kshutdown 0.6.0-4 kshutdown - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Restart Computer
sv: Starta om datorn

en: Extras
sv: Extra

en: Select a command...
sv: Välj ett kommando...

en: Use <b>Create New|Folder...</b> to create a new submenu
sv: Använd <b>Skapa Ny|Mapp...</b> för att skapa en ny undermeny

en: Cancel an active action
sv: Avbryt en aktiv åtgärd

en: At Date/Time
sv: Den datum/tid

en: No Delay
sv: Ingen fördröjning

en: Time From Now (HH:MM)
sv: Tid från och med nu (HH:MM)

en: Turn Off Computer
sv: Stäng av datorn

en: Maintainer
sv: Ansvarig

en: Logout
sv: Logga ut

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: General
sv: Allmänt

en: When selected application exit
sv: När valda applikationen avslutas

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Confirm
sv: Bekräfta
