ksirk - en to ca@valencia translation catalogue (467 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
ca@valencia: Àfrica

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
ca@valencia: Algèria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Arabia
ca@valencia: Aràbia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Asia
ca@valencia: Àsia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
ca@valencia: Bèlgica

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
ca@valencia: Brasil

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Chile
ca@valencia: Xile

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
ca@valencia: Xina

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Colombia
ca@valencia: Colòmbia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
ca@valencia: EUA de l'est

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
ca@valencia: Egipte

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
ca@valencia: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
ca@valencia: França

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
ca@valencia: Groenlàndia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: India
ca@valencia: Índia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Indonesia
ca@valencia: Indonèsia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
ca@valencia: Islàndia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
ca@valencia: Itàlia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
ca@valencia: Japó

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
ca@valencia: Kazakhstan

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
ca@valencia: Mèxic

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mongolia
ca@valencia: Mongòlia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
ca@valencia: Nova Gal·les del Sud

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
ca@valencia: Nova Zelanda

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 278 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Niger
ca@valencia: Níger

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
ca@valencia: Amèrica del Nord

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
ca@valencia: Austràlia Occidental

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 303 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 315 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Ontario
ca@valencia: Ontàrio

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
ca@valencia: Pacífic

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
ca@valencia: Papua

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Paraguay
ca@valencia: Paraguai

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
ca@valencia: Prússia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
ca@valencia: Rússia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
ca@valencia: Escandinàvia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
ca@valencia: Sibèria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
ca@valencia: Sud-àfrica

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
ca@valencia: Amèrica del Sud

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
ca@valencia: Regne Unit

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
ca@valencia: Estats Units

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
ca@valencia: EUA de l'Oest

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
ca@valencia: Zaire

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
ca@valencia: %1, haureu de conquerir %2 països i situar %3 batallons en cadascun.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
ca@valencia: %1, haureu de conquerir %2 països.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
ca@valencia: %1, haureu de conquerir %2, %3 i un altre continent de la vostra elecció.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
ca@valencia: %1, haureu de conquerir %2 i %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
ca@valencia: %1, haureu d'eliminar a %2. Si és eliminat per un altre jugador, haureu de conquerir %3 països.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
ca@valencia: Esta aparença mostra un món que s'assembla al real amb algunes nacionalitats
    escollides aleatòriament i proposa diversos objectius interessants

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
ca@valencia: Com el món

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
ca@valencia: Anglaterra

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
ca@valencia: Orient Mitjà

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
ca@valencia: Esta aparença mostra un món que s'assembla al real amb algunes nacionalitats
    escollides aleatòriament i proposa diversos objectius interessants.
    Oferix sprites no animats

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
ca@valencia: Com el món però menys animat

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
ca@valencia: Esta aparença mostra un món que s'assembla al real amb algunes nacionalitats escollides aleatòriament i proposa diversos objectius interessants.
    És pareixent a KsirK d'abans dels gràfics vectorials.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
ca@valencia: Herència

en: Next Player
ca@valencia: Jugador següent

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Goal
ca@valencia: Objectiu

en: Enable Arena
ca@valencia: Activa el camp de batalla

en: Attack 1
ca@valencia: Ataca amb 1

en: Attack 2
ca@valencia: Ataca amb 2

en: Attack 3
ca@valencia: Ataca amb 3

en: Auto attack
ca@valencia: Ataca automàticament

en: Move 1
ca@valencia: Moviment 1

en: Move 5
ca@valencia: Moviment 5

en: Move 10
ca@valencia: Moviment 10

en: Disable Arena
ca@valencia: Desactiva el camp de batalla

[ctx: @title:window]
en: Invasion
ca@valencia: Invasió

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
ca@valencia: Estàs envaint <font color="blue">%1</font> amb <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
ca@valencia: <br><i>Trieu el nombre de batallons invasors.</i>

[ctx: @title:window]
en: Moving
ca@valencia: Moviment

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
ca@valencia: Estàs movent batallons des de <font color="red">%1</font> a <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
ca@valencia: <br><i>Trieu el nombre de batallons que es mouran.</i>

en: Nickname
ca@valencia: Sobrenom

en: Skin
ca@valencia: Aparença

en: Nb players
ca@valencia: Nombre de jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
ca@valencia: Connexió a la xarxa Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
ca@valencia: ID del Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
ca@valencia: Connecta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
ca@valencia: Estàs entrant a un grup de xat Jabber de KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
ca@valencia: JID del grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
ca@valencia: Sobrenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
ca@valencia: Contrasenya del grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
ca@valencia: Unix-te al grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
ca@valencia: Partides en el grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
ca@valencia: Inicia una partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
ca@valencia: Unix-te a la partida seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game...
ca@valencia: Carrega una partida guardada...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
ca@valencia: <b>Nota:</b> Jugar a través de la xarxa Jabber és una característica experimental de KsirK.<br/>En concret, la distribució dels batallons al començament de la partida és molt lenta (podeu esperar prop d'un minut).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
ca@valencia: Entra a la configuració del joc en xarxa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
ca@valencia: Configuració de xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
ca@valencia: Màquina:

en: Name already in use. Please choose another one.
ca@valencia: El nom ja es troba en ús. Per favor, tria'n un altre.

en: Empty name. Please choose another one.
ca@valencia: El nom està buit. Per favor, tria'n un altre.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
ca@valencia: Jugador número %1. Per favor, escriu el teu nom i tria la teua nació:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: KsirK - New game properties
ca@valencia: KsirK - Propietats de la partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
ca@valencia: Nombre total de jugadors:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
ca@valencia: Canvia el valor per a triar el nombre de jugadors.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
ca@valencia: Un botó de selecció de valors per a escollir el nombre de jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
ca@valencia: Nombre de jugadors locals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
ca@valencia: Port TCP pel qual oferir connexions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
ca@valencia: Aparença:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
ca@valencia: Tria l'aparença (mapa, nacions, etc.) per a utilitzar en este joc.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
ca@valencia: Una llista desplegable que mostra totes les aparences disponibles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins...
ca@valencia: Baixa aparences noves...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
ca@valencia: Tipus d'objectiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
ca@valencia: Marqueu-la si voleu que els jugadors hagen de conquerir tot el món per a guanyar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
ca@valencia: En este mode, un jugador haurà de conquerir tot el món per a guanyar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
ca@valencia: Con&questa mundial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
ca@valencia: Marqueu-la per a assignar un objectiu a cada jugador.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
ca@valencia: En este mode s'assignarà un objectiu a cada jugador, el qual s'haurà d'aconseguir per a poder guanyar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
ca@valencia: Aconseguir un ob&jectiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
ca@valencia: Següent >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat el directori d'aparences -verifiqueu la vostra instal·lació-
    El programa no pot continuar

en: Fatal Error!
ca@valencia: Error fatal!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
ca@valencia: Resum de partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
ca@valencia: nom de l'aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
ca@valencia: Jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
ca@valencia: Tipus d'objectiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
ca@valencia: tipus d'objectiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
ca@valencia: Nacionalitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
ca@valencia: Ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
ca@valencia: Xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
ca@valencia: << Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Reach a goal
ca@valencia: Aconseguir un objectiu

en: World conquest
ca@valencia: Conquesta mundial

en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
ca@valencia: Configureu el jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
ca@valencia: Jugador número %1. Introduïu el vostre nom i trieu una nació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
ca@valencia: Escolliu la vostra nació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
ca@valencia: Un quadro combinat que mostra les nacions disponibles.
    Seleccioneu-ne una. Serà la vostra nació durant la partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
ca@valencia: Introduïu la vostra contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
ca@valencia: El &jugador és un ordinador

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
ca@valencia: S'ha guardat la selecció del jugador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
ca@valencia: Seleccioneu el jugador guardat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
ca@valencia: D'acord

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
ca@valencia: Partida nova o eixir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
ca@valencia: Partida nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
ca@valencia: Comença una partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
ca@valencia: No faces res

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
ca@valencia: No faces res. Els botons de joc estaran disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
ca@valencia: Ix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
ca@valencia: Ix de KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
ca@valencia: %1 ha guanyat! Vols tornar a jugar?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
ca@valencia[0]: S'ha produït un error: No hi ha cap país de destinació seleccionat i el jugador d'ordinador %2 encara tenia 1 batalló per a situar. Probablement este siga l'error núm. 2232 a www.gna.org.
ca@valencia[1]: S'ha produït un error: No hi ha cap país de destinació seleccionat i el jugador d'ordinador %2 encara tenia %1 batallons per a situar. Probablement este siga l'error núm. 2232 a www.gna.org.

en: Fatal Error
ca@valencia: Error fatal

en: KsirK - Network configuration
ca@valencia: KsirK - Configuració de xarxa

en: Please type in the port number on which to offer connections:
ca@valencia: Indiqueu el número de port pel qual oferir connexions:

en: Do you really want to end your current game and join another?
ca@valencia: Segur que voleu acabar la partida i entrar en una altra?

en: New game confirmation
ca@valencia: Confirmació de la partida nova

[ctx: @action:button]
en: Join New Game
ca@valencia: Unir-se a una partida nova

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
ca@valencia: %1 (%2) s'ha unit a la partida. S'està esperant que es connecten %3 jugadors

en: Please choose another name
ca@valencia: Seleccioneu un altre nom

en: KsirK - Name already used!
ca@valencia: KsirK - El nom ja es troba en ús!

en: Player number %1, what's your name?
ca@valencia: Jugador %1, com vos dieu?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
ca@valencia: Error - Jugador %1, hauríeu de triar un nom.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
ca@valencia: Jugador%1

en: Please choose another nation
ca@valencia: Seleccioneu una altra nació

en: KsirK - Nation already used!
ca@valencia: KsirK - Esta nació ja s'utilitza!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
ca@valencia: KsirK - S'ha perdut la connexió amb el servidor!
    Que voleu fer?

en: Starting a new game or exit.
ca@valencia: Comença una partida nova o ix.

en: Do nothing
ca@valencia: No faces res

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
ca@valencia: S'ha perdut la connexió amb el client.
    De moment només podeu guardar la partida i començar-ne una de nova o eixir.
    En un futur, açò es millorarà.

en: KsirK - Lost connection to client!
ca@valencia: KsirK - S'ha perdut la connexió amb el client!

en: Do want to save your game?
ca@valencia: Voleu guardar la partida?

en: %1: %2 armies to place
ca@valencia: %1:%2 batallons que se situaran

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
ca@valencia: Ara, situeu els batallons en els vostres països<br>clicant en els països de destinació.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
ca@valencia: %1, el vostre objectiu serà mostrat. Atenció<br>Vigileu que cap altre jugador ho puga veure!

en: KsirK - Displaying Goal
ca@valencia: KsirK - Mostra l'objectiu

en: %1 chooses its defense
ca@valencia: %1 trieu la seua defensa

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
ca@valencia: %1 han escollit acabar la recol·locació. Ara hi ha %2 jugadors que volen seguir

en: Problem : no one destroyed
ca@valencia: Problema: no s'ha destruït ningú

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
ca@valencia: Heu introduït una contrasenya incorrecta.
    Torneu-ho a provar.

en: KsirK - Invalid password!
ca@valencia: KsirK - Contrasenya no vàlida!

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
ca@valencia: %1, no heu fet cap jugada este torn.
    Segur que voleu perdre el torn?

en: Really Next Player?
ca@valencia: Segur el jugador següent?

[ctx: @action:button]
en: Next Player
ca@valencia: Jugador següent

en: You must conquer the World!
ca@valencia: Has de conquerir el món!

en: %1 (already dead)
ca@valencia: %1 (ja està mort)

en: Error: no player to destroy
ca@valencia: S'ha produït un error: no hi ha cap jugador que s'haja de destruir

en: <br>%1 is still alive...
ca@valencia: <br>%1 encara està viu...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
ca@valencia[0]: <br>%2, encara has de conquerir 1 país...
ca@valencia[1]: <br>%2, encara has de conquerir %1 països...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
ca@valencia[0]: <br>Has assolit l'objectiu: %2 està mort i t'has apropiat d'%1 país.
ca@valencia[1]: <br>Has assolit l'objectiu: %2 està mort i t'has apropiat de %1 països.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
ca@valencia[0]: <br>%2, té suficients països, però encara hi has de posar més d'1 batalló a %3 d'ells...
ca@valencia[1]: <br>%2, té suficients països, però encara hi has de posar més de %1 batallons a %3 d'ells...

en: <br>%1, you still have to conquer
ca@valencia: <br>%1, encara has de conquerir

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
ca@valencia[0]: 1 país en %2
ca@valencia[1]: %1 països en %2

en:  and
ca@valencia:  i

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
ca@valencia: %1 de %2

en: KsirK - Goal Display
ca@valencia: KsirK - Mostra l'objectiu

en: No message...
ca@valencia: Sense missatges...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer «Pool»
    El programa no pot continuar

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat la imatge de màscara del mapa
    El programa no pot continuar

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
ca@valencia: No es poden moure %1 batallons de %2 a %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
ca@valencia: S'està movent %1 batalló des de %2 a %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es troba el so «roule» -verifiqueu la vostra instal·lació-<br>El programa no pot continuar

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es troba el so del canó -verifiqueu la vostra instal·lació-<br>El programa no pot continuar

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
ca@valencia: No es troba el so de patacada -verifiqueu la vostra instal·lació-
    El programa no pot continuar

en: Problem: no one destroyed
ca@valencia: Problema: no s'ha destruït ningú

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
ca@valencia: S'ha produït un error: ha de ser 0, 1 o 2.

en: Please connect first.
ca@valencia: Primer connecteu-vos.

en: Jabber Error
ca@valencia: S'ha produït un error de Jabber

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el funcionament amb SSL per al compte %1. Açò és possiblement a causa que el connector QCA TLS no està instal·lat al vostre sistema.

en: Jabber SSL Error
ca@valencia: S'ha produït un error de SSL a Jabber

en: The host name does not match the one in the certificate.
ca@valencia: El nom de màquina no coincidix amb el nom en el certificat.

en: The certificate is invalid.
ca@valencia: El certificat no és vàlid.

en: No certificate was presented.
ca@valencia: No s'ha presentat cap certificat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
ca@valencia: L'autoritat certificadora ha rebutjat el certificat.

en: The certificate is not trusted.
ca@valencia: El certificat no és de confiança.

en: The signature is invalid.
ca@valencia: La signatura no és vàlida.

en: The Certificate Authority is invalid.
ca@valencia: L'autoritat certificadora no és vàlida.

en: Invalid certificate purpose.
ca@valencia: Finalitat no vàlida del certificat.

en: The certificate is self-signed.
ca@valencia: El certificat està autosignat.

en: The certificate has been revoked.
ca@valencia: El certificat ha sigut revocat.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
ca@valencia: S'ha ultrapassat la llargària màxima de cadena del certificat.

en: The certificate has expired.
ca@valencia: El certificat ha vençut.

en: The Certificate Authority has expired.
ca@valencia: L'autoritat certificadora ha vençut.

en: Validity is unknown.
ca@valencia: La validesa és desconeguda.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>La identitat i el certificat del servidor %1 no s'han pogut validar per al compte %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Voleu continuar?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El certificat del servidor %1 no s'ha pogut validar per al compte %2: %3</p><p>Voleu continuar?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
ca@valencia: Problema de certificació en la connexió de Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
ca@valencia: No s'ha pogut establir cap connexió encriptada amb el servidor Jabber.

en: Jabber Connection Error
ca@valencia: S'ha produït un error de connexió de Jabber

en: Malformed packet received.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet mal format.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
ca@valencia: S'ha produït un error no recuperable en el protocol.

en: Generic stream error.
ca@valencia: Error genèric de flux.

en: There was a conflict in the information received.
ca@valencia: S'ha produït un conflicte en la informació rebuda.

en: The stream timed out.
ca@valencia: El flux ha excedit el temps límit.

en: Internal server error.
ca@valencia: S'ha produït un error intern en el servidor.

en: Stream packet received from an invalid address.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet del flux des d'una adreça no vàlida.

en: Malformed stream packet received.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet del flux mal format.

en: Policy violation in the protocol stream.
ca@valencia: S'ha produït una violació de la política en el flux del protocol.

en: Resource constraint.
ca@valencia: Restricció de recurs.

en: System shutdown.
ca@valencia: Apagada del sistema.

en: Unknown reason.
ca@valencia: Motiu desconegut.

en: There was an error in the protocol stream: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en el flux del protocol: %1

en: Host not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor.

en: Address is already in use.
ca@valencia: L'adreça ja es troba en ús.

en: Cannot recreate the socket.
ca@valencia: No s'ha pogut tornar a crear el sòcol.

en: Cannot bind the socket again.
ca@valencia: No es pot tornar a vincular el sòcol.

en: Socket is already connected.
ca@valencia: El sòcol ja està connectat.

en: Socket is not connected.
ca@valencia: El sòcol no està connectat.

en: Socket is not bound.
ca@valencia: El sòcol no està vinculat.

en: Socket has not been created.
ca@valencia: El sòcol no s'ha creat.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
ca@valencia: L'operació del sòcol es blocaria. No hauríeu de veure este error: utilitzeu «Informeu d'un error» des del menú Ajuda.

en: Connection refused.
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió.

en: Connection timed out.
ca@valencia: La connexió ha excedit el temps límit.

en: Connection attempt already in progress.
ca@valencia: L'intent de connexió ja es troba en progrés.

en: Network failure.
ca@valencia: S'ha produït un error de la xarxa.

en: Operation is not supported.
ca@valencia: L'operació no està permesa.

en: Socket timed out.
ca@valencia: El sòcol ha excedit el temps límit.

en: There was a connection error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de connexió: %1

en: Unknown host.
ca@valencia: Màquina desconeguda.

en: Could not connect to a required remote resource.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb un recurs remot requerit.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
ca@valencia: Pareix que ens han redirigit a un altre servidor, no sé com gestionar açò.

en: Unsupported protocol version.
ca@valencia: Versió del protocol no acceptada.

en: Unknown error.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.

en: There was a negotiation error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de negociació: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
ca@valencia: El servidor ha rebutjat la nostra petició d'iniciar la conformitat de connexió TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
ca@valencia: No s'ha pogut establir una connexió segura.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error a Transport Layer Security (TLS): %1

en: Login failed with unknown reason.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'inici de la sessió sense cap raó coneguda.

en: No appropriate authentication mechanism available.
ca@valencia: No hi ha cap mecanisme d'autenticació adient.

en: Bad SASL authentication protocol.
ca@valencia: Protocol d'autenticació SASL roín.

en: Server failed mutual authentication.
ca@valencia: El servidor ha fallat l'autenticació mútua.

en: Encryption is required but not present.
ca@valencia: Cal encriptació, però no està present.

en: Invalid user ID.
ca@valencia: ID d'usuari no vàlid.

en: Invalid mechanism.
ca@valencia: Mecanisme no vàlid.

en: Invalid realm.
ca@valencia: Domini no vàlid.

en: Mechanism too weak.
ca@valencia: Mecanisme massa dèbil.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
ca@valencia: S'han subministrat credencials equivocades (comproveu el vostre usuari i contrasenya)

en: Temporary failure, please try again later.
ca@valencia: Fallada temporal, torneu-ho a provar més tard.

en: There was an error authenticating with the server: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en autenticar-se amb el servidor: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
ca@valencia: Problema de Transport Layer Security (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
ca@valencia: Problema al Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en la capa de seguretat: %1

en: No permission to bind the resource.
ca@valencia: No hi ha permís per a vincular el recurs.

en: The resource is already in use.
ca@valencia: El recurs ja es troba en ús.

en: Could not bind a resource: %1
ca@valencia: No s'ha pogut vincular un recurs: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
ca@valencia: Problema de connexió amb el servidor Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
ca@valencia: L'usuari %1 de Jabber ha eliminat la subscripció de %2. En este compte ja no es podrà visualitzar l'estat de connectat/desconnectat. Voleu eliminar el contacte?

en: Notification
ca@valencia: Notificació

en: Keep
ca@valencia: Conserva

en: A password is required to join the room %1.
ca@valencia: Es requerix una contrasenya per a accedir a la sala %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar accedir a %1: el sobrenom %2 ja es troba en ús

en: Provide your nickname
ca@valencia: Indiqueu el vostre sobrenom

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
ca@valencia: No podeu accedir a la sala %1 perquè hi heu estat vetat

en: Jabber Group Chat
ca@valencia: Xat de grup de Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
ca@valencia: No podeu accedir a la sala %1 perquè s'ha arribat al nombre màxim d'usuaris

en: No reason given by the server
ca@valencia: El servidor no ha donat cap motiu

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
ca@valencia: S'ha produït un error en processar la petició del xat de grup %1. (Motiu: %2, codi %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error quan s'intentava eliminar el compte:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
ca@valencia: Baixa del registre d'un compte Jabber

en: You cannot see each others' status.
ca@valencia: No podeu veure l'estat dels altres.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
ca@valencia: Podeu veure l'estat d'este contacte, però ell/ella no pot veure el vostre.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
ca@valencia: Este contacte pot veure el vostre estat, però no podeu veure el seu.

en: You can see each others' status.
ca@valencia: Podeu veure l'estat dels altres.

en: Timestamp
ca@valencia: Marca de temps

en: Message
ca@valencia: Missatge

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
ca@valencia: Ha fallat la baixada de la foto del contacte Jabber.

en: Groupchat bookmark
ca@valencia: Adreces d'interés de grups de xat

en: Authorization
ca@valencia: Autorització

en: (Re)send Authorization To
ca@valencia: Re/envia l'autorització a

en: (Re)request Authorization From
ca@valencia: Re/demana l'autorització des de

en: Remove Authorization From
ca@valencia: Elimina l'autorització des de

en: Set Availability
ca@valencia: Establix la disponibilitat

en: Online
ca@valencia: Connectat

en: Free to Chat
ca@valencia: Lliure per a xat

en: Away
ca@valencia: Absent

en: Extended Away
ca@valencia: Absent durant una bona estona

en: Do Not Disturb
ca@valencia: No destorbar

en: Select Resource
ca@valencia: Selecciona un recurs

en: Automatic (best/default resource)
ca@valencia: Automàtic (el recurs millor/predeterminat)

en: Voice call
ca@valencia: Tocada de veu

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
ca@valencia: El missatge original és: <i>«%1»</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
ca@valencia: <qt><i>%1</i> vos ha convidat a accedir a la conferència <b>%2</b><br />%3<br />Si voleu acceptar i accedir-hi, només <b>introduïu el vostre sobrenom</b> i premeu «D'acord»<br />Si voleu declinar, premeu «Cancel·la».</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
ca@valencia: Convidat a una conferència - Connector Jabber

en: Message has been displayed
ca@valencia: S'ha visualitzat el missatge

en: Message has been delivered
ca@valencia: S'ha lliurat el missatge

en: Message stored on the server, contact offline
ca@valencia: El missatge s'ha guardat al servidor, el contacte està desconnectat

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
ca@valencia: %1 ha finalitzat la seua participació en la sessió de xat.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
ca@valencia: No s'ha pogut trametre el vostre missatge: «%1». Motiu: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar l'autorització de l'usuari %1 per a veure el vostre estat?

en: Kopete File Transfer
ca@valencia: Transferència de fitxers de Kopete

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
ca@valencia: Heu preseleccionat un recurs per al contacte %1, però encara teniu finestres de xat obertes per a este contacte. El recurs preseleccionat només s'aplicarà a les finestres de xat obertes de nou.

en: Jabber Resource Selector
ca@valencia: Selector de recursos Jabber

en: Change nickname
ca@valencia: Canvia el sobrenom

en: Change nickname - Jabber Plugin
ca@valencia: Canvi de sobrenom - Connector Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
ca@valencia: Introduïu el sobrenom nou que voleu tindre en la sala <i>%1</i>

en: Choose Account
ca@valencia: Seleccioneu un compte

en: Choose an account to handle the URL %1
ca@valencia: Escolliu un compte per a gestionar l'URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
ca@valencia: Voleu afegir a «%1» a la vostra llista de contactes?

en: Add
ca@valencia: Afig-lo

en: Do Not Add
ca@valencia: No l'afiges

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
ca@valencia: Voleu eliminar «%1» de la vostra llista de contactes?

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Do Not Remove
ca@valencia: No l'elimines

en: Please enter your nickname for the room %1
ca@valencia: Introduïu el vostre sobrenom per a la sala %1

en: You have been invited to %1
ca@valencia: Heu estat convidat a %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es pot carregar una icona<br>El programa no pot continuar

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es pot carregar la imatge del botó %1<br>El programa no pot continuar

en: Play over Jabber
ca@valencia: Juga a través de Jabber

en: Play KsirK over the Jabber Network
ca@valencia: Juga a KsirK a la xarxa Jabber

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
ca@valencia: Permet connectar-se a un grup de jocs multiusuari Jabber de KsirK per a crear partides noves o unir-se a les existents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
ca@valencia: Partida nova en xarxa TCP/IP estàndard

en: New TCP/IP
ca@valencia: TCP/IP nou

en: Create a new standard TCP/IP network game
ca@valencia: Crea una partida nova en xarxa TCP/IP estàndard

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
ca@valencia: Unix-te a una partida en xarxa TCP/IP estàndard

en: Join TCP/IP
ca@valencia: Unix-te per TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
ca@valencia: Unix-te a una partida en xarxa TCP/IP estàndard

en: Display the Current Player's Goal
ca@valencia: Mostra l'objectiu del jugador actual

en: Display the current player's goal
ca@valencia: Mostra l'objectiu del jugador actual

en: Contextual Help
ca@valencia: Ajuda contextual

en: Lets the next player play
ca@valencia: Passa el torn al jugador següent

en: Finish moves
ca@valencia: Finalitza els moviments

en: Finish moving the current sprites
ca@valencia: Finalitza els moviments dels sprites actuals

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer de definició del món -verifiqueu la vostra instal·lació-<br>El programa no pot continuar

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
ca@valencia: <font color="red">%1 ha conquerit %2 des de %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
ca@valencia: %1, has estat derrotat! Passe-ho bé...

en: %1: it is up to you again
ca@valencia: %1: depén de tu de nou

en: %1 won!
ca@valencia: %1 ha guanyat!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
ca@valencia: <big><b>%1</b>, has guanyat!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
ca@valencia: <br>L'objectiu del guanyador s'ha declarat així:<br><i>%1</i><br><br>Vols tornar a jugar?

en: <br>You conquered all the world!
ca@valencia: <br>Has conquerit tot el món!

en: <br>He conquered all the world!
ca@valencia: <br>Ha conquerit tot el món!

en: Do you want to quit the game?
ca@valencia: Vols eixir de la partida?

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
ca@valencia: Ix de la partida

en: Before you quit, do you want to save your game?
ca@valencia: Vols guardar la partida abans d'eixir?

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Load Game
ca@valencia: KsirK - Carrega una partida

en: Waiting for the connection of %1 network players.
ca@valencia: S'està esperant que es connecten %1 jugadors en xarxa.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
ca@valencia[0]: <font color="red">%2</font> t'ataca des de <font color="red">%3</font> amb 1 batalló!<br> Com vols defensar <font color="blue">%4</font>?
ca@valencia[1]: <font color="red">%2</font> t'ataca des de <font color="red">%3</font> amb %1 batallons!<br> Com vols defensar <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
ca@valencia: Defensa amb 1

en: Defend 2
ca@valencia: Defensa amb 2

en: Defend-Auto
ca@valencia: Defensa automàticament

en: Waiting for %1 players to connect
ca@valencia: S'està esperant que %1 jugadors es connecten

en: There is no country here!
ca@valencia: Ací no hi ha cap país!

en: You are not the owner of the first country: %1!
ca@valencia: No eres el propietari d'este país: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
ca@valencia: No eres el propietari del segon país: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
ca@valencia: Estàs intentant moure batallons des de %1 cap al mateix lloc!

en: %1 is not a neighbour of %2!
ca@valencia: %1 no és veí de %2!

en: Moving armies from %1 to %2.
ca@valencia: S'estan movent batallons des de %1 a %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
ca@valencia: Eres el propietari del segon país: %1!

en: Ready to fight!
ca@valencia: Preparat per a lluitar!

en: <font color="orange">No country here!</font>
ca@valencia: <font color="orange">Ací no hi ha cap país!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
ca@valencia: <font color="orange">No eres el propietari de %1!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
ca@valencia: <font color="orange">Només hi ha %1 batallons a %2!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
ca@valencia: %1, defenses amb l'únic batalló que tens a %2.

en: Exchange armies again or continue?
ca@valencia: Vols tornar a canviar els batallons o continuar?

en: You must distribute
    all your armies
ca@valencia: Has de distribuir
    tots els teus batallons

en: Battle ongoing.
ca@valencia: Batalla en curs.

en: %1, it is up to you.
ca@valencia: %1, depén de tu.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
ca@valencia: Segur que vols acabar la partida actual i començar-ne una de nova?

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
ca@valencia: Comença una partida nova

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
ca@valencia: <b>Introducció ràpida a KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
ca@valencia: Els atacs i els moviments es transmeten arrossegant i deixant anar entre països veïns.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
ca@valencia: Comença una partida nova o unix-te a una partida en xarxa amb el menú o la barra d'eines...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
ca@valencia: i després deixa que el sistema et guie a través de missatges i consells que apareixeran als botons quan es passa el ratolí per damunt. Pots desactivar la bambolla d'ajuda en la finestra d'opcions.

en: Don't show messages anymore
ca@valencia: No tornes a mostrar missatges

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
ca@valencia[0]: %2 pertany a %3. 1 batalló.
ca@valencia[1]: %2 pertany a %3. %1 batallons.

en: Cannot save when waiting for a defense.
ca@valencia: No es pot guardar quan s'està esperant per a defensar-se.

[ctx: @title:window]
en: KsirK - Save Game
ca@valencia: KsirK - Guarda la partida

en: Saving canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la guardada

en: Game saved to %1
ca@valencia: S'ha guardat la partida a %1

en: Only game master can save the game in network playing.
ca@valencia: Només el propietari de la partida en línia pot guardar-la.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
ca@valencia: Ataca arrossegant i deixant anar entre països<br>Mou els batallons de la mateixa manera (última acció del torn).

en: <b>Nationality:</b>
ca@valencia: <b>Nacionalitat:</b>

en: <b>Country:</b> %1
ca@valencia: <b>País:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
ca@valencia: <b>Propietari:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
ca@valencia: <b><u>Detalls del país</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
ca@valencia: <i>Combat en curs...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
ca@valencia[0]: <font color="red">Ataca</font> amb 1 batalló.<br>
ca@valencia[1]: <font color="red">Ataca</font> amb %1 batallons.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
ca@valencia[0]: <font color="blue">Defensa</font> amb 1 batalló.<br>
ca@valencia[1]: <font color="blue">Defensa</font> amb %1 batallons.<br>

en: Stop Auto-Attack
ca@valencia: Para l'atac automàtic

en: Stop Auto-Defense
ca@valencia: Para la defensa automàtica

en: Valid
ca@valencia: Valida

en: Recycle
ca@valencia: Reposiciona

en: Done
ca@valencia: Fet

en: %1 army to place | %1 armies to place
ca@valencia[0]: %1 batalló que s'ha de situar
ca@valencia[1]: %1 batallons que s'han de situar

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
ca@valencia: <u><b>Voleu canviar algunes<br>posicions?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
ca@valencia[0]: 1 batalló que s'ha de situar
ca@valencia[1]: %1 batallons que s'han de situar

en: <b>Armies:</b> %1
ca@valencia: <b>Batallons:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
ca@valencia: <font color="red">batallons perduts: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
ca@valencia: <font color="blue">batallons perduts: %1</font>

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
ca@valencia: Velocitat del moviment dels sprites: lenta, normal, ràpida, immediata

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
ca@valencia: Si és cert, es reproduiran els sons, altrament no.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
ca@valencia: Si és cert, es mostrarà l'ajuda, altrament no.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
ca@valencia: Si és cert, es mostrarà el nombre de batallons a cada país.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
ca@valencia: El tema gràfic que s'utilitzarà.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
ca@valencia: L'últim identificador de Jabber utilitzat.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
ca@valencia: La contrasenya de l'últim identificador de Jabber utilitzat.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
ca@valencia: L'últim grup de xat de Jabber utilitzat.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
ca@valencia: La contrasenya per a l'últim grup de xat de Jabber utilitzat.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
ca@valencia: El sobrenom utilitzat en l'últim grup de xat de Jabber utilitzat.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: KsirK - World Domination Strategy Game
ca@valencia: KsirK - Joc d'estratègia de dominació mundial

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
ca@valencia: Si necessites ajuda o el manual d'usuari,
    per favor, mira la pàgina web de KsirK.

en: Gaël de Chalendar aka Kleag
ca@valencia: Gaël de Chalendar conegut com Kleag

en: Current maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Robin Doer
ca@valencia: Roben Doer

en: Michal Golunski (Polish translation)
ca@valencia: Michal Golunski (traducció al polonés)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
ca@valencia: Estudiants francesos d'«IUP ISI 2007-2008»:

en: &nbsp;&nbsp;Anthony Rey<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Lucas<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Moreau<br/>&nbsp;&nbsp;Gaël Clouet<br/>&nbsp;&nbsp;Guillaume Pelouas<br/>&nbsp;&nbsp;Joël Marco<br/>&nbsp;&nbsp;Laurent Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nicolas Linard<br/>&nbsp;&nbsp;Vincent Sac
ca@valencia: &nbsp;&nbsp;Anthony Rey<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Lucas<br/>&nbsp;&nbsp;Benjamin Moreau<br/>&nbsp;&nbsp;Gaël Clouet<br/>&nbsp;&nbsp;Guillaume Pelouas<br/>&nbsp;&nbsp;Joël Marque<br/>&nbsp;&nbsp;Laurent Dang<br/>&nbsp;&nbsp;Nicolas Linard<br/>&nbsp;&nbsp;Vincent Sac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
ca@valencia: Partida local nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
ca@valencia: Juga a KsirK a la xarxa Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
ca@valencia: Unix-te a una partida en xarxa TCP/IP estàndard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbLoad)
en: Load...
ca@valencia: Carrega...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
ca@valencia: Ix

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
ca@valencia: Preferències de KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
ca@valencia: So habilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate):
ca@valencia: Velocitat dels sprites (lenta, normal, ràpida, immediata):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
ca@valencia: Mostra l'ajuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
ca@valencia: Mostra el nombre de batallons en els països

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
ca@valencia: El format de la partida guardada no és correcte. S'esperava %1 i s'ha obtingut %2!

en: KsirK - Cannot load!
ca@valencia: KsirK - No s'ha pogut carregar!

en: Current player is: %1
ca@valencia: Jugador actual: %1

en: Skin file parsing error
ca@valencia: S'ha produït un error en l'anàlisi del fitxer d'aparença

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
ca@valencia: No es pot trobar la «X» màxima per a l'sprite: no hi ha fons!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
ca@valencia: No es pot trobar la «Y» màxima per a l'sprite: no hi ha fons!

en: Error - Unknown skin int data:
ca@valencia: Error - Dades desconegudes de tipus enter de l'aparença:

en: Error - Unknown skin string data:
ca@valencia: Error - Dades de tipus cadena de l'aparença desconegudes:
