kdegames - en to bs translation catalogue (248 entries)

en: Error: no player to destroy
bs: Greška: nema igrača za uništenje

en: KsirK - Goal Display
bs: KSirk - Izlaganje cilja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
bs: Kontinent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
bs: Broj bonus poena kada se posjeduje cijeli kontinent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
bs: Broj bonus poena kada se posjeduje cijeli kontinent.
    
    Na kraju svakog kruga određeni broj armija se daje svakom igraču. Ako neki igrač posjeduje sve zemlje sa ovog kontinenta, dobija ovaj bonus.
    
    Bonus bi trebalo da bude srazmjeran veličini kontinenta i težini osvajanja odnosno zadržavanja posjeda.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
bs: Izaberite države koje se nalaze na ovom kontinentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
bs: Kliknite ovdje da biste izabrali države koje se nalaze na ovom kontinentu.
    
    Spisak svih država svijeta biće prikazan i moći ćete da izaberete države pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
bs: Države:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
bs: Države na kontinentu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
bs: Ovo je spisak država koje trenutno formiraju ovaj kontinent.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
bs: Država

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
bs: Zastava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
bs: Sidro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
bs: Centar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
bs: Pješadija:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite pješadiju.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta pješadije.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite pješadiju prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
bs: Konjica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite konjicu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta konjice.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite konjicu prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
bs: Top:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite topa prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta topa.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je odrađeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite topa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata tačke oko koje se iscrtava ime države

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
bs: Ipsilon koordinata tačke oko koje se iscrtava ime države.
    
    Ova tačka mora biti smještena u granicama države na maski mape.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, sa veličinom određenom u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježavati kako budete pomijerali ikonu imena države prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
bs: Iks koordinata tačke oko koje se iscrtava ime države

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
bs: Iks koordinata tačke oko koje se iscrtava ime države.
    
    Ova tačka mora biti smještena u granicama države na maski mape.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, sa veličinom određenom u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježavati kako budete pomijerali ikonu imena države prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata centra isticanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
bs: Ipsilon koordinata centra isticanja.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je određeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite isticanje prevlačenjem i puštanjem njegove ikone.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
bs: Iks koordinata centra isticanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
bs: Iks koordinata centra isticanja.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je određeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite isticanje prevlačenjem i puštanjem njegove ikone.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
bs: Ipsilon koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je određeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite zastavu prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
bs: Iks koordinata gornje lijeve tačke sprajta zastave.
    
    Ovo je dato u odnosu na gornju lijevu tačku mape, veličine kako je određeno u grafičkoj kontroli određivanja glavne maske.
    
    Ova vrijednost će se automatski osvježiti ako pomjerite zastavu prevlačenjem i puštanjem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
bs: Izaberite susjede ove države

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
bs: Kliknite ovdje da biste izabrali susjede ove države.
    
    Biće prikazan spisak svih država svijeta i moći ćete da izaberete države pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
bs: Susjedi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
bs: Susjedi ove države

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
bs: Ovo je lista država koje se trenutno smatraju susjedima ove države.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
bs: Cilj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
bs: Vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
bs: Osvojiti cijeli svijet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
bs: Svjetski pohod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
bs: Ukloniti zadanog igrača

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
bs: <p>Ukloniti zadanog igrača. Ako ga drugi igrač ukloni, spadate na vrstu cilja <emphasis>Zemlje</emphasis>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
bs: Igrač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
bs: Osvajanje zadanog broja zemalja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
bs: Osvajanje zadanog broja zemalja.
    
    Možete takođe odrediti da igrač mora da ima određeni broj armija u svakoj zemlji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
bs: Zemlje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
bs: Osvajanje zadanog spiska kontinenata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
bs: Osvajanje zadanog spiska kontinenata. Možete dozvoliti korisniku da bira jedan od kontinenata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
bs: Kontinenti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
bs: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
bs: Tekst koji opisuje cilj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
bs: <p>Tekst koji opisuje cilj. Treba da uključuje nekoliko mestodržača za razne podatke, zavisno od vrste cilja:</p><ul><li><i>Svjetski pohod</i>: nema</li><li><i>Igrač</i>: jedan za ime igrača i jedan za broj ako se spadne na osvajanje zemalja</li><li><i>Zemlje</i>: jedan za broj zemalja i opciono drugi za broj armija koje treba staviti u svaku zemlju</li><li><i>Kontinenti</i>: po jedan za svaki kontinent koji treba osvojitii</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
bs: Broj zemalja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
bs: Armija po zemlji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
bs: Broj zemalja za osvajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
bs: <p>Broj zemalja koje treba osvojiti kada je cilj <i>zemlje</i> ili kao rezervni cilj kada treba da se ukloni određeni <i>igrač</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
bs: Broj armija koje treba staviti u svaku zemlju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
bs: <p>Broj armija koje treba staviti u svaku zemlju kada je cilj <i>zemlje</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
bs: Izaberite kontinente za osvajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
bs: <p>Kliknite na ovo dugme da izaberete kontinente koje treba osvojiti kada je cilj <i>kontinenti</i>.</p><p>Biće vam ponuđen spisak svjetskih kontinenata. One koje treba osvojiti, izaberite pomoću miša i tastera Ctrl i Shift.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
bs: Izaberi kontinente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
bs: Označite da dopustite igraču da izabere jedan od kontinenata za osvajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
bs: Bilo koji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
bs: Spisak kontinenata za osvajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
bs: <p>Spisak kontinenata zaosvajanje kada je cilj <i>kontinenti</i>.</p><p>Ovaj spisak možete mijenjati klikom iznad na dugme <interface>Izaberi kontinente</interface>.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
bs: Nacionalnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
bs: Ime nacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
bs: <p>Ime nacije. Naziv zemlje igrača. Može biti ime postojeće zemlje ako se igra u <i>realističnom</i> svijetu.</p><p>Ovaj naziv treba da bude jedinstven u ovoj maski.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
bs: Ime vođe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
bs: Ime vođe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
bs: <p>Ime vođe ove nacije. U slučaju <i>realistične</i> maske, to bi trebalo biti ime dobro poznatog kralja, predsjednika i slično.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
bs: Id. zastave u temi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
bs: Id. sprajta zastave u SVG‑u teme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
bs: Id. sprajta zastave u SVG‑u teme (pool.svg).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
bs: Određivanje maske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
bs: Naziv maske:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
bs: Kratko ime maske

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
bs: Ovdje unesite kratko ime maske. To treba da bude ime za prepoznavanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: Map's width
bs: Širina mape

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
bs: Ovo je širina mape. SVG dio mape će podrazumijevano biti iscrtan na slici ove širine. Sve pozicije na mapi su izražene u odnosu na ovu dimenziju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: Map's height
bs: Visina mape

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
bs: Ovo je visina mape. SVG dio mape će podrazumijevano biti iscrtan na slici ove visine. Sve pozicije na mapi su izražene u odnosu na ovu dimenziju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
bs: Font mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
bs: Font koji se koristi za ispis imena zemalja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
bs: Ovaj font će se koristiti za ispis imena zemalja na mapi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
bs: Boja ispisa imena zemalja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
bs: Ova boja će se koristiti za ispis imena zemalja na mapi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
bs: Boja pozadine za imena zemalja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
bs: Ova boja će se koristiti za pozadinu imena zemalja na mapi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
bs: Ljudski razumljiv opis maske

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
bs: Ovde dajte opis maske, njenog stila, priču, namjere autora i slično.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
bs: Sprajtovi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
bs: Nacionalnosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
bs: Pravi novu naciju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
bs: Kliknite ovdje da dodate novu naciju. Bićete upitani za njeno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
bs: Nova nacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
bs: Uklanja trenutno izabranu naciju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
bs: Kliknite ovdje za uklanjanje trenutno izabrane nacije. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
bs: Spisak nacija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
bs: Ovaj spisak prikazuje definisane nacije.
    
    Svaka nacija treba da bude jedinstvena. Izaberite naciju i uredite njene detalje u polju desno.
    
    Tokom igre, svaki igrač mora da izabere naciju. Zbog toga, treba da dodate onoliko nacija koliki je maksimalan broj igrača za ovu masku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
bs: Pravi novu zemlju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
bs: Kliknite ovdje da dodate novu zemlju. Bićete upitani za njeno ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: New Country
bs: Nova zemlja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
bs: Uklanja trenutno izabranu zemlju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
bs: Kliknite ovdje za uklanjanje trenutno izabrane nacije. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countriesList)
en: Country list
bs: Spisak zemalja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
bs: Ovaj spisak prikazuje definisane zemlje.
    
    Ime svake zemlje treba da bude jedinstveno. Izaberite zemlju i uredite njene detalje u polju desno.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
bs: Pravi novi kontinent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
bs: Kliknite ovdje da biste dodali novi kontinent. Bićete upitani za njegovo ime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
bs: Novi kontinent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
bs: Uklanja trenutno izabrani kontinent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
bs: Kliknite ovdje da biste uklonili trenutno izabrani kontinent. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
bs: Spisak kontinenata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
bs: Ovaj spisak prikazuje definisane kontinente.
    
    Ime svakog kontinenta treba da bude jedinstveno. Izaberite kontinent i uredite njegove detalje u polju desno.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
bs: Ciljevi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
bs: Pravi novi cilj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
bs: Kliknite ovdje da biste dodali novi cilj. On će automatski biti imenovan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
bs: Novi cilj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
bs: Uklanja trenutno izabrani cilj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
bs: Kliknite ovdje da uklonite trenutno izabrani cilj. Bićete upitani za potvrdu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
bs: Spisak ciljeva

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
bs: Ovaj spisak prikazuje definisane ciljeve.
    
    Ime svakog cilja treba da je jedinstveno. Izaberite cilj i uredite njegove detalje u polju desno.

en: Preferences
bs: Postavke

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
bs: Dijalog izbora zemlje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
bs: Spisak svih zemalja definisanih u svijetu. Trenutno izabrane zemlje su istaknute. Možete mijenjati izbor pomoću miša i Ctrl i Shift tastera.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bs: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna traka alata

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
bs: Uređivač maski za KSirk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
bs: Dugmad za razmještaj sprajtova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
bs: Koristite ovu dugmad za početno razmiještanje odgovarajućih sprajtova za trenutno izabranu zemlju. Dugmad su dostupna samo ukoliko sprajtovi nisu već postavljeni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
bs: Mapa sa sprajtovima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
bs: Prikazuje mapu maske sa već postavljenim sprajtovima, imenima zemalja i sidrima isticanja.
    
    Prevucite sprajtove, imena zemalja i sidra isticanja na željeno mjesto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
bs: Razmak između
    borca i zastave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
bs: Prazan prostor između borbenog topa i zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
bs: Prazan prostor između borbenog topa i zastave.
    
    Tokom bitke, paljba (i eksplozija) topova svakog igrača smeštena je sa obje strane zastave zemlje branioca. Ovaj parametar je broj piksela između zastave i topova, izraženo u odnosu na osnovnu veličinu mape postavljenu u glavnom panelu definisanja maske.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
bs: Podaci o svim sprajtovima

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
bs: Podaci o sprajtu zastave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
bs: Zastava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
bs: Širina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra zastave.</p><p>„<i>Zastava</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine: <i>širina sličice</i> × B<i>roj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
bs: Visina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
bs: Visina pojedinačnog kadra zastave.
    
    Zastava kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine: (visina sličice × broj verzija) i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova zastave.</p><p>„<i>Zastava</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine:( <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i>) i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
bs: Broj verzija zastave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
bs: Broj verzija zastave.
    
    Zastava kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine: (visina sličice × broj verzija) i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.
    
    Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
bs: Podaci o sprajtu pješadije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
bs: Pješadija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra pješadije.</p><p>„<i>Pješadija</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine: <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Visina pojedinačnog kadra zastave.</p><p>„<i>Zastava</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova pješadije.</p><p>„<i>Pješadija</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
bs: Broj verzija pješadije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
bs: <p>Broj verzija pješadije.</p><p>„<i>Pješadija</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine: (<i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i>) i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
bs: Podaci o sprajtu konjice

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
bs: Konjica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra konjice.</p><p>„<i>Konjica</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine (<i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i>) i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Visina pojedinačnog kadra konjice.</p><p>„<i>Konjica</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova konjice.</p><p>„<i>Konjica</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
bs: Broj verzija konjice

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
bs: <p>Broj verzija konjice.</p><p>„<i>Konjica</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
bs: Podaci o sprajtu topa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
bs: Top

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra topa.</p><p>„<i>Top</i>“ kao dio teme, biće iscrtan u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × B<i>roj kadrova</i> i onda podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Visina pojedinačnog kadra topa.</p><p>„<i>Top</i>“ kao dio teme, biće iscrtan u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova topa.</p><p>„<i>Top</i>“ kao dio teme, biće iscrtan u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljen u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
bs: Broj verzija topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
bs: <p>Broj verzija topa.</p><p>„<i>Top</i>“ kao dio teme, biće iscrtan u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljen u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
bs: Podaci o sprajtu paljbe

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
bs: Paljba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra topovske paljbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra topovske paljbe.</p><p>„<i>Topovska paljba</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra topovske paljbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Visina pojedinačnog kadra topovske paljbe.</p><p>„<i>Topovska paljba</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova topovske paljbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova topovske paljbe.</p><p>„<i>Topovska paljba</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
bs: Broj verzija paljbe topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
bs: <p>Broj verzija topovske paljbe.</p><p>„<i>Topovska paljba</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
bs: Podaci o sprajtu eksplozije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
bs: Eksplozija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
bs: Širina pojedinačnog kadra eksplozije topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Širina pojedinačnog kadra eksplozije topa.</p><p>„<i>Eksplozija topa</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
bs: Visina pojedinačnog kadra eksplozije topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Visina pojedinačnog kadra eksplozije topa.</p><p>„<i>Eksplozija topa</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
bs: Broj pojedinačnih kadrova eksplozije topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
bs: <p>Broj pojedinačnih kadrova eksplozije topa.</p><p>„<i>Eksplozija topa</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi širine= <i>širina sličice</i> × <i>broj kadrova</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
bs: Broj verzija eksplozije topa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
bs: <p>Broj verzija eksplozije topa.</p><p>„<i>Eksplozija topa</i>“ kao dio teme, biće iscrtana u bitmapi visine= <i>visina sličice</i> × <i>broj verzija</i> i onda podijeljena u pojedinačne kadrove.</p><p>Svaka verzija prikazuje sprajt gledan iz jednog pravca. Prvi je kada je sprajt usmjeren na desno, drugi kada je usmjeren na lijevo, treći je gledano sprijeda a posljednji otpozadi. Međutim nisu svim sprajtovima potrebne sve verzije.</p>

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
bs: Za pomoć i korisnički priručnik, molimo posjetite
    The KsirK Web site

en: file to open
bs: datoteka koju treba otvoriti

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
bs: Ne mogu da učitam ikonu sidra<br />Program ne može da se nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
bs: Ne mogu da učitam ikonu centra<br />Program ne može da se nastavi

en: Open a saved skin...
bs: Otvori sačuvanu masku...

en: Load &Recent
bs: Učitaj &skorašnju

en: Open a recently saved skin...
bs: Otvori nedavno sačuvanu masku...

en: Save the current skin
bs: Sačuvaj tekuću masku

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
bs: Ovdje ima nespašenih promjena. Šta želite da uradite?

en: Exit Anyway?
bs: Ipak da napustim?

en: Quit without saving
bs: Izađi bez spašavanja

en: Save then quit
bs: Spasi pa izađi

en: Do not quit
bs: Ne napuštaj

en: New country name
bs: Ime nove zemlje

en: Enter the name of the new country
bs: Unesite ime nove zemlje

en: Do you really want to delete country '%1'?
bs: Zaista želite da obrišete zemlju „%1“?

en: Really delete country?
bs: Zaista obrisati zemlju?

en: New continent name
bs: Ime novog kontinenta

en: Enter the name of the new continent
bs: Unesite ime novog kontinenta

en: Do you really want to delete continent '%1'?
bs: Zaista želite da obrišete kontinent „%1“?

en: Really delete continent?
bs: Zaista obrisati kontinent?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
bs: Zaista želite da obrišete cilj „%1“?

en: Really delete goal?
bs: Zaista obrisati cilj?

en: New nationality name
bs: Novo ime nacije

en: Enter the name of the new nationality
bs: Unesite ime nove nacije

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
bs: Zaista želite da obrišete naciju „%1“?

en: Really delete nationality?
bs: Zaista obrisati naciju?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
bs: Greška - neispravan format fajla maske. Očekivano %1 a dobijeno %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
bs: Ime fajla teme nije nađeno
    Program ne može da nastavi.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
bs: Slika maske mape nije nađena
    Program ne može da nastavi

en: Cannot read file %1:
    %2.
bs: Ne mogu da čitam fajl %1:
    %2.

en: PoolLoader
bs: Učitavač teme

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
bs: Postavke uređivača maski za KSirk

en: Error - Unknown skin int data:
bs: Greška - nepoznat cio broj u maski:

en: Fatal Error
bs: Kobna greška

en: Error - Unknown skin string data:
bs: Greška - nepoznata niska u maski:
