kshisen - en to sr@latin translation catalogue (64 entries)

en: Select a tile
sr@latin: Izaberite pločicu

en: Time: 0:00:00
sr@latin: vreme: 0:00:00

en: Removed: 0/0
sr@latin: uklonjeno: 0/0

en: Cheat mode
sr@latin: varanje

en: Play Sounds
sr@latin: Puštaj zvukove

[ctx: time string: hh:mm:ss]
en: %1:%2:%3
sr@latin: %1.%2.%3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: Gravity
sr@latin: Gravitacija

en: Yes
sr@latin: da

en: No
sr@latin: ne

en: 
    You could have been in the highscores
    if you did not use Undo or Hint.
    Try without them next time.
sr@latin: 
    Mogli ste biti među najrezultatima da
    niste opozivali poteze ili tražili savete.
    Pokušajte bez toga sledeći put.

en: End of Game
sr@latin: Kraj igre

en: Congratulations!
    You made it into the hall of fame.
sr@latin: Čestitamo!
    Ušli ste u dvoranu slavnih.

[ctx: %1 - time string like hh:mm:ss]
en: You made it in %1
sr@latin: Uspeli ste za %1

en: Your time: %1:%2:%3 %4
sr@latin: Vaše vreme: %1.%2.%3 %4

en: (Paused)
sr@latin: (pauzirano)

en: Removed: %1/%2
sr@latin: uklonjeno: %1/%2

en: Select a matching tile
sr@latin: Izaberite poklapajuću pločicu.

en: Select the move you want by clicking on the blue line
sr@latin: Izaberite koji potez želite klikom na plavu liniju.

en: This tile did not match the one you selected
sr@latin: Ova pločica ne poklapa onu koju ste izabrali.

en: You cannot make this move
sr@latin: Ne možete napraviti taj potez.

en: General
sr@latin: Opšte

en: Game Paused
    Click to resume game.
sr@latin: Igra je pauzirana.
    Kliknite za nastavak.

en: Game Stuck
    No more moves possible.
sr@latin: Blok igre.
    Nema više mogućih poteza.

en: Game Over
    Click to start a new game.
sr@latin: Kraj igre.
    Kliknite za početak nove.

note: i18n: ectx: label, entry (TileSet), group (General)
en: The tile set to use.
sr@latin: Željeni komplet pločica.

note: i18n: ectx: label, entry (Background), group (General)
en: The background to use.
sr@latin: Željena pozadina.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: A KDE game similar to Mahjongg
sr@latin: KDE igra nalik na madžong

en: Shisen-Sho
sr@latin: Šisen‑šo

en: Copyright 1997 Mario Weilguni
sr@latin: © 1997, Mario Vajlguni

en: Frederik Schwarzer
sr@latin: Frederik Švarcer

en: Current Maintainer
sr@latin: Trenutni održavalac

en: Dave Corrie
sr@latin: Dejv Kori

en: Former Maintainer
sr@latin: Bivši održavalac

en: Mario Weilguni
sr@latin: Mario Vajlguni

en: Original Author
sr@latin: Prvobitni autor

en: Mauricio Piacentini
sr@latin: Mauričo Pjaćentini

en: KMahjonggLib integration for KDE4
sr@latin: Uklapanje KMahjonggLib u KDE4

en: Jason Lane
sr@latin: Džejson Lejn

en: Added 'tiles removed' counter<br/>Tile smooth-scaling and window resizing
sr@latin: Brojač uklonjenih domina;
    glatko skaliranje pločica i promena veličine prozora

en: Thanks also to everyone who should be listed here but is not!
sr@latin: Hvala i svima ostalima koji treba da su pomenuti a nisu!

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Gravity)
en: <b>Gravity</b><p>Checking this makes the game even harder: If a tile is removed, all tiles lying above it will fall down one step.</p>
sr@latin: <b>Gravitacija</b><p>Čini igru još težom: kada se pločica ukloni, sve iznad nje će pasti dole, popunjavajući prazninu.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: <b>Create solvable games only</b><p>If checked, you will only be presented with games that are possible to solve.</p><p>Note: Even in solvable games you can fail to complete if you remove the tiles in the wrong order.</p>
sr@latin: <b>Stvaraj samo rešive partije</b><p>Ako je popunjeno, dobijaćete samo partije koje je moguće rešiti.</p><p>Napomena: Čak i rešivu partiju možda nećete uspeti da završite, ako uklanjate pločice pogrešnim redosledom.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Solvable)
en: Create solvable games only
sr@latin: Stvaraj samo rešive partije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: <b>Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season</b><p>Use the traditional rules for matching the tiles. Previous version of the game used to allow only exact tiles matches, which is inconsistent with Mah-jongg rules. It is recommended to keep this option checked.</p>
sr@latin: <b>Kineski način: svi cvetovi se međusobno poklapaju, kao i sva doba</b><p>Tradicionalni način poklapanja pločica. Prethodna verzija igre je dozvoljavala samo tačna poklapanja, što nije u skladu sa pravilima madžonga. Preporučljivo je uključiti ovu opciju.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ChineseStyle)
en: Use Chinese style: any flower match any flower, any season match any season
sr@latin: Kineski način: svi cvetovi se međusobno poklapaju, kao i sva doba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: <b>Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3</b><p>This option changes the rules to the point where it almost becomes a completely different game. When it is active, you can only remove the tiles if they can be connected by a line consisting of only two segments instead of the customary three. However, you are allowed to slide the tiles on the board, if the row or column where they are placed has some empty space. To make a sliding move, you have to click on the tile containing the column or row that can slide, and then on the matching tile. If there are two possible sliding moves, you will have to click on one of the two connecting lines to choose your preferred move.</p>
sr@latin: <b>Pločice klizaju, ali povezivanje samo s dve umesto tri linije</b><p>Ova opcija menja pravila toliko da praktično dobijate potpuno različitu igru. Kada je aktivna, možete uklanjati pločice samo ako ih povezuje dvodelna linija, umesto uobičajene trodelne. Međutim, dozvoljeno je da klizate po tabli pločice u čijem redu ili koloni ima praznog prostora. Da biste napravili klizajući potez, treba da kliknete na pločicu u koloni ili redu gde je moguće klizanje, pa na pločicu sa kojom se poklapa. Ako postoje dva moguća klizajuća poteza, željeni potez birate klikom na jednu od dve povezujuće linije.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TilesCanSlide)
en: Tiles can slide, but you can connect only in 2 lines instead of 3
sr@latin: Pločice klizaju, ali povezivanje samo s dve umesto tri linije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: <b>Board Difficulty</b><p>The slider controls the difficulty of the board from Easy to Hard.</p>
sr@latin: <b>Težina table</b><p>Klizačem se kontroliše težina table, od lake do teške.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, difficulty_groupBox)
en: Board Difficulty
sr@latin: Težina table

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Easy
sr@latin: laka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Hard
sr@latin: teška

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: <b>Piece Removal Speed</b><p>Adjusting this slider alters the speed at which the pieces are removed from the screen after a match has been made.</p>
sr@latin: <b>Brzina uklanjanja pločica</b><p>Klizačem se određuje brzina kojom se pločice uklanjaju sa table nakon nađenog poklapanja.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, speed_groupBox)
en: Piece Removal Speed
sr@latin: Brzina uklanjanja pločica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Slow
sr@latin: sporo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Fast
sr@latin: brzo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: <b>Board Size</b><p>This slider allows you to change the number of tiles on the board. The more tiles you have, the harder (and longer) the game will be.</p>
sr@latin: <b>Veličina table</b><p>Klizačem se određuje broj pločica na tabli. Što više pločica to će teža (i duža) biti igra.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, size_groupBox)
en: Board Size
sr@latin: Veličina table

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: 14x6
sr@latin: 14×6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: 16x9
sr@latin: 16×9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: 18x8
sr@latin: 18×8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: 24x12
sr@latin: 24×12

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: 26x14
sr@latin: 26×14

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 30x16
sr@latin: 30×16
