KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (255 entries)

en: Error: no player to destroy
hu: Hiba: nincs legyőzendő játékos

[ctx: @title:window]
en: Goal Display
hu: Céljelző

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
hu: Földrész

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
hu: Jutalompont:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
hu: Jutalompont a teljes földrész meghódításáért

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
hu: Egy teljes földrész meghódításáért járó jutalompontszám.
    
    Minden kör végén hadseregeket oszt szét a gép a játékosok között. Ha egy játékos a földrész összes országát birtokolja, akkor megkapja ezt a jutalompontszámot.
    
    A jutalom lehetőleg arányos legyen a földrész méretével és a meghódításához vagy megtartásához szükséges erőfeszítéssel.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
hu: Válassza ki a földrészhez tartozó országokat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
hu: Kattintson ide a földrészhez tartozó országok kijelöléséhez.
    
    Egy listában megjelenik az összes ország, melyben elvégezhető a kijelölés az egér és a Ctrl ill. Shift billentyűk segítségével.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
hu: Országok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
hu: A földrész országai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
hu: Ezek az országok találhatók a földrészen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
hu: Ország

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
hu: Zászló:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
hu: Horgony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
hu: Középpont:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
hu: Gyalogság:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
hu: A gyalogság sprite-jának bal felső X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
hu: A gyalogság sprite-jának bal felső X koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    A gyalogság elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
hu: A gyalogság sprite-jának bal felső Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
hu: A gyalogság sprite-jának bal felső Y koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    A gyalogság elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
hu: Lovasság:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
hu: A lovassági sprite bal felső sarkának X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
hu: A lovasság sprite-jának bal felső X koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    A lovasság elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
hu: A lovassági sprite bal felső sarkának Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
hu: A lovasság sprite-jának bal felső Y koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    A lovasság elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
hu: Ágyú:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
hu: Az ágyú sprite bal felső sarkának Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
hu: Az ágyú sprite-jának bal felső Y koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    Az ágyú elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
hu: Az ágyú sprite bal felső sarkának X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
hu: Az ágyú sprite-jának bal felső X koordinátája.
    
    Ez relatív a térkép bal felső sarkához, a méret a fő témaleíró elemben található.
    
    Az ágyú elmozgatása esetén az érték automatikusan frissül.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
hu: Az országnév Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
hu: E pont körül lesz kiírva az országnév (Y koordináta).
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha az országnevet elmozgatja az ikonja segítségével.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
hu: Az országnév X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
hu: E pont körül lesz kiírva az országnév (X koordináta).
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha az országnevet elmozgatja az ikonja segítségével.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
hu: A kiemelés középpontjának Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
hu: A kiemelés középpontjának Y koordinátája.
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha a kijelölést elmozgatja a célkereszt ikon segítségével.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
hu: A kiemelés középpontjának X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
hu: A kiemelés középpontjának X koordinátája.
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha a kijelölést elmozgatja a célkereszt ikon segítségével.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
hu: A zászló sprite bal felső sarkának Y koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
hu: A zászló sprite bal felső pontjának Y koordinátája.
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha a zászlót elmozgatja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
hu: A zászló sprite bal felső sarkának X koordinátája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
hu: A zászló sprite bal felső pontjának X koordinátája.
    
    A térképmaszkon ennek a pontnak az országon belül kell lennie.
    
    A pozíció a térkép bal felső sarkához relatív, méretezése a témaleíró fő eleme alapján történik.
    
    Az érték automatikusan frissül, ha a zászlót elmozgatja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
hu: Válassza ki az ország szomszédait

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
hu: Kattintson ide az ország szomszédainak kiválasztásához.
    
    Egy listában megjelenik az összes ország, ebből lehet válogatni az egér és a Ctrl ill. Shift billentyűkkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
hu: Szomszédok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
hu: Az ország szomszédai

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
hu: Ezek az országok szomszédosak jelenleg a kiválasztott országgal.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
hu: Cél

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
hu: Céltípus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
hu: Az egész világ legyőzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
hu: Az egész világ meghódítása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
hu: Egy adott játékos legyőzése

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
hu: <p>Le kell győzni egy adott játékost. Ha más játékos győzi le, akkor a másodlagos cél egy <emphasis>Országok</emphasis> típusú cél lesz.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
hu: Játékos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
hu: Adott számú ország meghódítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
hu: Adott számú ország legyőzése.
    
    Előírható, hogy a játékosnak adott számú hadsereget kelljen minden országban elhelyeznie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
hu: Országok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
hu: Adott földrészek meghódítása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
hu: A megadott földrészeket kell meghódítani. Azt is meg lehet engedni a játékosnak, hogy kiválasszon egy célföldrészt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
hu: Földrészek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
hu: A célt leíró szöveg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
hu: <p>A cél leírása. A cél típusától függően különféle szimbólumokat tartalmazhat:</p><ul><li><i>A világ meghódítása</i>: nincs</li><li><i>Játékos</i>: egy játékos neve és másodlagos célként egy országszám</li><li><i>Országok</i>: az országok száma és esetleg másodlagos célként a hadseregek száma országonként</li><li><i>Földrészek</i>: a meghódítandó földrészek nevei</li></ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
hu: Országszám:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
hu: Hadseregek országonként:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
hu: A legyőzendő országok száma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
hu: <p>A meghódítandó országok száma <i>Országok</i> típusú célnál vagy másodlagos célként egy <i>Játékos</i> típusú cél.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
hu: A hadseregek száma országonként

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
hu: <p>A hadseregek száma országonként <i>Országok</i> cél esetén.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
hu: A meghódítandó földrészek kiválasztása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
hu: <p>Kattintson ide a meghódítandó földrészek kijelöléséhez <i>Földrészek</i> cél esetén.</p><p>Megjelenik egy lista, mely az söszes földrészt tartalmazza. A meghódítandó földrészeket az egér és a Ctrl ill. Shift billentyűk segítségével lehet kijelölni.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
hu: Földrészválasztó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
hu: Jelölje be, ha azt szeretné, hogy a játékos kiválaszthassa a meghódítandó földrészt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
hu: Bármely

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
hu: A meghódítandó földrészek listája

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
hu: <p>A meghódítandó földrészek listája <i>Földrészek</i> típusú célnál.</p><p>A lista módosításához kattintson a "Földrészek" gombra.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
hu: Népcsoport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
hu: Népcsoportnév

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
hu: <p>Népcsoportnév. A játékos országának neve. <i>Realisztikus</i> cél esetén egy létező ország neve.</p><p>A felületen belül egyedinek kell lennie a névnek.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
hu: A vezető neve:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
hu: A vezető neve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
hu: <p>A népcsoport vezérének neve. <i>Realisztikus</i> felület esetén lehet például egy ismert király vagy elnök neve.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
hu: Zászlóazonosító:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
hu: Sprite-azonosító az SVG-adatfájlban

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
hu: A zászló sprite azonosítója az SVG-adatfájlban (pool.svg).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
hu: Felületjellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
hu: Felületnév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
hu: A felület rövid neve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
hu: Itt lehet megadni a felület rövid nevét (egy azonosítószerű rövid sztring legyen).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x height:
hu: Szélesség x magasság:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: Map's width
hu: Térképszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
hu: A térkép szélessége. A térkép SVG-eleme ilyen szélességű képre fog kerülni. A térképre kerülő objektumok pozíciói relatívak lesznek ehhez a mérethez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: Map's height
hu: Térképmagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
hu: A térkép magassága. A térkép SVG-eleme ilyen magasságú képre fog kerülni. A térképre kerülő objektumok pozíciói relatívak lesznek ehhez a mérethez.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
hu: A térkép betűtípusa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
hu: Az országnevek betűtípusa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg az országnevek a térképen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
hu: E:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
hu: Az országnevek előtérszíne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
hu: Ilyen színűek lesznek az országnevek a térképen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
hu: H:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
hu: Az országnevek háttérszíne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
hu: Ilyen színű lesz az országnevek háttere a térképen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
hu: A felület leírása

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
hu: Itt lehet leírni a felületet, a stílust, az előzményeket, a szerző céljait stb.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
hu: Sprite-ok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock.
hu: A jobb oldali dokkolóban látható
    sprite-ok szerkesztése.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
hu: Népcsoportok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
hu: Létrehoz egy új népcsopopotot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
hu: Kattintson ide új népcsoport létrehozásához. A program bekéri a népcsoport nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
hu: Új népcsoport

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
hu: Törli a kijelölt népcsoportot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
hu: Kattintson ide a kijelölt népcsoport eltávolításához. A törlést meg kell erősíteni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
hu: Népcsoportlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
hu: Ebben a listában vannak felsorolva a népcsoportok.
    
    Minden népcsoport nevének egyedinek kell lennie. Ha ki van jelölve egy népcsoport, akkor a jobb oldali panelen módosíthatók a jellemzői.
    
    Minden játékosnak választania kell egy népcsoportot játék előtt, ezért legalább annyi népcsoportot kell felsorolni, mint a felszínnél engedélyezett maximális játékosszám.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
hu: Létrehoz egy új országot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
hu: Kattintson ide új ország létrehozásához. A program bekéri az ország nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: New Country
hu: Új ország

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
hu: Törli a kijelölt országot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
hu: Kattintson ide a kijelölt ország törléséhez. A törlést meg kell erősíteni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countriesList)
en: Country list
hu: Országlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
hu: Itt láthatók felsorolva az országok.
    
    Az országneveknek egyedinek kell lenniük. Ha kijelöl egy országot, a jobb oldali panelen módosíthatja a jellemzőit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
hu: Létrehoz egy új földrészt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
hu: Kattintson ide új földrész felvételéhez. A program bekéri a földrész nevét.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
hu: Új földrész

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
hu: Eltávolítja a kijelölt földrészt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
hu: Kattintson ide a kijelölt földrész eltávolításához. A program megerősítést kér a törléshez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
hu: Földrészlista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
hu: Itt láthatók felsorolva a földrészek.
    
    A földrészek neveinek egyedinek kell lenniük. Ha ki van jelölve egy földrész, akkor a jobb oldali panelen módosíthatók a jellemzői.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
hu: Célok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
hu: Létrehoz egy új célt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
hu: Kattintson ide új cél felvételéhez. A cél automatikusan nevet kap.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
hu: Új cél

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
hu: Törli a kijelölt célt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
hu: Kattintson ide a kijelölt cél törléséhez. A program megerősítést fog kérni a törléshez.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
hu: Célok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
hu: Ebben a listában vannak felsorolva a létrehozott célok.
    
    A célok neveinek egyedinek kell lenniük. Ha ki van jelölve egy cél, akkor a jobb oldali panelen módosíthatók a jellemzői.

[ctx: @title:tab]
en: Preferences
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
hu: Országválasztó ablak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
hu: Itt láthatók felsorolva az országok. A kiválasztott országok nevei ki vannak emelve. A kijelölés módosítása az egérrel és a Ctrl ill. Shift billentyűkkel végezhető el.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
hu: &Játék

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
hu: Sprite-elhelyező gombok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
hu: Ezekkel a gombokkal lehet az kijelölt ország sprite-jának kezdeti helyét beállítani. A gombok csak akkor elérhetők, ha a sprite még nem lett elhelyezve.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
hu: Térkép sprite-okkal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
hu: Megmutatja a térképet a már elhelyezett sprite-okkal, országnevekkel és kiemelési jelzőkkel.
    
    A sprite-ok, az országnevek és a kiemelési jelzők mind áthelyezhetők húzással és ejtéssel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
hu: Távolság a katona
    és a zászló között:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
hu: Üres hely a tüzelő ágyúk és a zászló között

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
hu: Üres hely a tüzelő ágyúk és a zászló között.
    
    Harc közben a tüzelő (és felrobbanó) ágyúk lehetnek a védekező ország zászlója előtt és mögött is. Ez a paraméter a zászló és az ágyúk köztti távolságot adja meg képpontban. A távolság relatív a térkép alapméretéhez képest (amely a felületdefiníciós panelen állítható be).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
hu: A sprite-ok adatai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
hu: A zászló sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
hu: Zászló

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
hu: Szélesség:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
hu: Zászló képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A zászló képkockájának magassága.</p><p>A <i>zászló</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>a változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
hu: Magasság:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
hu: Zászló képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
hu: A zászló képkockájának magassága.
    
    A zászló elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : Magasság * a változatok száma, majd képkockákra bomlik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb frames:
hu: Képkockaszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
hu: Zászló - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A zászló képkockáinak száma.</p><p>A <i>zászló</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>a változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb versions:
hu: Változatszám:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
hu: Zászló - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
hu: A zászlóváltozatok száma.
    
    A zászló elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : Magasság * A változatok száma, majd képkockákra bomlik.
    
    Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
hu: A gyalogsági sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
hu: Gyalogság

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
hu: Gyalogság - képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A gyalogság képkockájának szélessége.</p><p>A <i>gyalogság</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve: <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
hu: Gyalogság - képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A gyalogság képkockájának magassága.</p><p>A <i>gyalogság</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve: <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
hu: Gyalogság - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A gyalogság képkockaszáma.</p><p>A <i>gyalogság</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
hu: Gyalogság - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
hu: <p>A gyalogság elem változatainak száma.</p><p>A <i>gyalogság</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p><p>Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
hu: A lovassági sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
hu: Lovasság

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
hu: Lovasság képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A lovasság képkockájának szélessége.</p><p>A <i>lovasság</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
hu: Lovasság képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A lovasság képkockájának magassága.</p><p>A <i>lovasság</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
hu: Lovasság - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A lovasság képkockaszáma.</p><p>A <i>lovasság</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
hu: Lovasság - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
hu: <p>A lovassági elem változatainak száma.</p><p>A <i>lovasság</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p><p>Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
hu: Az ágyú sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
hu: Ágyú

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
hu: Ágyú - képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>Az ágyú képkockájának szélessége.</p><p>Az <i>ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
hu: Ágyú képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>Az ágyú képkockájának magassága.</p><p>Az <i>ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
hu: Ágyú - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>Az ágyú elem képkockaszáma.</p><p>Az <i>ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
hu: Ágyú - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
hu: <p>Az ágyú változatainak száma.</p><p>Az <i>ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p><p>Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
hu: A tüzelő sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
hu: Tüzelő

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
hu: Tüzelő ágyú - képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A tüzelő ágyú képkockájának szélessége.</p><p>A <i>tüzelő ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A képkockák száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
hu: Tüzelő ágyú - képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A tüzelő ágyú képkockájának magassága.</p><p>A <i>tüzelő ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
hu: Tüzelő ágyú - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A tüzelő ágyú változatainak száma.</p><p>A <i>tüzelő ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A képkockák száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
hu: Tüzelő ágyú - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
hu: <p>A tüzelő ágyú változatainak száma.</p><p>A <i>tüzelő ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p><p>Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
hu: A felrobbanó sprite adatai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
hu: Felrobbanó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
hu: Felrobbanó ágyú - képkockaszélesség

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A felrobbanó ágyú képkockájának szélessége.</p><p>A <i>felrobbanó ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A képkockák száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
hu: Felrobbanó ágyú - képkockamagasság

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A felrobbanó ágyú képkockájának magassága.</p><p>A <i>felrobbanó ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
hu: Felrobbanó ágyú - képkockaszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
hu: <p>A felrobbanó ágyú képkockaszáma.</p><p>A <i>felrobbanó ágyú</i> elem egy ilyen széles képre lesz levetítve : <i>Szélesség</i> * <i>A képkockák száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
hu: Felrobbanó ágyú - változatszám

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
hu: <p>A felrobbanó ágyú változatainak száma.</p><p>A <i>felrobbanó ágyú</i> elem egy ilyen magas képre lesz levetítve : <i>Magasság</i> * <i>A változatok száma</i>, majd képkockákra bomlik.</p><p>Mindegyik változat egy-egy irányba mutatva ábrázolja a sprite-ot: az elsőn jobbra, a másodikon balra néz, a harmadikon elölről, a negyediken hátulról látszik. De nem kötelező, hogy minden sprite-nál létezzen mindegyik nézet.</p>

en: KsirK Skin Editor
hu: KsirK felületszerkesztő

en: (c) 2008, Gaël de Chalendar
hu: (c) Gaël de Chalendar, 2008.

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
hu: Ha dokumentációra vagy segítségre van szüksége,
    látogasson el a KsirK honlapra!

en: file to open
hu: a megnyitandó fájl

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
hu: Nem sikerült betölteni a horgonyikont.<br>A program nem tud tovább futni

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
hu: Nem sikerült betölteni a középső ikont<br>A program nem tud tovább futni

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a saved skin
hu: Felület betöltése

[ctx: @action]
en: Load &Recent
hu: Leg&utóbbi betöltése

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a recently saved skin
hu: Nemrég mentett felület megnyitása

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current skin
hu: A jelenlegi felület mentése

[ctx: @title:window]
en: Choose the Root Folder of the Skin to Open
hu: Válassza ki a megnyitandó felület alapmappáját

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
hu: Néhány változás nincs elmentve. Mit szeretne tenni?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
hu: Nem mentett változtatások

[ctx: @action:button]
en: Quit Without Saving
hu: Kilépés mentés nélkül

[ctx: @action:button]
en: Save and Quit
hu: Mentés és kilépés

[ctx: @title:window]
en: New Country Name
hu: Új országnév

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new country:
hu: Írja be az új ország nevét:

en: Do you really want to delete country '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt az országot: "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Country Confirmation
hu: Országtörlés megerősítése

[ctx: @title:window]
en: New Continent Name
hu: Új földrész

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new continent:
hu: Adja meg az új földrész nevét:

en: Do you really want to delete continent '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a földrészt: "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Continent Confirmation
hu: Földrésztörlés megerősítése

en: Do you really want to delete goal '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a célt: "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Goal Confirmation
hu: Céltörlés megerősítése

[ctx: @title:window]
en: New Nationality Name
hu: Új népcsoportnév

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new nationality:
hu: Adja meg az új népcsoport nevét:

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a népcsoportot: "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Nationality Confirmation
hu: Nemzetiségtörlés megerősítése

en: Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
hu: Ervénytelen formátumú témaleíró. A várt érték: %1, a kapott: %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
hu: Nem található az adatfájl neve,
    ezért a program nem tud tovább futni.

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
hu: A térképmaszk nem található,
    ezért a program befejeződik.

en: Cannot read file %1:
    %2.
hu: Nem sikerült olvasni ebből ebből a fájlból: %1.
    %2.

[ctx: @title:window]
en: PoolLoader
hu: Betöltő

en: Error - Unknown skin int data:
hu: Hiba - ismeretlen egész adat a felületben:

en: Fatal Error
hu: Végzetes hiba

en: Error - Unknown skin string data:
hu: Hiba - Ismeretlen sztring adat a felületben:

[ctx: @title:window]
en: Fatal Error
hu: Végzetes hiba
