ksirk - en to ca@valencia translation catalogue (254 entries)

en: Error: no player to destroy
ca@valencia: S'ha produït un error: no hi ha cap jugador que s'haja de destruir

en: KsirK - Goal Display
ca@valencia: KsirK - Mostra objectiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
ca@valencia: Bonificació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
ca@valencia: Nombre de punts de bonificació en apoderar-se del continent sencer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
ca@valencia: Nombre de punts de bonificació en apoderar-se del continent sencer.
    
    Al final de cada torn es distribuïx un nombre de batallons a cada jugador, si un jugador s'apodera de tots els països d'este continent, ell/ella guanya esta bonificació.
    
    La bonificació ha de ser proporcional a la mida del continent i a la dificultat per a conquerir-lo o mantindre-lo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
ca@valencia: Seleccioneu els països que conté este continent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
ca@valencia: Cliqueu ací per a seleccionar els països que conté este continent.
    
    Es mostrarà una llista de tots els països del món i podreu seleccionar-los utilitzant en ratolí i les tecles Ctrl i Maj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
ca@valencia: Països:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
ca@valencia: Països del continent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
ca@valencia: Esta és la llista de països que actualment formen este continent.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
ca@valencia: País

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
ca@valencia: Bandera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
ca@valencia: Àncora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
ca@valencia: Centre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
ca@valencia: Infanteria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite d'infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
ca@valencia: Punt de coordenada-X de la part superior esquerra de l'sprite d'infanteria. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la infanteria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite d'infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite d'infanteria. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la infanteria arrossegant-la i deixant-la anar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
ca@valencia: Cavalleria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite de cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
ca@valencia: Punt de coordenada-X de la part superior esquerra de l'sprite de cavalleria. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la cavalleria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de cavalleria. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la cavalleria arrossegant-la i deixant-la anar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
ca@valencia: Canó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de canó. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el canó arrossegant-lo i deixant-lo anar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite de canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite de canó. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el canó.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-y al voltant del qual es dibuixa el nom del país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
ca@valencia: Punt de coordenada-y al voltant del qual es dibuixa el nom del país.
    
    Cal tindre en compte que este punt s'ha d'ubicar dins dels límits del país a la màscara del mapa.
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el nom del país arrossegant i deixant anar la seua icona de diana.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-x al voltant del qual es dibuixa el nom del país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
ca@valencia: Punt de coordenada-x al voltant del qual es dibuixa el nom del país.
    
    Cal tindre en compte que este punt s'ha d'ubicar dins dels límits del país a la màscara del mapa.
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el nom del país arrossegant i deixant anar la seua icona de diana.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
ca@valencia: Centre de la coordenada-y de ressaltat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
ca@valencia: Centre de la coordenada-y de ressaltat.
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el ressaltat arrossegant i deixant anar la seua icona de creu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
ca@valencia: Centre de la coordenada-x de ressaltat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
ca@valencia: Centre de la coordenada-x de ressaltat.
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu el ressaltat arrossegant i deixant anar la seua icona de creu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
ca@valencia: Punt de coordenada-y de la part superior esquerra de l'sprite de bandera. 
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la bandera arrossegant-la i deixant-la anar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite de bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
ca@valencia: Punt de coordenada-x de la part superior esquerra de l'sprite de bandera.
    
    Açò és donat en relació amb la part superior esquerra del mapa, amidat tal com està definit al giny de definició principal de l'aparença.
    
    Este valor s'actualitzarà automàticament si moveu la bandera arrossegant-la i deixant-la anar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
ca@valencia: Seleccioneu els veïns d'este país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
ca@valencia: Cliqueu ací per a seleccionar els veïns d'este país.
    
    Es mostrarà una llista de tots els països del món i podreu seleccionar els països utilitzant el ratolí i les tecles Ctrl i Maj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
ca@valencia: Veïns:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
ca@valencia: Els veïns d'este país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
ca@valencia: Esta és la llista dels països actualment considerats com a veïns d'este país.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
ca@valencia: Objectiu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
ca@valencia: Tipus d'objectiu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
ca@valencia: Conquerir tot el món

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
ca@valencia: Conquesta mundial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
ca@valencia: Eliminar a un determinat jugador

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
ca@valencia: <p>Eliminar un determinat jugador. Si és eliminat per un altre, passareu al tipus d'objectiu <emphasis>Països</emphasis>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
ca@valencia: Jugador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
ca@valencia: Conquerir un determinat nombre de països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
ca@valencia: Conquerir un determinat nombre de països.
    
    També podeu fer que el jugador haja de posar un nombre determinat de batallons a cada país.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
ca@valencia: Països

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
ca@valencia: Conquerir una determinada llista de continents

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
ca@valencia: Conquerir una determinada llista de continents. També podeu deixar que el jugador trie un dels continents objectiu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
ca@valencia: Un text que descriu l'objectiu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
ca@valencia: <p>>Un text que descriu l'objectiu. Hauria d'incloure diversos marcadors de posició per les diverses dades en funció del tipus d'objectiu:</p><ul><li><i>Conquesta mundial</i>:cap</li><li><i>Jugador</i>:un per al nom del jugador i un per al nombre de països caiguts</li><li><i>Països</i>: un per al nombre de països i possiblement un segon per al nombre de batallons a posar en cada país</li><li><i>Continents</i>: un per a cada continent que es conquerirà</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
ca@valencia: Nombre països:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
ca@valencia: Batallons per país:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
ca@valencia: Nombre de països que s'han de conquerir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de països que es conqueriran en un objectiu <i>Països</i> o com a alternativa d'un objectiu <i>Jugador</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
ca@valencia: Nombre de batallons a posar en cada país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de batallons a posar en cada país en un objectiu <i>Països</i>.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
ca@valencia: Seleccioneu els continents que s'han de conquerir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
ca@valencia: <p>Cliqueu este botó per a seleccionar els continents a conquerir en un objectiu <i>Continents</i>.</p><p>Sereu preguntat amb una llista dels continents del món. Seleccioneu els que s'ha de conquerir amb el ratolí i les tecles Ctrl i Maj,</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
ca@valencia: Seleccioneu els continents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
ca@valencia: Marqueu-lo per a deixar que el jugador trie un dels continents que s'ha de conquerir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
ca@valencia: Qualsevol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
ca@valencia: Llista dels continents que s'han de conquerir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
ca@valencia: <p>Llista dels continents que es conqueriran en un objectiu <i>Continents</i>.</p><p>Podeu canviar esta llista clicant en el botó «Seleccioneu els continents» de dalt.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
ca@valencia: Nacionalitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
ca@valencia: Nom de la nacionalitat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
ca@valencia: <p>Nom de la nacionalitat. El nom del país del jugador. Pot ser el nom d'un país existent en cas d'un món <i>realista</i>.</p><p>La cadena ha de ser única en l'aparença.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
ca@valencia: Nom del líder:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
ca@valencia: Nom del líder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
ca@valencia: <p>Nom del líder d'esta nacionalitat. En el cas d'una aparença <i>realista</i>, pot ser el nom d'un rei molt conegut, un president, etc.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
ca@valencia: ID de la bandera en «pool»:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
ca@valencia: ID de l'sprite de la bandera en el fitxer «pool» SVG

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
ca@valencia: ID de l'sprite de la bandera en el fitxer «pool» SVG (pool.svg).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
ca@valencia: Definició de l'aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
ca@valencia: Nom de l'aparença:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
ca@valencia: El nom curt de l'aparença

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
ca@valencia: Introduïu ací el nom curt de l'aparença. Açò ha de ser una cadena pareixent a un identificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x height:
ca@valencia: Amplària x alçària:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: Map's width
ca@valencia: Amplària del mapa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
ca@valencia: Esta és l'amplària del mapa. L'element SVG del mapa serà dibuixat de manera predeterminada basat en una imatge d'esta amplària. Totes les posicions al mapa s'expressen en relació amb esta dimensió.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: Map's height
ca@valencia: Alçària del mapa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
ca@valencia: Esta és l'alçària del mapa. L'element SVG del mapa serà dibuixat de manera predeterminada basat en una imatge d'esta alçària. Totes les posicions al mapa s'expressen en relació amb esta dimensió.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
ca@valencia: Tipus de lletra del mapa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
ca@valencia: Tipus de lletra utilitzat per a dibuixar els noms dels països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
ca@valencia: Este tipus de lletra s'utilitzarà per a dibuixar els noms dels països en el mapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
ca@valencia: Pp:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
ca@valencia: Color de primer pla per als noms dels països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
ca@valencia: Este color s'utilitzarà per a dibuixar el primer pla dels noms dels països en el mapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
ca@valencia: Fn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
ca@valencia: Color de fons per als noms dels països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
ca@valencia: Este color s'utilitzarà per a dibuixar el fons dels noms dels països en el mapa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
ca@valencia: Descripció llegible de l'aparença

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
ca@valencia: Descriviu ací l'aparença, el seu estil, la seua història, la intenció dels seus autors, etc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock.
ca@valencia: Editeu la definició dels sprites
    en l'acoblable de la dreta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
ca@valencia: Nacionalitats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
ca@valencia: Crea una nacionalitat nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
ca@valencia: Cliqueu ací per a afegir una nacionalitat nova. Se vos preguntarà pel seu nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
ca@valencia: Nacionalitat nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
ca@valencia: Elimina la nacionalitat actualment seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
ca@valencia: Cliqueu ací per a eliminar la nacionalitat seleccionada. Se us demanarà confirmació.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
ca@valencia: Llista de nacionalitats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
ca@valencia: Esta llista mostra les nacionalitats definides.
    
    Cada nom de nacionalitat ha de ser únic. Seleccioneu una nacionalitat i editeu els detalls en l'acoblable de la dreta.
    
    Durant el joc, cada jugador ha d'escollir una nacionalitat. Per tant, cal afegir almenys tantes nacionalitats com el màxim nombre de jugadors per a esta aparença.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
ca@valencia: Crea un país nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
ca@valencia: Cliqueu ací per a afegir un país nou. Se vos preguntarà pel seu nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: New Country
ca@valencia: País nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
ca@valencia: Elimina el país actualment seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
ca@valencia: Cliqueu ací per a eliminar el país seleccionat. Se us demanarà confirmació.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countriesList)
en: Country list
ca@valencia: Llista de països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
ca@valencia: Esta llista mostra els països definits.
    
    Cada nom de país ha de ser únic. Seleccioneu un país i editeu els seus detalls en l'acoblable de la dreta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
ca@valencia: Crea un continent nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
ca@valencia: Cliqueu ací per a afegir un continent nou. Se vos preguntarà pel seu nom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
ca@valencia: Continent nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
ca@valencia: Elimina el continent actualment seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
ca@valencia: Cliqueu ací per a eliminar el continent seleccionat. Se us demanarà confirmació.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
ca@valencia: Llista dels continents

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
ca@valencia: Esta llista mostra els continents definits.
    
    Cada nom de continent ha de ser únic. Seleccioneu un continent i editeu els seus detalls en l'acoblable de la dreta.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
ca@valencia: Objectius

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
ca@valencia: Crea un objectiu nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
ca@valencia: Cliqueu ací per a afegir un objectiu nou. S'anomenarà automàticament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
ca@valencia: Objectiu nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
ca@valencia: Elimina l'objectiu actualment seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
ca@valencia: Cliqueu ací per a eliminar l'objectiu actualment seleccionat. Se us demanarà confirmació.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
ca@valencia: Llista dels objectius

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
ca@valencia: Esta llista mostra els objectius definits.
    
    Cada nom d'objectiu ha de ser únic. Seleccioneu un objectiu i editeu els seus detalls en l'acoblable de la dreta.

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
ca@valencia: Diàleg de selecció de països

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
ca@valencia: Llista de tots els països definits en el món. Els països seleccionats actualment estan destacats. Podeu modificar la selecció amb el ratolí i les tecles Ctrl i Maj.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, skinEditor)
en: KsirK Skin Editor
ca@valencia: Editor d'aparences per a KsirK

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
ca@valencia: Botons d'emplaçament dels sprites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
ca@valencia: Utilitzeu els botons ací per a fer la primera col·locació del corresponent sprite per al país actualment seleccionat. Els botons només estaran disponibles si l'sprite no està col·locat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
ca@valencia: Mapa amb sprites

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
ca@valencia: Mostra el mapa de l'aparença amb tots els sprites ja col·locats, els noms dels països i les àncores de ressaltat.
    
    Arrossegueu i deixeu anar els sprites, els noms dels països i les àncores de ressaltat per a canviar al seu emplaçament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
ca@valencia: Distància entre el lluitador
    i la bandera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
ca@valencia: Mida de l'espai buit entre el canó combatent i la bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
ca@valencia: Mida de l'espai buit entre el canó combatent i la bandera.
    
    Durant una batalla, els canons de cada jugador disparant (al final de l'explosió) són emplaçats als dos costats de la bandera del país defensor. Este paràmetre és el nombre de píxels entre la bandera i cada canó, mesurat relativament a la mida del mapa base tal com s'establix en el quadro principal de definició de l'aparença.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
ca@valencia: Dades quant a tots els sprites

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite de la bandera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
ca@valencia: Bandera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual de la bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual de la bandera.</p><p>L'element de la <i>bandera</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària: <i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i> i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
ca@valencia: Alçària:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual de la bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
ca@valencia: Alçària del fotograma individual de la bandera.
    
    L'element de la bandera de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària: (alçària * nombre de versions) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb frames:
ca@valencia: Nre. de fotogrames:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals de la bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals de la bandera.</p><p>L'element de la <i>bandera</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària: (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb versions:
ca@valencia: Nre. de versions:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
ca@valencia: Nombre de versions de la bandera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
ca@valencia: Nombre de versions de la bandera
    
    L'element bandera de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària: (alçària * nombre de versions) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.
    
    Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite d'infanteria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
ca@valencia: Infanteria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual de la infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual d'infanteria.</p><p>L'element de la <i>infanteria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària: <i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i> i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual de la infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Alçària del fotograma individual de la infanteria.</p><p>L'element de la <i>infanteria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària: <i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i> i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals de la infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals de la infanteria.</p><p>L'element de la <i>infanteria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària: (<i>amplària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
ca@valencia: Nombre de versions de la infanteria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de versions de la infanteria.</p><p>L'element <i>infanteria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària: (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p><p>Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite de la cavalleria

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
ca@valencia: Cavalleria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual de la cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual de la cavalleria.</p><p>L'element de la <i>cavalleria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual de la cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Alçària del fotograma individual de la cavalleria.</p><p>L'element de la <i>cavalleria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals de la cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals de la cavalleria.</p><p>L'element de la <i>cavalleria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària: (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
ca@valencia: Nombre de versions de la cavalleria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de versions de la cavalleria.</p><p>L'element <i>cavalleria</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p><p>Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite del canó

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
ca@valencia: Canó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual del canó.</p><p>L'element del <i>canó</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Alçària del fotograma individual del canó.</p><p>L'element del <i>canó</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals del canó.</p><p>L'element del <i>canó</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
ca@valencia: Nombre de versions del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de versions del canó.</p><p>L'element <i>canó</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p><p>Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite del tret

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
ca@valencia: Tret

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual del canó disparant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual del canó disparant.</p><p>L'element <i>canó disparant</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual del canó disparant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Alçària del fotograma individual del canó disparant.</p><p>L'element <i>canó disparant</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals del canó disparant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals del canó disparant.</p><p>L'element <i>canó disparant</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
ca@valencia: Nombre de versions del canó disparant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de versions del canó disparant.</p><p>L'element <i>canó disparant</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p><p>Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
ca@valencia: Dades quant a l'sprite de l'explosió

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
ca@valencia: Explosió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
ca@valencia: Amplària del fotograma individual de l'explosió del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Amplària del fotograma individual de l'explosió del canó.</p><p>L'element <i>explosió</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
ca@valencia: Alçària del fotograma individual de l'explosió del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Alçària del fotograma individual de l'explosió del canó.</p><p>L'element <i>explosió</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
ca@valencia: Nombre de fotogrames individuals de l'explosió del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de fotogrames individuals de l'explosió del canó.</p><p>L'element <i>explosió</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'amplària (<i>amplària</i> * <i>nombre de fotogrames</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
ca@valencia: Nombre de versions de l'explosió del canó

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ca@valencia: <p>Nombre de versions de l'explosió del canó.</p><p>L'element <i>explosió</i> de «pool» serà renderitzat en un mapa de píxels d'alçària (<i>alçària</i> * <i>nombre de versions</i>) i a continuació, dividit en fotogrames individuals.</p><p>Cada versió mostra l'sprite visible des d'una direcció: el primer es dirigix cap a la dreta, el segon cap a l'esquerra, el tercer des del front i l'últim des de la part de darrere. No tots els sprites necessiten totes les versions.</p>

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
ca@valencia: Si necessiteu ajuda o el manual d'usuari
    per favor, mireu La pàgina web de KsirK

en: Gaël de Chalendar aka Kleag
ca@valencia: Gaël de Chalendar conegut com Kleag

en: file to open
ca@valencia: fitxer que s'ha d'obrir

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es pot carregar la icona de l'àncora<br>El programa no pot continuar

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
ca@valencia: No es pot carregar la icona del centre<br>El programa no pot continuar

en: Open a saved skin...
ca@valencia: Obri una aparença guardada...

en: Load &Recent
ca@valencia: Carrega'n una de &recent

en: Open a recently saved skin...
ca@valencia: Obri una aparença guardada recentment...

en: Save the current skin
ca@valencia: Guarda l'aparença actual

[ctx: @title:window]
en: Choose the Root Folder of the Skin to Open
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta arrel de l'aparença per a obrir-la

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
ca@valencia: Hi ha canvis sense guardar. Què és el que voleu fer?

en: Exit Anyway?
ca@valencia: Voleu eixir igualment?

en: Quit without saving
ca@valencia: Ix sense guardar

en: Save then quit
ca@valencia: Guarda i ix

en: Do not quit
ca@valencia: No isques

en: New country name
ca@valencia: Nom nou de país

en: Enter the name of the new country
ca@valencia: Introduïu el nom del nou país

en: Do you really want to delete country '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el país «%1»?

en: Really delete country?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el país?

en: New continent name
ca@valencia: Nom nou de continent

en: Enter the name of the new continent
ca@valencia: Introduïu el nom del nou continent

en: Do you really want to delete continent '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el continent «%1»?

en: Really delete continent?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el continent?

en: Do you really want to delete goal '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir l'objectiu «%1»?

en: Really delete goal?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir l'objectiu?

en: New nationality name
ca@valencia: Nom nou de la nacionalitat

en: Enter the name of the new nationality
ca@valencia: Introduïu el nom de la nova nacionalitat

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la nacionalitat «%1»?

en: Really delete nationality?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la nacionalitat?

en: Error - Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
ca@valencia: Error - Format de la definició del fitxer d'aparença no vàlid. S'esperava %1 i s'ha rebut %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer «Pool»
    El programa no pot continuar

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
ca@valencia: No s'ha trobat la Imatge de màscara del mapa
    El programa no pot continuar

en: Cannot read file %1:
    %2.
ca@valencia: No es pot llegir el fitxer %1:
    %2.

en: PoolLoader
ca@valencia: CarregadorPool

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkSkinEditorPreferencesWidget)
en: KsirK Skin Editor Preferences
ca@valencia: Preferències de l'editor d'aparences de KsirK

en: Error - Unknown skin int data:
ca@valencia: Error - Dades desconegudes de tipus enter de l'aparença:

en: Fatal Error
ca@valencia: Error fatal

en: Error - Unknown skin string data:
ca@valencia: Error - Dades de tipus cadena de l'aparença desconegudes:
