ksirk - en to gl translation catalogue (454 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
gl: África

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop l
en: Alaska
gl: Alasca

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
gl: Alxeria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Belgium
gl: Bélxica

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
gl: Brasil

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
gl: Leste dos Estados Unidos

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
gl: Exipto

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
gl: Europa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
gl: Francia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 142 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 145 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Gabon
gl: Gabón

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
gl: Grenlandia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 182 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Iran
gl: Irán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
gl: Islandia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
gl: Italia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
gl: Xapón

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
gl: Casaquistán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
gl: México

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
gl: Nova Gales do Sur

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
gl: Nova Zelandia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 278 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 290 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Niger
gl: Níxer

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
gl: América do Norte

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
gl: Australia occidental

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
gl: Pacífico

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 318 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Pakistan
gl: Paquistán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
gl: Papúa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Paraguay
gl: Paraguai

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
gl: Prusia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
gl: Rusia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
gl: Escandinavia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
gl: África do Sur

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
gl: América do Sur

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
gl: Reino Unido

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
gl: Estados Unidos

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
gl: Oeste dos Estados Unidos

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
gl: Zaire

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
gl: %1, terás que conquistar %2 territorios e pór %3 exércitos en cada un deles.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
gl: %1, terás que conquistar %2 territorios.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
gl: %1, terás que conquistar %2, %3 e un tercer continente.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
gl: %1, terás que conquistar %2 e %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
gl: %1, terás que eliminar a %2. Se o elimina outro xogador, terás que conquistar %3 territorios.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
gl: Este tema mostra un mundo similar ao real con algúns países
    escollidos ao chou e propón varios obxectivos interesantes.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
gl: Terrestre

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
gl: Inglaterra

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
gl: Medio Leste

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
gl: Este tema mostra un mundo similar ao real con algúns países escollidos ao chou e propón varios obxectivos interesantes.
    As figuras carecen de animación

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
gl: Terrestre con menos animacións

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
gl: Este tema mostra un mundo similar ao real con algúns países escollidos ao chou e propón varios obxectivos interesantes.
    É similar a KsirK antes dos gráficos vectoriais.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
gl: Legado

en: Next Player
gl: Seguinte xogador

en: Details
gl: Detalles

en: Goal
gl: Obxectivo

en: Enable Arena
gl: Activar o campo

en: Attack 1
gl: Ataque 1

en: Attack 2
gl: Ataque 2

en: Attack 3
gl: Ataque 3

en: Auto attack
gl: Ataque automático

en: Move 1
gl: Mover 1

en: Move 5
gl: Mover 5

en: Move 10
gl: Mover 10

en: Disable Arena
gl: Desactivar o campo

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
gl: Estás a invadir <font color="blue">%1</font> con <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
gl: <br><i>Escolle o número de exércitos invasores.</i>

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
gl: Estás a mover exércitos de <font color="red">%1</font> a <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
gl: <br><i>Escolle o número de exércitos para mover.</i>

en: Nickname
gl: Alcume

en: Skin
gl: Tema visual

en: Nb players
gl: Número de xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
gl: Conexión á rede Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
gl: ID de Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
gl: Conectar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
gl: Entrando nunha sala de conversas Jabber de Ksirk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
gl: JID da sala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
gl: Contrasinal da sala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
gl: Unirse á sala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
gl: Partidas na sala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
gl: Comeza unha partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
gl: Unirse á partida escollida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
gl: <b>Nota:</b> xogar a través da rede Jabber é unha funcionalidade experimental de KsirK.<br/> Concretamente, a distribución dos exércitos ao comezo da partida é moi lenta (arredor dun minuto).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
gl: Cancelar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
gl: Configuración da unión a unha partida en rede

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
gl: Configuración de rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
gl: Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Port:
gl: Porto:

en: Name already in use. Please choose another one.
gl: Xa se está a usar ese nome. Escolle outro.

en: Empty name. Please choose another one.
gl: O campo do nome quedou baleiro. Elixe un nome.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
gl: Xogador número %1, escribe o teu nome e escolle un país:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
gl: Número total de xogadores:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
gl: Xira isto para escoller o número de xogadores.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
gl: Un selector numérico para escoller o número de xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
gl: Número de xogadores locais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
gl: Porto TCP para conexións entrantes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
gl: Tema visual:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
gl: Escolle o tema (mapa, países, etc.) para esta partida.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
gl: Unha lista despregábel con todos os temas dispoñíbeis.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
gl: Tipo de obxectivo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
gl: Escolla isto para que os xogadores teñan que conquistar todo o mundo para gañar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
gl: Neste modo, un xogador terá que conquistar todo o mundo para gañar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: World con&quest
gl: Con&quista do mundo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
gl: Escolla isto para que se lle asigne un obxectivo a cada xogador.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
gl: Neste modo, asignaráselle un obxectivo a cada xogador, o cal deberá completar para gañar a partida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Reach a goa&l
gl: Acadar un ob&xectivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
gl: Seguinte >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
gl: Non se atopou o directorio de temas visuais, verifica a instalación
    O programa non pode continuar

en: Fatal Error!
gl: Erro grave!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
gl: Estado da nova partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
gl: nome do tema visual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
gl: Xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
gl: Tipo de obxectivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
gl: tipo de obxectivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
gl: Nacionalidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
gl: Computador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
gl: Rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
gl: << Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
gl: Comezar

en: Reach a goal
gl: Acadar un obxectivo

en: World conquest
gl: Conquista mundial

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
gl: Configuración do xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
gl: Xogador número %1, insire o teu nome e escolle país:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
gl: Escolle país

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
gl: Unha lista despregábel cos países dispoñíbeis.
    Escolle un deles. Liderarás ese país durante a partida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
gl: Insire o teu contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
gl: &Xogador con intelixencia artificial

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
gl: Gardouse a elección do xogador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
gl: Escolle o teu xogador gardado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
gl: Aceptar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
gl: Nova partida ou saír

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
gl: Nova partida

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
gl: Comeza unha partida nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
gl: Non facer nada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
gl: Non facer nada. Os botóns do xogo estarán dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
gl: Saír

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
gl: Saír de KsirK

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
gl: %1 gañou! Queres xogar de novo?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
gl[0]: Produciuse un erro: non se escolleu un territorio receptor cando o xogador da intelixencia artificial %2 aínda tiña que situar un exército. Este fallo probablemente sexa o número 2232 en www.gna.org.
gl[1]: Produciuse un erro: non se escolleu un territorio receptor cando o xogador da intelixencia artificial %2 aínda tiña que situar %1 exércitos. Este fallo probablemente sexa o número 2232 en www.gna.org.

en: Fatal Error
gl: Erro grave

en: KsirK - Network configuration
gl: KsirK - Configuración da rede

en: Please type in the port number on which to offer connections:
gl: Indique o número do porto no que ofrecer conexións:

en: Do you really want to end your current game and join another?
gl: Seguro que queres rematar a partida actual e unirte a outra?

en: New game confirmation
gl: Confirmación de nova partida

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
gl: %1 (%2) uniuse á partida; agardando a que se conecten outros %3 xogadores

en: Please choose another name
gl: Escolla outro nome

en: KsirK - Name already used!
gl: KsirK - Ese nome xa se está a usar!

en: Player number %1, what's your name?
gl: Xogador número %1, como te chamas?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
gl: Erro - Xogador número %1, tes que escoller un nome.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
gl: Xogador%1

en: Please choose another nation
gl: Escolle outro país

en: KsirK - Nation already used!
gl: Ksirk - Xa se está a usar ese país!

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
gl: KsirK - Perdeuse a conexión co servidor!
    Que queres facer?

en: Starting a new game or exit.
gl: Comezar unha partida nova ou saír.

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
gl: Perdeuse a conexión cun cliente.
    Polo de agora, só podes gardar a partida e comezar unha nova ou saír.
    Isto mellorarase nunha versión futura.

en: KsirK - Lost connection to client!
gl: KsirK - Perdeuse a conexión co cliente!

en: Do want to save your game?
gl: Queres gardar a partida?

en: %1: %2 armies to place
gl: %1: %2 exércitos para colocar

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
gl: Agora, distribúe as tropas polos teus territorios<br> preméndoos.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
gl: %1, móstrase o teu obxectivo.<br>Asegúrate de que ningún outro xogador poida velo!

en: KsirK - Displaying Goal
gl: KsirK - Mostrando o obxectivo

en: %1 chooses its defense
gl: %1 escolle a súa defensa

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
gl: %1 elixe rematar a reciclaxe; agora quedan %2 xogadores que queren facela

en: Problem : no one destroyed
gl: Houbo un problema: non se destruíu ninguén

en: KsirK - Error!
gl: KsirK - Erro!

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
gl: O contrasinal que inseriches é incorrecto.
    Inténtao de novo.

en: KsirK - Invalid password!
gl: KsirK - Contrasinal incorrecto!

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
gl: %1, non fixeches nada nesta rolda.
    Seguro que queres deixar así as cousas?

en: Really Next Player?
gl: Rematar a rolda?

en: You must conquer the World!
gl: Tes que conquistar o mundo!

en: %1 (already dead)
gl: %1 (xa morto)

en: Error: no player to destroy
gl: Erro: non hai ningún xogador para destruír

en: <br>%1 is still alive...
gl: <br>%1 aínda está vivo…

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
gl[0]: <br>%2, aínda che queda un territorio por conquistar…
gl[1]: <br>%2, aínda che quedan %1 países por conquistar…

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
gl[0]: <br>Acadouse o teu obxectivo: %2 estás morto e posúes %1 país.
gl[1]: <br>Acadouse o teu obxectivo: %2 estás morto e posúes %1 países.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
gl[0]: <br>%2, xa tes territorios abondo, pero aínda tes que pór máis dun exército en %3 deles…
gl[1]: <br>%2, xa tes territorios abondo, pero aínda tes que pór máis de %1 exércitos en %3 deles…

en: <br>%1, you still have to conquer
gl: <br>%1, aínda tes que conquistar

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
gl[0]: un territorio en %2
gl[1]: %1 territorios en %2

en:  and
gl:  e

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
gl: %1 en %2

en: KsirK - Goal Display
gl: KsirK - Mostrar o obxectivo

en: No message...
gl: Sen mensaxes…

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
gl: Non se atopou o nome de ficheiro do recurso
    O programa non pode continuar

en: Error!
gl: Erro!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
gl: Non se pode atopar a imaxe de máscara do mapa
    O programa non pode continuar

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
gl: Non se pode mover %1 tropas de %2 a %3

en: Moving %1 armies from %2 to %3
gl: Movendo %1 tropas de %2 a %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
gl: Non se pode atopar o son de marcha, verifica a instalación<br> O programa non pode continuar

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
gl: Non se pode atopar o son de canón, verifica a instalación<br> O programa non pode continuar

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
gl: Non se pode atopar o son da colisión, verifica a instalación
    O programa non pode continuar

en: Problem: no one destroyed
gl: Houbo un problema: non se destruíu ningún

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
gl: Fallo: quen debe ser 0, 1 ou 2.

en: Please connect first.
gl: Antes conéctate.

en: Jabber Error
gl: Produciuse un erro con Jabber

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
gl: Non se puido inicializar a funcionalidade de SSL para a conta %1. Isto débese probabelmente a que o complemento de QCA TLS non está instalado no sistema.

en: Jabber SSL Error
gl: Produciuse un erro co SSL de Jabber

en: The host name does not match the one in the certificate.
gl: O nome do servidor non coincide co do certificado.

en: The certificate is invalid.
gl: O certificado é incorrecto.

en: No certificate was presented.
gl: Non se presentou ningún certificado.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
gl: A autoridade de certificación rexeitou o certificado.

en: The certificate is not trusted.
gl: Non se verificou o certificado.

en: The signature is invalid.
gl: A sinatura é incorrecta.

en: The Certificate Authority is invalid.
gl: A autoridade de certificación é incorrecta.

en: Invalid certificate purpose.
gl: O propósito do certificado é incorrecto.

en: The certificate is self-signed.
gl: O certificado está auto-asinado.

en: The certificate has been revoked.
gl: O certificado revogouse.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
gl: Excedeuse a lonxitude máxima da cadea no certificado.

en: The certificate has expired.
gl: O certificado caducou.

en: The Certificate Authority has expired.
gl: A autoridade de certificación xa expirou.

en: Validity is unknown.
gl: Descoñécese a validez.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
gl: <qt><p>Non se puido validar a identidade e o certificado do servidor %1 para a conta %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Queres continuar?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
gl: <qt><p>Non se puido validar o certificado do servidor %1 para a conta %2: %3</p><p>Queres continuar?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
gl: Produciuse un problema co certificado da conexión Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
gl: Non se puido estabelecer unha conexión codificada co servidor Jabber.

en: Jabber Connection Error
gl: Produciuse un erro na conexión con Jabber

en: Malformed packet received.
gl: Recibiuse un paquete en mal estado.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
gl: Produciuse un erro irrecuperábel no protocolo.

en: Generic stream error.
gl: Produciuse un erro xenérico na retransmisión.

en: There was a conflict in the information received.
gl: Produciuse un conflito na información recibida.

en: The stream timed out.
gl: A transmisión esgotou o tempo límite.

en: Internal server error.
gl: Produciuse un erro interno do servidor.

en: Stream packet received from an invalid address.
gl: Recibiuse un paquete incorrecto dun enderezo incorrecto.

en: Malformed stream packet received.
gl: Recibiuse un paquete da transmisión en mal estado.

en: Policy violation in the protocol stream.
gl: Houbo unha violación da política na transmisión do protocolo.

en: Resource constraint.
gl: Restrición do recurso.

en: System shutdown.
gl: Apagado do sistema.

en: Unknown reason.
gl: Razón descoñecida.

en: There was an error in the protocol stream: %1
gl: Produciuse un erro na transmisión do protocolo: %1

en: Host not found.
gl: Non se atopou o servidor.

en: Address is already in use.
gl: Xa se está a empregar o enderezo.

en: Cannot recreate the socket.
gl: Non se pode crear de novo o socket.

en: Cannot bind the socket again.
gl: Non se pode vincular ao socket de novo.

en: Socket is already connected.
gl: O socket xa está conectado.

en: Socket is not connected.
gl: O socket non está conectado.

en: Socket is not bound.
gl: O socket non está vinculado.

en: Socket has not been created.
gl: Non se creou o socket.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
gl: Bloquearíase a operación do socket. Non debería ver este erro, por favor utilice «Informar dun fallo» no menú de Axuda.

en: Connection refused.
gl: Rexeitouse a conexión.

en: Connection timed out.
gl: A conexión esgotou o tempo límite.

en: Connection attempt already in progress.
gl: Xa hai un intento de conexión en progreso.

en: Network failure.
gl: Fallo da rede.

en: Operation is not supported.
gl: A operación non se permite.

en: Socket timed out.
gl: O socket esgotou o tempo límite.

en: There was a connection error: %1
gl: Produciuse un erro de conexión: %1

en: Unknown host.
gl: Servidor descoñecido.

en: Could not connect to a required remote resource.
gl: Non se puido conectar a un recurso remoto necesario.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
gl: Parece que fomos redirixidos a outro servidor; non sei manexar isto.

en: Unsupported protocol version.
gl: Versión do protocolo non permitida.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: There was a negotiation error: %1
gl: Produciuse un erro de negociación: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
gl: O servidor rexeitou a petición de comezar co protocolo TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
gl: Non se puido estabelecer unha conexión segura.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
gl: Produciuse un erro na TSL: %1

en: Login failed with unknown reason.
gl: Fallou a identificación por unha razón descoñecida.

en: No appropriate authentication mechanism available.
gl: Non se dispón dun mecanismo de autenticación axeitado.

en: Bad SASL authentication protocol.
gl: O protocolo de autenticación SASL é incorrecto.

en: Server failed mutual authentication.
gl: O servidor fallou a autenticación mutua.

en: Encryption is required but not present.
gl: Requírese cifrado pero non hai tal.

en: Invalid user ID.
gl: A identidade do usuario é incorrecta.

en: Invalid mechanism.
gl: O mecanismo é incorrecto.

en: Invalid realm.
gl: A área de identificación compartida é incorrecta.

en: Mechanism too weak.
gl: O mecanismo é demasiado feble.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
gl: As credenciais fornecidas eran incorrectas (comprobe a identidade do usuario e o contrasinal)

en: Temporary failure, please try again later.
gl: Fallo temporal, inténteo de novo máis tarde.

en: There was an error authenticating with the server: %1
gl: Produciuse un erro ao autenticarse no servidor: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
gl: Houbo un problema coa TSL.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
gl: Houbo un problema coa SASL.

en: There was an error in the security layer: %1
gl: Produciuse un erro na capa de seguridade: %1

en: No permission to bind the resource.
gl: Non hai permiso para vincular o recurso.

en: The resource is already in use.
gl: O recurso xa está en uso.

en: Could not bind a resource: %1
gl: Non se puido vincular un recurso: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
gl: Houbo un problema na conexión co servidor de Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
gl: O usuario de Jabber %1 retirou a subscrición de %2 con el. Esta conta non será quen de ver o seu estado en liña ou desconectado. Quere eliminar o contacto?

en: Notification
gl: Notificación

en: Keep
gl: Manter

en: A password is required to join the room %1.
gl: Necesítase un contrasinal para unirse á sala %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
gl: Produciuse un erro ao intentar unirse a %1: alguén está a usar xa o alcume %2

en: Provide your nickname
gl: Forneza o seu alcume

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
gl: Non pode entrar na sala %1 porque se lle prohibiu a entrada

en: Jabber Group Chat
gl: Conversa de grupo de Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
gl: Non pode entrar na sala %1 porque se acadou o máximo de usuarios

en: No reason given by the server
gl: O servidor non indicou o motivo

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
gl: Produciuse un erro ao procesar o pedido para a sala %1. (Causa: %2, código %3)

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
gl: Produciuse un erro ao intentar retirar a conta:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
gl: Borrado dunha conta de Jabber

en: You cannot see each others' status.
gl: Uns non poden ver o estado dos outros.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
gl: Podes ver o estado deste contacto pero el ou ela non pode ver o teu.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
gl: Este contacto pode ver o teu estado, pero ti non podes ver o seu.

en: You can see each others' status.
gl: Podedes ver os vosos estados.

en: Client
gl: Cliente

en: Timestamp
gl: Hora

en: Message
gl: Mensaxe

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
gl: A descarga da imaxe do contacto de Jabber fallou.

en: Groupchat bookmark
gl: Marcador de conversa en grupo

en: Authorization
gl: Autorización

en: (Re)send Authorization To
gl: Enviar (de novo) a autorización a

en: (Re)request Authorization From
gl: Solicitar (de novo) a autorización de

en: Remove Authorization From
gl: Retirar a autorización de

en: Set Availability
gl: Indicar a dispoñibilidade

en: Online
gl: En liña

en: Free to Chat
gl: Dispoñíbel para conversar

en: Away
gl: Ausente

en: Extended Away
gl: Ausente por moito tempo

en: Do Not Disturb
gl: Non molestar

en: Invisible
gl: Invisíbel

en: Select Resource
gl: Escoller un recurso

en: Automatic (best/default resource)
gl: Automático (recurso mellor/predeterminado)

en: Voice call
gl: Chamada de voz

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
gl: A mensaxe orixinal é: «<i>%1</i>»<br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
gl: <qt><i>%1</i> convidouno a se unir á conferencia <b>%2</b><br /> %3<br /> Se quere aceptar e unirse, simplemente <b>insira o seu alcume </b> e prema aceptar<br /> Se non quere entrar na conferencia prema cancelar</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
gl: Convidado a unha conferencia - Complemento de Jabber

en: Message has been displayed
gl: Mostrouse a mensaxe

en: Message has been delivered
gl: Enviouse a mensaxe

en: Message stored on the server, contact offline
gl: A mensaxe gardouse no servidor, o contacto está desconectado

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
gl: %1 deixou a conversa.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
gl: Non se puido enviar a mensaxe: «%1», causa: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
gl: Queres retirarlle tamén a %1 a autorización para ver o teu estado?

en: Kopete File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros por Kopete

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
gl: Preseleccionaches un recurso para o contacto %1 pero aínda tes aberta unha xanela de conversa con el. A acción escollida só se aplicará ás novas xanelas de conversa.

en: Jabber Resource Selector
gl: Selector de recursos de Jabber

en: Change nickname
gl: Cambiar o alcume

en: Change nickname - Jabber Plugin
gl: Cambiar o alcume - Complemento de Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
gl: Insira o novo alcume que quere ter na sala <i>%1</i>

en: Choose Account
gl: Escolle unha conta

en: Choose an account to handle the URL %1
gl: Escolle unha conta para manexar o URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
gl: Queres engadir o contacto %1 á lista de contactos?

en: Add
gl: Engadir

en: Do Not Add
gl: Non engadir

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
gl: Queres retirar a %1 da lista de contactos?

en: Remove
gl: Retirar

en: Do Not Remove
gl: Non retirar

en: Please enter your nickname for the room %1
gl: Insire o alcume que vas usar na sala %1

en: You have been invited to %1
gl: Convidáronche a %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
gl: Non se pode cargar a icona<br> O programa non pode continuar

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
gl: Non se pode cargar a imaxe do botón %1<br> O programa non pode continuar

en: Play over Jabber
gl: Xogar a través de Jabber

en: Play KsirK over the Jabber Network
gl: Xogar a KsirK a través da rede Jabber

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
gl: Permite conectar a unha sala Jabber de xogo multiusuario para Ksirk onde crear novas partidas ou unirse a partidas en xogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
gl: Nova partida pola rede TCP/IP estándar

en: New TCP/IP
gl: Nova TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
gl: Crea unha partida en rede pola TCP/IP estándar

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
gl: Unirse a unha partida pola rede TCP/IP estándar

en: Join TCP/IP
gl: Unirse a unha TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
gl: Unirse a unha partida en rede TCP/IP estándar

en: Display the Current Player's Goal
gl: Mostrar o obxectivo do xogador actual

en: Display the current player's goal
gl: Mostra o obxectivo do xogador actual

en: Contextual Help
gl: Axuda contextual

en: Lets the next player play
gl: Rematar a rolda

en: Finish moves
gl: Rematar os movementos

en: Finish moving the current sprites
gl: Rematar de mover as figuras actuais

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
gl: Non se pode atopar o ficheiro de definición do mundo, verifica a instalación<br> O programa non pode continuar

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
gl: <font color="red">%1 conquistoulle %2 a %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
gl: Derrotáronte, %1! Adeus…

en: %1: it is up to you again
gl: %1: volve tocarche

en: %1 won!
gl: %1 gañou!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
gl: <big>Gañaches, <b>%1</b>!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
gl: <br>O obxectivo do gañador consistía no seguinte:<br> <i>%1</i><br> <br> Queres volver xogar?

en: <br>You conquered all the world!
gl: <br>Conquistaches todo o mundo!

en: <br>He conquered all the world!
gl: <br>Conquistou todo o mundo!

en: Do you want to quit the game?
gl: Queres saír do xogo?

en: Before you quit, do you want to save your game?
gl: Queres gardar a partida antes de saír?

en: Waiting for the connection of %1 network players.
gl: Esperando a que se conecten %1 xogadores en rede.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
gl[0]: <font color="red">%2</font> atácache desde <font color="red">%3</font> cun exército!<br> Como queres defender <font color="blue">%4</font>?
gl[1]: <font color="red">%2</font> atácache desde <font color="red">%3</font> con %1 exércitos!<br> Como queres defender <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
gl: Defensa 1

en: Defend 2
gl: Defensa 2

en: Defend-Auto
gl: Defensa automática

en: Waiting for %1 players to connect
gl: Esperando a que se conecten %1 xogadores

en: There is no country here!
gl: Non hai ningún territorio aquí!

en: You are not the owner of the first country: %1!
gl: O primeiro territorio non che pertence: %1!

en: You are not the owner of the second country: %1!
gl: O segundo territorio non che pertence: %1!

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
gl: Estás intentando mover exércitos de %1 ao propio territorio!

en: %1 is not a neighbour of %2!
gl: %1 non é limítrofe con %2!

en: Moving armies from %1 to %2.
gl: Movendo tropas de %1 a %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
gl: O segundo territorio perténceche: %1!

en: Ready to fight!
gl: Preparados para a batalla!

en: <font color="orange">No country here!</font>
gl: <font color="orange">Aquí non hai territorio ningún!</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
gl: <font color="orange">Non es o dono de %1!</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
gl: <font color="orange">Só tes %1 exércitos en %2!</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
gl: %1, deféndeste co único exército que tes en %2.

en: Exchange armies again or continue?
gl: Queres volver intercambiar os exércitos ou continuar?

en: You must distribute
    all your armies
gl: Tes que distribuír
    todos os teus exércitos

en: Battle ongoing.
gl: Estase a loitar unha batalla.

en: %1, it is up to you.
gl: %1, tócache.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
gl: Seguro que queres rematar a túa partida actual e comezar unha nova?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
gl: <b>Introdución rápida a KsirK</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
gl: Os ataques e movementos fanse arrastrando e soltando entre territorios limítrofes.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
gl: Comeza unha partida nova ou únete a unha en rede co menú ou a barra de ferramentas…

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
gl: e deixa que o sistema che guíe coas mensaxes e axudas que aparecen nos botóns cando deixas o rato sobre eles. Podes desactivar estas axudas na xanela de opcións.

en: Don't show messages anymore
gl: Non volver mostrar mensaxes

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
gl[0]: %2 perténcelle a %3. 1 exército.
gl[1]: %2 perténcelle a %3. %1 exércitos.

en: Cannot save when waiting for a defense.
gl: Non se pode gardar cando se espera unha defensa.

en: Saving canceled
gl: Cancelouse a garda

en: Game saved to %1
gl: A partida gardouse en %1.

en: Only game master can save the game in network playing.
gl: Só o dono da partida pode gardala cando se xoga en rede.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
gl: Ataca arrastrando duns países a outros<br>Move os exércitos do mesmo xeito (a última acción dunha rolda).

en: <b>Nationality:</b>
gl: <b>País:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
gl: <b>Continente:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
gl: <b>Territorio:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
gl: <b>Dono:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
gl: <b><u>Detalles do territorio</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
gl: <i>Batalla tendo lugar…</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
gl[0]: <font color="red">Atacar</font> cun exército.<br>
gl[1]: <font color="red">Atacar</font> con %1 exércitos.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
gl[0]: <font color="blue">Defender</font> cun exército.<br>
gl[1]: <font color="blue">Defender</font> con %1 exércitos.<br>

en: Stop Auto-Attack
gl: Deter o ataque automático

en: Stop Auto-Defense
gl: Deter a defensa automática

en: Valid
gl: Correcto

en: Recycle
gl: Reciclar

en: Done
gl: Feito

en: %1 army to place | %1 armies to place
gl[0]: un exército por situar
gl[1]: %1 exércitos por situar

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
gl: <u><b>Queres cambiar<br> algunha posición?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
gl[0]: un exército por situar
gl[1]: %1 exércitos por situar

en: <b>Armies:</b> %1
gl: <b>Exércitos:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
gl: <font color="red">exércitos perdidos: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
gl: <font color="blue">exércitos perdidos: %1</font>

en: Preferences
gl: Preferencias

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
gl: Velocidade das figuras: lenta, normal, rápida, inmediata

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
gl: Se verdadeiro, reproduciranse sons; en caso contrario non.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
gl: Se verdadeiro, móstranse axudas; en caso contrario non.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
gl: Se verdadeiro, en cada territorio móstrase o número de exércitos presentes.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
gl: O tema gráfico que se empregará.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
gl: A última identidade de Jabber empregada.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
gl: O contrasinal da última identidade de Jabber empregada.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
gl: A última sala de conversa de Jabber empregada.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
gl: O contrasinal empregado na última sala de conversa de Jabber.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
gl: O alcume empregado na última sala de conversa de Jabber.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Xogo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: KsirK - World Domination Strategy Game
gl: KsirK — Xogo de estratexia e dominación mundial

en: (c) 2002-2015, Gaël de Chalendar
gl: © 2002-2015 Gaël de Chalendar

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
gl: Para obter axuda e o manual do usuario,
    consulta o sitio web de KsirK.

en: Current maintainer
gl: Mantedor actual

en: Michal Golunski (Polish translation)
gl: Michal Golunski (tradución ao polaco)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
gl: O estudantes franceses do «IUP ISI 2007-2008»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
gl: Nova partida local

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
gl: Xoga a KsirK a través da rede Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
gl: Unirse a unha partida a través da rede TCP/IP estándar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
gl: Saír

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
gl: Preferencias do Ksirk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
gl: Son activado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
gl: Mostrar axuda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
gl: Mostrar o número de exércitos en cada territorio

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
gl: Formato incorrecto da partida gardada. Esperábase %1 e obtívose %2!

en: KsirK - Cannot load!
gl: KsirK - Non se pode cargar!

en: Current player is: %1
gl: O xogador actual é: %1

en: Skin file parsing error
gl: Produciuse un erro ao procesar o ficheiro do tema

en: KsirK - Error
gl: KsirK - Erro

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
gl: Non se pode atopar o X máximo da figura: non hai fondo!

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
gl: Non se pode atopar o Y máximo da figura: non hai fondo!

en: Error - Unknown skin int data:
gl: Erro - Números enteiros do tema descoñecidos:

en: Error - Unknown skin string data:
gl: Erro - Cadeas de texto do tema descoñecidas:
