KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (453 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Africa
hu: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop l
en: Alaska
hu: Alaszka

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Algeria
hu: Algéria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Arabia
hu: Arábia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Asia
hu: Ázsia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Benelux
hu: Benelux-államok

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 65 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Brazil
hu: Brazília

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: China
hu: Kína

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.deskto
en: Colombia
hu: Kolumbia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Eastern US
hu: Kelet-USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Egypt
hu: Egyiptom

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: Europe
hu: Európa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: France
hu: Franciaország

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Groenland
hu: Grönland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Indonesia
hu: Indonézia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 182 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 185 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Iran
hu: Irán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 192 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 195 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Island
hu: Izland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Italy
hu: Olaszország

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 206 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 209 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Japan
hu: Japán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 218 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 220 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Kazakstan
hu: Kazahsztán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Madagascar
hu: Madagaszkár

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mexico
hu: Mexikó

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Mongolia
hu: Mongólia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New South Wales
hu: Új-Dél-Wales

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: New Zealand
hu: Új-Zéland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: North America
hu: Észak-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Occidental Australia
hu: Nyugat-Ausztrália

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 313 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 325 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 524 i18n: file skins/static/Data/world.de
en: Pacific
hu: Csendes-óceán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 318 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 330 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Pakistan
hu: Pakisztán

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Papouasie
hu: Pápua Új-Guinea

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Prussia
hu: Poroszország

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Russia
hu: Oroszország

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Scandinavia
hu: Skandinávia

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Siberia
hu: Szibéria

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: South Africa
hu: Dél-Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: South America
hu: Dél-Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/static/Data/world.d
en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: United States
hu: Amerikai Egyesült Államok

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Western US
hu: Nyugat-USA

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 451 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 459 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Zair
hu: Zaire

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
hu: %1, %2 ország meghódítása a feladat, %3 hadsereget kell mindegyikbe telepíteni.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
hu: %1, %2 ország meghódítása a feladat.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
hu: %1, meghódítandó %2 és %3, továbbá egy tetszőleges további földrész.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/static/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
hu: %1, a meghódítandó országok %2 és %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
hu: %1, a cél %2 teljes elpusztítása. Ha egy másik játékos előbb végez vele, %3 országot kell meghódítania.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
hu: Ez a megjelenés hasonlít a Földéhez, néhány véletlenszerű néppel,
    érdekes célokkal.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
hu: Föld-szerű

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575
en: England
hu: Anglia

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
hu: Közel-Kelet

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
hu: Ez a megjelenés hasonlít a Földéhez, néhány véletlenszerű néppel,
    érdekes célokkal.
    A sprite-ok nem animáltak.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
hu: Kevésbé animált, Föld-szerű

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
hu: Ez a megjelenés hasonlít a Földéhez, néhány véletlenszerű néppel,
    érdekes célokkal.
    Hasonlít a korábbi, vektoros grafika nélküli KsirK-hez.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
hu: Klasszikus

en: Next Player
hu: Következő játékos

en: Details
hu: Részletek

en: Goal
hu: Cél

en: Enable Arena
hu: Aréna be

en: Attack 1
hu: 1. támadás

en: Attack 2
hu: 2. támadás

en: Attack 3
hu: 3. támadás

en: Auto attack
hu: Automatikus támadás

en: Move 1
hu: 1 lépés

en: Move 5
hu: 5 lépés

en: Move 10
hu: 10 lépés

en: Disable Arena
hu: Aréna ki

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
hu: Invázió kezdődött <font color="blue">%1</font> ellen ezzel: <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
hu: <br><i>Válassza ki a támadó hadseregek számát.</i>

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
hu: hadsereg mozgatása innen: <font color="red">%1</font> ide: <font color="blue">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
hu: <br><i>Válassza ki az elmozgatandó hadseregek számát.</i>

en: Nickname
hu: Becenév

en: Skin
hu: Megjelenés

en: Nb players
hu: Játékosszám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
hu: Kapcsolat a Jabber hálózattal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Jabber ID:
hu: Jabber-azonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, connectbutton)
en: Connect
hu: Csatlakozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
hu: Állapot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
hu: Belépés egy KsirK Jabber-csevegőszobába

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
hu: Szobaazonosító:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
hu: Becenév:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
hu: Szobajelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
hu: Belépés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
hu: Játékok a szobában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
hu: Új játék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
hu: Csatlakozás játékhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
hu: <b>Megjegyzés:</b> a Jabber hálózaton keresztüli játék egyelőre kísérleti jellegű.<br/>A játék kezdetén a hadseregek elosztása sok esetben lassú (akár egy perc is lehet).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
hu: Mégsem

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
hu: Csatlakozás hálózati játékhoz - Beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
hu: Hálózatbeállítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Host:
hu: Gépnév:

en: Name already in use. Please choose another one.
hu: A név már használva van. Kérem válasszon másikat.

en: Empty name. Please choose another one.
hu: Üres név. Kérem válasszon másikat.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
hu: %1. játékos, írja be a nevét és az országát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
hu: Játékosszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
hu: Állítsa be a kívánt számot.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
hu: Válassza ki a játékosok számát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
hu: Helyi játékosok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
hu: Az a TCP port, amelyiken a kapcsolatokat kínálja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin:
hu: Megjelenés:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
hu: Válasszon ki egy megjelenést (térkép + ország + stb.) a játékhoz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
hu: A kombinált lista a választható megjelenéseket tartalmazza.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
hu: Céltípus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
hu: Válassza ezt, hogy az egész világ elfoglalása legyen a cél mindenkinek.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
hu: Ebben a módban minden országot el kell foglalni a győzelemhez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
hu: Válassza ezt, hogy minden játékos más-más ország elfoglalásának feladatát kapja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
hu: Ebben a módban minden játékos egy-egy ország meghódításának feladatát kapja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next >>
hu: Következő >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
hu: Nem található a megjelenési fájlok mappája, ellenőrizze, nem történt-e telepítési hiba.
    A program befejeződik.

en: Fatal Error!
hu: Végzetes hiba

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
hu: Új játék összegzés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
hu: megfosztott név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
hu: Játékosok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
hu: Céltípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
hu: cél típus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
hu: Név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
hu: Nemzetiség

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
hu: Számítógép

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
hu: Hálózat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previousButton)
en: << Previous
hu: << Előző

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Start
hu: Elindítás

en: Reach a goal
hu: Cél elérése

en: World conquest
hu: Világ hódítás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
hu: Játékosbeállítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
hu: %1. játékos, adja meg nevét és országát:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
hu: Adja meg az országa nevét

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
hu: A kombinált listában találhatók a választható országok.
    Válasszon ki egyet, ez lesz a játékbeli országa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
hu: A játékos &gépi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
hu: Elmentett játékos kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
hu: Válasszon ki egy elmentett játékost:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
hu: Új játék vagy kilépés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
hu: Új játék

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
hu: Új játék kezdése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
hu: Semmit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
hu: Nem kell semmit sem tenni. A gombok elérhetők maradnak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
hu: Kilépés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
hu: Kilépés a játékból

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
hu: %1 győzött! Szeretne új játékot kezdeni?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
hu[0]: Hiba történt, nincs kiválasztva fogadó ország, de a gép játékosnak (%2) még van egy lerakható hadserege. Valószínűleg ez a hiba lépett fel: #2232 - www.gna.org.
hu[1]: Hiba történt, nincs kiválasztva fogadó ország, de a gép játékosnak (%2) még van %1 lerakható hadserege. Valószínűleg ez a hiba lépett fel: #2232 - www.gna.org.

en: Fatal Error
hu: Végzetes hiba

en: KsirK - Network configuration
hu: KsirK - Hálózatbeállítások

en: Please type in the port number on which to offer connections:
hu: Adja meg a megosztási portot:

en: Do you really want to end your current game and join another?
hu: Be szeretné fejezni a futó játékot és csatlakozik egy másikhoz?

en: New game confirmation
hu: Megerősítés - Új játék

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
hu: %1 (%2) csatlakozott, még %3 játékos hiányzik

en: Please choose another name
hu: Válasszon egy másik játékot

en: KsirK - Name already used!
hu: KsirK - A megadott név már foglalt.

en: Player number %1, what's your name?
hu: %1. játékos, adja meg a nevét!

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
hu: Hiba történt - %1. játékos, adjon meg egy nevet.

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
hu: Játékos%1

en: Please choose another nation
hu: Válasszon másik országot

en: KsirK - Nation already used!
hu: KsirK - Már foglalt ez az országnév

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
hu: KsirK - megszakadt a kapcsolat a kiszolgálóval.
    Mit szeretne tenni?

en: Starting a new game or exit.
hu: Új játék kezdése vagy kilépés.

en: Do nothing
hu: Semmit

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
hu: Megszakadt a kapcsolat a klienssel.
    Elmentheti az állást, majd új játékot kezdhet vagy kiléphet.
    Az új verziókban igyekszünk javítani a hiba lekezelését.

en: KsirK - Lost connection to client!
hu: KsirK - Megszakadt a kapcsolat a klienssel.

en: Do want to save your game?
hu: El szeretné menteni az állást?

en: %1: %2 armies to place
hu: %1: %2 hadsereg helyezhető el

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
hu: Helyezze el a hadseregeket az országain belül.<br>Csak kattintson rá egy országra.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
hu: %1, mindjárt megjelenik a játék célja. Ügyeljen arra, hogy<br>más játékos ne lássa meg!

en: KsirK - Displaying Goal
hu: KsirK - A játék célja

en: %1 chooses its defense
hu: %1 kiválasztja a védelmet

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
hu: %1 befejezte a ciklust, de %2 játékos még hátra van

en: Problem : no one destroyed
hu: Hiba történt: senki nem lett megsemmisítve

en: KsirK - Error!
hu: KsirK-hiba

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
hu: A megadott jelszó érvénytelen.
    Próbálja meg újra.

en: KsirK - Invalid password!
hu: KsirK - Érvénytelen jelszó

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
hu: %1, ebben a körben semmit sem tett.
    Biztosan ki szeretné hagyni a kört?

en: Really Next Player?
hu: Jöhet a következő játékos?

en: You must conquer the World!
hu: Hódítsa meg a világot!

en: %1 (already dead)
hu: %1 (már halott)

en: Error: no player to destroy
hu: Hiba: nincs legyőzendő játékos

en: <br>%1 is still alive...
hu: <br>%1 még él...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
hu[0]: <br>%2, még le kell győzni egy országot…
hu[1]: <br>%2, még le kell győzni %1 országot…

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
hu[0]: <br>A cél elérve: %2 halott, és Ön birtokol %1 országot.
hu[1]: <br>A cél elérve: %2 halott, és Ön birtokol %1 országot.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
hu[0]: <br>%2, maradt még elég országa, de egy hadseregnél több kell ide: %3…
hu[1]: <br>%2, maradt még elég országa, de %1 hadseregnél több kell ide: %3…

en: <br>%1, you still have to conquer
hu: <br>%1, még le kell győznie a következőket:

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
hu[0]: Egy ország van itt: %2
hu[1]: %1 ország van itt: %2

en:  and
hu:  és

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
hu: %1: %2

en: KsirK - Goal Display
hu: KsirK - Cél

en: No message...
hu: Nincs üzenet...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
hu: Nem található gyűjtőnév.
    A program befejeződik.

en: Error!
hu: Hiba

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
hu: Nem található térkép.
    A program befejeződik.

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
hu: Nem lehet %1 hadsereget átmozgatni (innen: %2, ide: %3)

en: Moving %1 armies from %2 to %3
hu: %1 hadsereg átmozgatása innen: %2 ide: %3

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
hu: Nem található hangleíró, ellenőrizze, nem történt-e telepítési hiba.<br>A program befejeződik

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
hu: Nem található hang, ellenőrizze, nem történt-e telepítési hiba

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
hu: Hangprobléma, ellenőrizze, nem történt-e telepítési hiba.
    A program befejeződik.

en: Problem: no one destroyed
hu: Hiba történt: senki sem lett megsemmisítve

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
hu: Hiba: ki legyen a 0, 1, 2.

en: Please connect first.
hu: Először csatlakozni kell.

en: Jabber Error
hu: Jabber-hiba

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
hu: Nem sikerült inicializálni az SSL-támogatást ennél az azonosítónál: %1. Lehet, hogy nincs telepítve a QCA TLS-bővítmény.

en: Jabber SSL Error
hu: Jabber SSL-hiba

en: The host name does not match the one in the certificate.
hu: A gépnév nem egyezik meg a tanúsítványban szereplővel.

en: The certificate is invalid.
hu: A tanúsítvány érvénytelen.

en: No certificate was presented.
hu: Nem érkezett tanúsítvány.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
hu: A tanúsítványkiadó (CA) elutasította a tanúsítványt.

en: The certificate is not trusted.
hu: A tanúsítvány nem megbízható.

en: The signature is invalid.
hu: Az aláírás érvénytelen.

en: The Certificate Authority is invalid.
hu: A tanúsítványkiadó (CA) érvénytelen.

en: Invalid certificate purpose.
hu: Érvénytelen célú a tanúsítvány.

en: The certificate is self-signed.
hu: A tanúsítvány saját magával van aláírva.

en: The certificate has been revoked.
hu: A tanúsítványt visszavonták.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
hu: A tanúsítványlánc hosszabb a megengedettnél.

en: The certificate has expired.
hu: A tanúsítvány lejárt.

en: The Certificate Authority has expired.
hu: A tanúsítványkiadó (CA) lejárt.

en: Validity is unknown.
hu: Az érvényesség ismeretlen.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
hu: <qt><p>A kiszolgáló (%1) azonosságát és tanúsítványát nem sikerült ellenőrizni ennél az azonosítónál: %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Tovább szeretne lépni?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
hu: <qt><p>A kiszolgáló (%1) tanúsítványát nem sikerült ellenőrizni ennél az azonosítónál: %2: %3</p><p>Tovább szeretne lépni?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
hu: Jabber tanúsítványhiba

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
hu: Nem sikerült titkosított kapcsolatot létrehozni a Jabber-kiszolgálóval.

en: Jabber Connection Error
hu: Jabber kapcsolathiba

en: Malformed packet received.
hu: Hibás adatcsomag érkezett.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
hu: Nem javítható protokollhiba történt.

en: Generic stream error.
hu: Általános adatfolyamhiba.

en: There was a conflict in the information received.
hu: Ütközés van a kapott adatokban.

en: The stream timed out.
hu: Időtúllépési hiba történt az adatfolyamban.

en: Internal server error.
hu: Belső kiszolgálóhiba történt.

en: Stream packet received from an invalid address.
hu: Érvénytelen címről érkezett egy adatcsomag.

en: Malformed stream packet received.
hu: Hibás formátumú adatcsomag érkezett.

en: Policy violation in the protocol stream.
hu: A protokoll adatfolyamában valami nem megfelelő az előírásoknak.

en: Resource constraint.
hu: Erőforráskorlát.

en: System shutdown.
hu: Rendszerleállás.

en: Unknown reason.
hu: Ismeretlen ok.

en: There was an error in the protocol stream: %1
hu: Hiba történt a protokoll adatfolyamában: %1

en: Host not found.
hu: Nem található egy gép.

en: Address is already in use.
hu: A cím már foglalt.

en: Cannot recreate the socket.
hu: Nem sikerült újra létrehozni egy aljazatot.

en: Cannot bind the socket again.
hu: Nem lehet kapcsolódni az aljazathoz.

en: Socket is already connected.
hu: Már van kapcsolat az aljazattal.

en: Socket is not connected.
hu: Az aljazattal nincs kapcsolat.

en: Socket is not bound.
hu: Az aljazat nincs kapcsolva.

en: Socket has not been created.
hu: Az aljazat nincs létrehozva.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
hu: Egy aljazatművelet blokkolást okozna. Ez egyfajta hiba, ezért kérjük jelentse be a Súgó menü "Hibabejelentés" menüpontjával.

en: Connection refused.
hu: A csatlakozás nem engedélyezett.

en: Connection timed out.
hu: Időtúllépési hiba történt a kapcsolatban.

en: Connection attempt already in progress.
hu: Már folyamatban van egy kapcsolódás.

en: Network failure.
hu: Hálózati hiba.

en: Operation is not supported.
hu: Nem támogatott a kért művelet.

en: Socket timed out.
hu: Időtúllépési hiba egy aljazatnál.

en: There was a connection error: %1
hu: Csatlakozási hiba történt: %1

en: Unknown host.
hu: Ismeretlen gépnév.

en: Could not connect to a required remote resource.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a megadott távoli erőforráshoz.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
hu: Valószínűleg átirányítás történt egy másik kiszolgálóra, ez nem kezelhető.

en: Unsupported protocol version.
hu: Nem támogatott protokollverzió.

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: There was a negotiation error: %1
hu: Kapcsolatfelépítési hiba: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
hu: A kiszolgáló elutasította a TLS-kommunikáció elkezdését.

en: Failed to establish a secure connection.
hu: Nem sikerült biztonságos kapcsolatot létrehozni.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
hu: Hiba történt a TLS rétegben: %1

en: Login failed with unknown reason.
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült, a hiba oka nem ismert.

en: No appropriate authentication mechanism available.
hu: Nincs megfelelő felhasználóazonosítási mód.

en: Bad SASL authentication protocol.
hu: Hibás SASL-protokoll.

en: Server failed mutual authentication.
hu: A kiszolgálóval nem sikerült kölcsönös azonosítász végezni.

en: Encryption is required but not present.
hu: Szükség van titkosításra, de nem elérhető.

en: Invalid user ID.
hu: Érvénytelen felhasználóazonosító.

en: Invalid mechanism.
hu: Érvénytelen mód.

en: Invalid realm.
hu: Érvénytelen tartomány.

en: Mechanism too weak.
hu: A mód nem elég erős.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
hu: Hibásak a bejelentkezési adatok, ellenőrizze az azonosítót és a jelszót.

en: Temporary failure, please try again later.
hu: Átmeneti hiba történt, próbálkozzon kicsit később újra.

en: There was an error authenticating with the server: %1
hu: Hiba történt a felhasználóazonosítás során: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
hu: TLS-hiba.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
hu: SASL-hiba.

en: There was an error in the security layer: %1
hu: Hiba történt a biztonsági rétegben: %1

en: No permission to bind the resource.
hu: Nincs jogosultság az erőforrás eléréséhez.

en: The resource is already in use.
hu: Az erőforrás már foglalt.

en: Could not bind a resource: %1
hu: Nem sikerült csatlakozni a következő erőforráshoz: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
hu: Kapcsolathiba ezzel a kiszolgálóval: %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
hu: Egy Jabber-felhasználó, %1, törölte %2 előfozetését saját magáról. Emiatt %2 nem fogja látni %1 elérhetőségét. Törölni szeretné a névjegyet?

en: Notification
hu: Értesítés

en: Keep
hu: Megtartás

en: A password is required to join the room %1.
hu: Jelszót kell megadni, ha csatlakozni szeretne ehhez a szobához: %1.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
hu: Nem sikerült belépni ide: %1. A becenév (%2) már foglalt.

en: Provide your nickname
hu: Adja meg a becenevét

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
hu: Kitiltás miatt nem léphet be ebbe a szobába: %1

en: Jabber Group Chat
hu: Jabber csevegőcsoport

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
hu: Nem léphet be ebbe a szobába: %1, mert már

en: No reason given by the server
hu: A kiszolgáló nem közölte a hiba okát

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
hu: Hiba történt a csevegőcsoportnak (%1) küldött kérés feldolgozásakor. Hiba: %2, hibakód: %3.

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
hu: Hiba történt a következő azonosító törlésekor:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
hu: Jabber-azonosító regisztrációjának törlése

en: You cannot see each others' status.
hu: Nem láthatják egymás elérhetőségét.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
hu: Ön láthatja a partner elérhetőségét, de fordítva nem.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
hu: A partner láthatja az Ön elérhetőségét, de Ön nem láthatja az övét.

en: You can see each others' status.
hu: Láthatják egymás elérhetőségét.

en: Client
hu: Kliens

en: Timestamp
hu: Idő

en: Message
hu: Üzenet

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
hu: Nem sikerült letölteni a Jabber-partner fényképét.

en: Groupchat bookmark
hu: Könyvjelző csevegőcsoporthoz

en: Authorization
hu: Felhasználóazonosítás

en: (Re)send Authorization To
hu: A bejelentkezési adatok újraküldése

en: (Re)request Authorization From
hu: A bejelentkezési adatok újrakérése

en: Remove Authorization From
hu: A bejelentkezési adatok eltávolítása

en: Set Availability
hu: Elérhetőség

en: Online
hu: Elérhető

en: Free to Chat
hu: Ráér

en: Away
hu: Távollét

en: Extended Away
hu: Hosszabb távollét

en: Do Not Disturb
hu: Ne zavarjanak

en: Invisible
hu: Láthatatlan

en: Select Resource
hu: Erőforrás kiválasztása

en: Automatic (best/default resource)
hu: Automatikus (legjobb/alapértelmezett erőforrás)

en: Voice call
hu: Hanghívás

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
hu: Az eredeti üzenet: <i>" %1 "</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
hu: <qt><i>%1</i> meghívta Önt egy konferenciára <b>%2</b><br />%3<br />Ha elfogadja a meghívást, írja be <b>csak a becenevét</b> és nyomja meg az Ok gombot<br />Ha el szeretné utasítani, nyomja meg a Mégsem gombot</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
hu: Meghívás konferenciára - Jabber-bővítmény

en: Message has been displayed
hu: Az üzenet megjelent

en: Message has been delivered
hu: Az üzenet kézbesítődött

en: Message stored on the server, contact offline
hu: Az üzenet el lett mentve a kiszolgálón, mert a partner nem elérhető

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
hu: %1 kilépett a csevegésből

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
hu: Nem sikerült eljuttatni az üzenetet a címzetthez: "%1". A hiba oka: "%2".

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
hu: El szeretné távolítani %1 bejelentkezését, hogy látszódjon a saját állapota?

en: Kopete File Transfer
hu: Kopete fájlmásolás

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
hu: Kijelölt egy erőforrást ehhez: %1, de még van a partnerrel nyitott csevegőablak. Az erőforrás csak az újonnan megnyitott csevegőablakokban lesz érvényes.

en: Jabber Resource Selector
hu: Jabber erőforrásválasztó

en: Change nickname
hu: Más becenév megadása

en: Change nickname - Jabber Plugin
hu: Más becenév - Jabber-modul

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
hu: Adja meg, milyen becenevet szeretne használni ebben a csevegőszobában: <i>%1</i>

en: Choose Account
hu: Azonosító kiválasztása

en: Choose an account to handle the URL %1
hu: Azonosító kiválasztása a következő URL kezeléséhez: %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
hu: Fel szeretné venni a partnerlistájába: "%1"?

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Do Not Add
hu: Nem kell hozzáadni

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
hu: Biztosan el szeretné távolítani a partnerlistából: "%1"?

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Do Not Remove
hu: Nem kell eltávolítani

en: Please enter your nickname for the room %1
hu: Adjon meg egy becenevet ehhez a szobához: %1

en: You have been invited to %1
hu: Meghívást kapott ide: %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
hu: Nem sikerült betölteni egy ikont<br>A program nem folytatódhat

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
hu: Nem sikerült betölteni gombképet: %1<br>A program nem folytatódhat

en: Play over Jabber
hu: Játék Jabberen keresztül

en: Play KsirK over the Jabber Network
hu: KsirK játék Jabberen keresztül

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
hu: Csatlakozást tesz lehetővé KsirK Jabber-szobához új játék létrehozásához vagy a futó játékok kilistázásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
hu: Új hálózati játék

en: New TCP/IP
hu: Új hálózati játék

en: Create a new standard TCP/IP network game
hu: Elindít egy új hálózati játékot

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
hu: Csatlakozás hálózati játékhoz

en: Join TCP/IP
hu: Csatlakozás hálózati játékhoz

en: Join a standard TCP/IP network game
hu: Csatlakozás hálózati játékhoz

en: Display the Current Player's Goal
hu: Kiírja a jelenlegi játékos célját

en: Display the current player's goal
hu: Megmutatja a jelenlegi játékos célját

en: Contextual Help
hu: Kontextusérzékeny súgó

en: Lets the next player play
hu: A következő játékos lép

en: Finish moves
hu: Befejező lépések

en: Finish moving the current sprites
hu: A sprite-mozgás befejezése

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
hu: Nem található a világleíró fájl, ellenőrizze, nem történt-e telepítési hiba.<br>A program nem tud folytatódni

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
hu: <font color="red">%1 legyőzte %2 játékost innen: %3</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
hu: Kedves %1, sajnos veszett! Minden jót!

en: %1: it is up to you again
hu: %1: Ön következik

en: %1 won!
hu: %1 győzött!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
hu: <big><b>%1</b>, sikerült győznie!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
hu: <br>A győztes feladata a következő volt:<br><i>%1</i><br><br>Szeretne új játékot kezdeni?

en: <br>You conquered all the world!
hu: <br>Sikerült legyőzni az egész világot!

en: <br>He conquered all the world!
hu: <br>Legyőzte az egész világot!

en: Do you want to quit the game?
hu: Ki szeretne lépni a játékból?

en: Before you quit, do you want to save your game?
hu: Kilépés előtt el szeretné menteni az állást?

en: Waiting for the connection of %1 network players.
hu: Várakozás %1 hálózati játékosra.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
hu[0]: <font color="red">%2</font> megtámadta Önt (innen: <font color="red">%3</font>) 1 hadsereggel!<br> Hogyan szeretné megvédeni az országot (<font color="blue">%4</font>)?
hu[1]: <font color="red">%2</font> megtámadta Önt (innen: <font color="red">%3</font>) %1 hadsereggel!<br> Hogyan szeretné megvédeni az országot (<font color="blue">%4</font>)?

en: Defend 1
hu: Védekezés (1)

en: Defend 2
hu: Védekezés (2)

en: Defend-Auto
hu: Védekezés (automatikus)

en: Waiting for %1 players to connect
hu: Várakozás %1 játékos csatlakozására

en: There is no country here!
hu: Itt nem található ország.

en: You are not the owner of the first country: %1!
hu: Nem az Öné az első ország, %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
hu: Nem az Öné a második ország, %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
hu: Nem mozgatható hadsereg a saját országába (%1).

en: %1 is not a neighbour of %2!
hu: %1 és %2 nem szomszédos országok.

en: Moving armies from %1 to %2.
hu: Hadsereg átmozgatása innen: %1 ide: %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
hu: Öné a második ország: %1.

en: Ready to fight!
hu: Kezdődhet a harc!

en: <font color="orange">No country here!</font>
hu: <font color="orange">Itt nem található ország.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
hu: <font color="orange">Más birtokolja ezt: %1.</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
hu: <font color="orange">Csak %1 hadsereg található itt: %2.</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
hu: %1, a megmaradt egyetlen hadsereggel védekezik itt: %2.

en: Exchange armies again or continue?
hu: Cserél hadsereget most vagy tovább szeretne lépni?

en: You must distribute
    all your armies
hu: El kell helyezni a
    hadseregeket

en: Battle ongoing.
hu: Folyik egy csata.

en: %1, it is up to you.
hu: %1 következik.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
hu: Be szeretné fejezni a jelenlegi játékot, hogy újat kezdhessen?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
hu: <b>Rövid bevezetés a KsirK kezelésébe</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
hu: A szomszédos országok közötti húzással és ejtéssel lehet támadni vagy mozogni.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
hu: Kezdjen el egy új játékot vagy csatlakozzon egy hálózati játékhoz a menüvel vagy az eszköztárral...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
hu: majd olvassa el a program üzeneteit és a nyomógombok felett megjelenő tippeket. A beállításoknál letilthatók a tippek, ha nincs rájuk szüksége.

en: Don't show messages anymore
hu: Ne jelenjen meg több üzenet

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
hu[0]: %2 %3 tulajdonában van. 1 hadsereg.
hu[1]: %2 %3 tulajdonában van. %1 hadsereg.

en: Cannot save when waiting for a defense.
hu: Most a védelem jön, ilyenkor nem lehet menteni.

en: Saving canceled
hu: A mentés megszakadt

en: Game saved to %1
hu: A mentés megtörtént ide: %1

en: Only game master can save the game in network playing.
hu: Hálózati játékban csak a játékmester menthet.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
hu: Országot megtámadni húzásal és ejtéssel lehet.<br>Hadsereget mozgatni is így lehet (a kör utolsó lépésében).

en: <b>Nationality:</b>
hu: <b>Nép:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
hu: <b>Földrész:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
hu: <b>Ország:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
hu: <b>Tulajdonos:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
hu: <b><u>Országjellemzők</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
hu: <i>Folyik a harc...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
hu[0]: <font color="red">Támadás</font> egy hadsereggel.<br>
hu[1]: <font color="red">Támadás</font> %1 hadsereggel.<br>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
hu[0]: <font color="blue">Védekezés</font> egy hadsereggel.<br>
hu[1]: <font color="blue">Védekezés</font> %1 hadsereggel.<br>

en: Stop Auto-Attack
hu: Automatikus támadás ki

en: Stop Auto-Defense
hu: Automatikus védekezés ki

en: Valid
hu: Érvényes

en: Recycle
hu: Újrafelhasználás

en: Done
hu: Kész

en: %1 army to place | %1 armies to place
hu[0]: %1 elhelyezendő hadsereg
hu[1]: %1 elhelyezendő hadsereg

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
hu: <u><b>Át szeretne<br>helyezni valamit?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
hu[0]: 1 elhelyezendő hadsereg
hu[1]: %1 elhelyezendő hadsereg

en: <b>Armies:</b> %1
hu: <b>Hadsereg:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
hu: <font color="red">elveszett hadsereg: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
hu: <font color="blue">elveszett hadsereg: %1</font>

en: Preferences
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
hu: A sprite-ok sebessége: lassú, normál, gyors, azonnali

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
hu: Ha be van jelölve, lesznek hangok, különben nem.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
hu: Ha be van jelölve, megjelenik a leírás, egyébként nem.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
hu: Ha be van jelölve, minden országnál fel lesz tüntetve a hadseregek száma.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
hu: A megjelenést leíró téma.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
hu: Az utoljára használt Jabber-azonosító.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
hu: Az utoljára használt Jabber-azonosító jelszava.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
hu: Az utoljára használt Jabber-csevegőszoba neve.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
hu: Az utoljára használt Jabber-csevegőszoba jelszava.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
hu: Az utoljára használt Jabber-csevegőszobában megadott becenév.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hu: &Játék

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
hu: Részletes súgó és kézikönyv
    található a KsirK honlapján.

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Michal Golunski (Polish translation)
hu: Michal Golunski (lengyel fordítás)

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
hu: Az "IUP ISI 2007-2008" francia tanulói:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
hu: Új helyi játék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
hu: KsirK játék Jabberen keresztül

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
hu: Csatlakozás TCP/IP-alapú hálózati játékhoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit)
en: Quit
hu: Kilépés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
hu: KsirK-beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soundEnabled)
en: Sound enabled
hu: Hang

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_helpEnabled)
en: Show help
hu: Súgó mutatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showArmiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
hu: A hadseregszám kiírása az országoknál

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
hu: Hibás a mentett játékállás. A várt érték: %1, a kapott: %2.

en: KsirK - Cannot load!
hu: KsirK - Betöltési hiba

en: Current player is: %1
hu: Jelenlegi játékos: %1

en: Skin file parsing error
hu: Feldolgozási hiba történt a megjelenést leíró fájl feldolgozásakor

en: KsirK - Error
hu: KsirK - Hiba

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
hu: Nem található egy sprite Max X értéke, nincs háttér.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
hu: Nem található egy sprite Max Y értéke, nincs háttér.

en: Error - Unknown skin int data:
hu: Hiba - Ismeretlen egész szám egy megjelenési fájlban:

en: Error - Unknown skin string data:
hu: Hiba - Ismeretlen sztring egy megjelenési fájlban:
