у КДЕ‑4

en: Jason Lane
sr: Џејсон Лејн

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
sr: Бројач уклоњених домина;
    глатко скалирање плочица и промена величине прозора

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
sr: Хвала и свима осталима који треба да су поменути а нису!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
sr: <b>Гравитација</b><p>Чини игру још тежом: када се плочица уклони, све изнад ње ће пасти доле, попуњавајући празнину.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
sr: <b>Стварај само решиве партије</b><p>Ако је попуњено, добијаћете само партије које је могуће решити.</p><p>Напомена: Чак и решиву партију можда нећете успети да завршите, ако уклањате плочице погрешним редоследом.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
sr: Стварај само решиве партије

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
sr: <b>Кинески начин: сви цветови се међусобно поклапају, као и сва доба</b><p>Традиционални начин поклапања плочица. Претходна верзија игре је дозвољавала само тачна поклапања, што није у складу са правилима маџонга. Препоручљиво је укључити ову опцију.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
sr: Кинески начин: сви цветови се међусобно поклапају, као и сва доба

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
sr: <b>Плочице клизају, али повезивање само с две уместо три линије</b><p>Ова опција мења правила толико да практично добијате потпуно различиту игру. Када је активна, можете уклањати плочице само ако их повезује дводелна линија, уместо уобичајене троделне. Међутим, дозвољено је да клизате по табли плочице у чијем реду или колони има празног простора. Да бисте направили клизајући потез, треба да кликнете на плочицу у колони или реду где је могуће клизање, па на плочицу са којом се поклапа. Ако постоје два могућа клизајућа потеза, жељени потез бирате кликом на једну од две повезујуће линије.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
sr: Плочице клизају, али повезивање само с две уместо три линије

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
sr: <b>Тежина табле</b><p>Клизачем се контролише тежина табле, од лаке до тешке.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
sr: Тежина табле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sr: лака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
sr: тешка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
sr: <b>Брзина уклањања плочица</b><p>Клизачем се одређује брзина којом се плочице уклањају са табле након нађеног поклапања.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
sr: Брзина уклањања плочица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
sr: споро

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
sr: брзо

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
sr: <b>Величина табле</b><p>Клизачем се одређује број плочица на табли. Што више плочица то ће тежа (и дужа) бити игра.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
sr: Величина табле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
sr: 14×6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: 16x9
sr: 16×9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
sr: 18×8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
sr: 24×12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
sr: 26×14

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
sr: 30×16
