ksirk - en to ka translation catalogue (253 entries)

en: Error: no player to destroy
ka: გასანადგურებელი მოწყინააღმდეგის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Goal Display
ka: სამიზნის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkContinentDefinition)
en: Continent
ka: კონტინენტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Bonus:
ka: ბონუსი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent
ka: ბონუს-ქულები სრული კონტინენტის ფლობისას

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, bonus)
en: Number of bonus points when owning the full continent.
    
    At the end of each turn a number of armies is distributed to each player. If one player owns all the countries of this continent, he/she gains this bonus.
    
    The bonus should be proportional to the continent's size and to the difficulty to conquer it or to keep it.
ka: დამატებითი ქულების რაოდენობა, როცა სრულ კონტინენტს ფლობთ.
    
    ყოველი სვლის ბოლოს არმიების რაოდენობა ნაწილდება ყველა მოთამაშეზე. თუ ერთი მოთამაშე კონტინენტის ყველა ქვეყნის მფლობელია, ის ამ პრემიას მიიღებს.
    
    პრემია კონტინენტის ზომის და მისი დაპყრობისა თუ შენარჩუნების სირთულეზე უნდა იყოს დამოკიდებული.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Select the countries contained in this continent
ka: აირჩიეთ ამ კონტინენტზე მყოფი ქვეყნები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Click here to select the countries contained in this continent.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
ka: დააწკაპუნეთ აქ, ამ, კონტინენტზე არსებული ყველა ქვეყნის მოსანიშნად.
    
    ნაჩვენები იქნება სამყაროს ყველა ქვეყნის სია და შეგეძლებათ, ქვეყნები თაგუნათი და Ctrl/Shift ღილაკებით მონიშნოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcountriesbutton)
en: Countries:
ka: ქვეყნები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist)
en: Continent's countries
ka: კონტინენტის ქვეყნები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This is the list of countries currently forming this continent.
ka: ეს ქვეყნების სიაა, რომლებიც ამ კონტინენტზე მდებარეობენ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkCountryDefinition)
en: Country
ka: ქვეყანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Flag:
ka: ალამი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Anchor:
ka: მიმაგრება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Center:
ka: ცენტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Infantry:
ka: ქვეითები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate
ka: ქვეითების სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryx)
en: Infantry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry.
ka: ქვეითების სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვეითებს გადააადგილებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate
ka: ქვეითების სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryy)
en: Infantry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the infantry by drag and drop.
ka: ქვეითების სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვეითებს გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Cavalry:
ka: კავალერია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate
ka: კავალერიის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryx)
en: Cavalry's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry.
ka: კავალერიის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ კავალერიას გადააადგილებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate
ka: კავალერიის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryy)
en: Cavalry's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cavalry by drag and drop.
ka: კავალერიის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ კავალერიას გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Cannon:
ka: ზარბაზანი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate
ka: ზარბაზნის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannony)
en: Cannon's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon by drag and drop.
ka: ქვემეხის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვემეხს გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate
ka: ზარბაზნის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonx)
en: Cannon's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the cannon.
ka: ქვემეხის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვემეხს გადააადგილებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate
ka: იმ წერტილის Y კოორდინატი, რომელთანაც ქვეყნის სახელი დაიხატება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centery)
en: Point around which the country name is drawn y-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
ka: იმ წერტილის Y კოორდინატი, რომელთანაც ქვეყნის სახელი დაიხატება.
    
    დაიმახსოვრეთ, რომ წერილი რუკის ნიღაბზე ქვეყნის ფარგლებში უნდა იყოს მოთავსებული.
    
    ეს მიეთითება რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შეფარდებით, ზომა კი მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვეყნის სახელს მისი ხატულით გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate
ka: იმ წერტილის X კოორდინატი, რომელთანაც ქვეყნის სახელი დაიხატება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, centerx)
en: Point around which the country name is drawn x-coordinate.
    
    Note that this point should be located inside the limits of the country on the map mask.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the country name by dragging and dropping its target icon.
ka: იმ წერტილის X კოორდინატი, რომელთანაც ქვეყნის სახელი დაიხატება.
    
    დაიმახსოვრეთ, რომ წერილი რუკის ნიღაბზე ქვეყნის ფარგლებში უნდა იყოს მოთავსებული.
    
    ეს მიეთითება რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შეფარდებით, ზომა კი მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ქვეყნის სახელს მისი ხატულით გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate
ka: გამოკვეთის Y კოორდინატის ცენტრი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchory)
en: Center of the highlighting y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
ka: გამოკვეთის Y კოორდინატის ცენტრი
    
    ეს მოცემულია რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შეარებით, ზომა კი, როგორც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ გამოკვეთას გადააადგილებთ, მისი ჯვრის ხატულის გადათრევით და დაგდებით.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate
ka: გამოკვეთის X კოორდინატის ცენტრი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, anchorx)
en: Center of the highlighting x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the highlighting by dragging and dropping its cross icon.
ka: გამოკვეთის X კოორდინატის ცენტრი
    
    ეს მოცემულია რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შეარებით, ზომა კი, როგორც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ გამოკვეთას გადააადგილებთ, მისი ჯვრის ხატულის გადათრევით და დაგდებით.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate
ka: ალმის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagy)
en: Flag's sprite top left point y-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
ka: ალმის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის Y კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ალამს გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate
ka: ალმის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagx)
en: Flag's sprite top left point x-coordinate.
    
    This is given relatively to the top left of the map, sized as defined in the main skin definition widget.
    
    This value will be automatically updated if you move the flag by drag and drop.
ka: ალმის სპრაიტის ზედა მარცხენა წერტილის X კოორდინატი.
    
    ეს რუკის ზედა მარცხენა კუთხესთან შედარებით მიეთითება, ზომა კი ის, რაც მთავარი სკინის აღწერის ვიჯეტშია მითითებული.
    
    ეს მნიშვნელობა ავტომატურად განახლდება, თუ ალამს გადაათრევთ და დააგდებთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Select this country's neighbors
ka: აირჩიეთ ქვეყნის მეზობლები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Click here to select this country's neighbors.
    
    A list of all the world's countries will be shown and you will be able to select the countries using the mouse and the Ctrl and Shift keys.
ka: დააწკაპუნეთ აქ, ამ ქვეყნის მეზობლების მოსანიშნად.
    
    ნაჩვენები იქნება სამყაროს ყველა ქვეყნის სია და შეგეძლებათ, ქვეყნები თაგუნათი და Ctrl/Shift ღილაკებით მონიშნოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, neighboursbutton)
en: Neighbors:
ka: მეზობლები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This country's neighbors
ka: ქვეყნის მეზობლები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, neighbourslist)
en: This is the list of countries currently considered as neighbors of this country.
ka: ეს იმ ქვეყნების სიაა, რომლებიც ამჟამად ამ ქვეყნის მეზობლად ითვლება.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkGoalDefinition)
en: Goal
ka: მიზანი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Goal Type
ka: მიზნის ტიპი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, worldtype) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, worldtype)
en: Conquer all the world
ka: მთელი მსოფლიოს დაპყრობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, worldtype)
en: World conquest
ka: მსოფლიოს დაპყრობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, playertype)
en: Eliminate a given player
ka: მითითებული მოთამაშის განაგურება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, playertype)
en: <p>Eliminate a given player. If it is eliminated by another one, you will fall back to a <emphasis>Countries</emphasis> type of goal.</p>
ka: <p>გაანადგურეთ მითითებული მოთამაშე. თუ მას სხვა გაანადგურებს, თქვენ <emphasis>ქვეყნების</emphasis> ტიპის მიზანზე გადაერთვებით.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, playertype)
en: Player
ka: დამკვრელი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries
ka: დაიპყარით მითითებული რაოდენობის ქვეყანა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, countriestype)
en: Conquer a given number of countries.
    
    You can also make the player to have to put a given number of armies on each country.
ka: დაიპყარით მითითებული რაოდენობის ქვეყანა.
    
    ასევე დარწმუნდით, რომ მოთამაშემ თითოეულ ქვეყნაში, მითითებული რაოდენობის არმია განათავსოს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, countriestype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabCountries)
en: Countries
ka: ქვეყნები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents
ka: დაიპყარით კონტინენტების მოცემული სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, continentstype)
en: Conquer a given list of continents. You can also let the player choose one of their target continents.
ka: დაიპყარით ჩამოთვლილი კონტინენტები. ასევე, შეგიძლიათ, მოთამაშეს მისცეთ სამიზნე კონტინენტების დაპყრობის უფლება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, continentstype) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabContinents)
en: Continents
ka: კონტინენტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, description)
en: Text describing the goal
ka: მიზნის აღწერის ტექსტი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, description)
en: <p>Text describing the goal. It should include several placeholders for various data depending on the goal type:</p><ul><li><i>World Conquest</i>: none</li><li><i>Player</i>: one for the player name and one for the number of countries fallback</li><li><i>Countries</i>: one for the number of countries and possibly a second one for the number of armies to put on each country</li><li><i>Continents</i>: one for each continent to conquer</li></ul>
ka: <p>მიზნის აღწერის ტექსტი. უნდა შეიცავდეს რამდენიმე ადგილმჭერს სხვადასხვა მონაცემებისთვის, თქვენს მიზანზე დამოკიდებულებით:<p><ul><i>სამყაროს დაპყრობა</i>: არაფერი</li><li><i>მოთამაშე</i>: ერთი მოთამაშისთვის და ერთი გადასართველი ქვეყნების რიცხვი</li><li><i>ქვეყნები</i>: ერთი ქვეყნების რაოდენობისთვის და, შესაძლებელია, მეორე, თითოეულ ქვეყანაში განსათავსებელი არმიების რაოდენობა</li><li><i>კონტინენტები:</i>: ერთი თითოეული დასაპყრობი კონტინენტისთვის</li><ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Countries nb:
ka: ქვეყნების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Armies by country:
ka: არმიები ქვეყნის მიხედვით:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: Number of countries to conquer
ka: დასაპყრობი ქვეყნების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, nbcountries)
en: <p>Number of countries to conquer in a <i>Countries</i> goal or as a fallback in a <i>Player</i> goal.</p>
ka: <p>დასაპყრობი ქვეყნების რაოდენობა <i>ქვეყნების</i> სამიზნეში, ან როგორც გადასართველი <i>მოთამაშის</i> სამიზნეში.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: Number of armies to put on each country
ka: თითოეულ ქვეყანაში გასათავსებელი არმიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, armiesbycountry)
en: <p>Number of armies to put on each country in a <i>Countries</i> goal.</p>
ka: <p>თითოეულ ქვეყნაზე დასადები არმიების რაოდენობა <i>ქვეყნების</i> სამიზნეში.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select the continents to conquer
ka: აირჩიეთ დასაპყრობი კონტინენტები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: <p>Click this button to select the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You will be prompted with a list of this world's continents. Select those to conquer with the mouse and the Ctrl and Shift keys.</p>
ka: <p>დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე, რათა აირჩიოთ დასაპყრობი კონტინენტები, როცა არჩეულია <i>კონტინენტების</i> სამიზნე.</p><p>გაჩვენებთ სამყაროს კონტინენტების სიას. ისინი, რომლების დაპყრობასაც აპირებთ, თაგუნათი და Ctrl/Shift ღილაკებით შეგიძლიათ, მონიშნოთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectcontinentsbutton)
en: Select Continents
ka: აირჩიეთ კონტინენტები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, anycontinent) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Check to let the player choose one of the continents to conquer
ka: ჩართეთ ეს მოთამაშისთვის დასაპყრობი კონტინენტის არჩევის უფლების მისაცემად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, anycontinent)
en: Any
ka: ნებისმიერი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: List of the continents to conquer
ka: დასაპყრობი კონტინენტების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: <p>List of the continents to conquer in a <i>Continents</i> goal.</p><p>You can change this list by clicking on the "Select continents" button above.</p>
ka: <p>დასაპყრობი კონტინენტების ჩამონათვალი, როცა სამიზნე <i>კონტინენტებია<i>.</p><p>ამ სიის შეცვლა ზემოთ "კონტინენტების არჩევის" ღილაკით შეგიძლიათ.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkNationalityDefinition)
en: Nationality
ka: ეროვნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: Nationality name
ka: ეროვნების სახელი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, name)
en: <p>Nationality name. The name of the player country. Can be the name of an existing country in case of a <i>realistic</i> world.</p><p>This string should be unique in the skin.</p>
ka: <p>ეროვნების სახელი. მოთამაშის ქვეყნის სახელი. შეიძლება, იყოს არსებული ქვეყნის სახელი, თუ სამყარო <i>რეალისტურია</i>.</p><p>ეს სტრიქონი სკინში უნიკალური უნდა იყოს.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Leader name:
ka: ლიდერის სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leader)
en: Leader name
ka: ლიდერის სახელი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leader)
en: <p>Name of this nationality leader. In the case of a <i>realistic</i> skin, this could be the name of a well known king, president, etc.</p>
ka: <p>ამ ერის ლიდერის სახელი. <i>რეალისტური</i> სკინის შემთხვევაში ეს ცნობილი პრეზიდენტის, მეფის და ა.შ. სახელია.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Flag ID in pool:
ka: ალმის ID პულში:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG
ka: ალმის სპრაიტის ID პულის SVG-ში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, flag)
en: Flag sprite id in the pool SVG (pool.svg).
ka: ალმის სპრაიტის ID პულის SVG-ში (pool.svg)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, skindefinition)
en: Skin Definition
ka: სკინის აღწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Skin name:
ka: სკინის სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: The skin's short name
ka: სკინის მოკლე სახელი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, skinNameLineEdit)
en: Type here the skin's short name. This should be an identifier-like string
ka: აკრიფეთ აქ სკინის მოკლე სახელი. ეს იდენტიფიკატორის მსგავსი სტრიქონი უნდა იყოს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width x height:
ka: სიგანე x სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: Map's width
ka: რუკის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, widthLineEdit)
en: This is the map's width. The map SVG element will be by default drawn on an image of this width. All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
ka: ეს რუკის სიგანეა. რუკის SVG ელემენტი, ნაგულისხმევად, ამ სიგანის მქონე გამოსახულებაზე დაიხატება. ყველა მდებარეობა რუკაზე ამ განზომილებასთან შედარებითაა გამოსახული.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: Map's height
ka: რუკის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, heightLineEdit)
en: This is the map's height. The map SVG element will be by default drawn on an image of this height All positions on the map are expressed relatively to this dimension.
ka: ეს რუკის სიმაღლეა. რუკის SVG ელემენტი, ნაგულისხმევად, ამ სიმაღლის მქონე გამოსახულებაზე დაიხატება. ყველა მდებარეობა რუკაზე ამ განზომილებასთან შედარებითაა გამოსახული.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map Font
ka: რუკის ფონტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: Font used to draw country names
ka: ქვეყნის სახელის ფონტი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, fontrequester)
en: This font will be used to draw the country names on the map
ka: ეს ფონტი გამოყენებული იქნება რუკაზე ქვეყნის სახელების დასახატად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Fg:
ka: წ.პ.:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: Foreground color for country names
ka: ქვეყნის სახელის წინა პლანის ფერი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, fgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the foreground of the country names on the map
ka: ეს ფერი გამოყენებული იქნება რუკაზე ქვეყნის სახელის წინა პლანისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bg:
ka: ფ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: Background color for country names
ka: ქვეყნის სახელის ფონის ფერი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, bgcolorbutton)
en: This color will be used to draw the background of the country names on the map
ka: ეს ფერი გამოყენებული იქნება რუკაზე ქვეყნის სახელის ფონისთვის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Human readable description of the skin
ka: სკინის ადამიანისთვის გასაგებია აღწერა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTextEdit, descriptionTextEdit)
en: Describe here the skin, its style, its story, the intent of its author(s), etc.
ka: აღწერეთ აქ სკინი, მისი სტილი, ისტორია, ავტორების მიზანი და სხვ.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSprites) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDockWidget, KsirkSpritesDefinition)
en: Sprites
ka: სპრაიტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Edit the sprite definitions
    in the right dock.
ka: ჩაასწორეთ სპრაიტის აღწერები
    მარჯვენა დოკში.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNationalities)
en: Nationalities
ka: ეროვნებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Creates a new Nationality
ka: ახალი ეროვნების შექმნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: Click here to add a new nationality. You will be prompted for its name.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი ეროვნების დასამატებლად. სახელს გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNationalityButton)
en: New Nationality
ka: ახალი ეროვნება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Removes the currently selected nationality
ka: ამჟამად არჩეული ნაციონალობის წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteNationalityButton)
en: Click here to remove the currently selected nationality. You will be asked for confirmation.
ka: დააწკაპუნეთ აქ ამჟამად მონიშნული ეროვნების წასაშლელად. დადასტურებას გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: Nationality list
ka: ეროვნებების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, nationalitieslist)
en: This list shows the nationalities defined.
    
    Each nationality name should be unique. Select a nationality and edit its details in the right dock.
    
    During the game, each player must choose a nationality. As such, you should add at least as many nationalities as the maximum number of players for this skin.
ka: ეს ჩამონათვალი აღწერილ ეროვნებებს აჩვენებს.
    
    თითოეულ ეროვნებას უნიკალური სახელი უნდა ჰქონდეს. აირჩიეთ ეროვნება და ჩაასწორეთ მისი დეტალები მარჯვენა პანელში.
    
    თამაშისას ეროვნება თითოეულმა მოთამაშემ უნდა აირჩიოს. ამიტომ, ყველაზე ცოტა, იმდენი ეროვნება უნდა აღწეროთ, რამდენიც სკინში მოთამაშეა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Creates a new country
ka: შექმნის ახალ ქვეყანას

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: Click here to add a new country. You will be prompted for its name.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი ქვეყნის დასამატებლად. სახელს გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newCountryButton)
en: New Country
ka: ახალი ქვეყანა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Removes the currently selected country
ka: ამჟამად არჩეული ქვეყნს წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteCountryButton)
en: Click here to remove the currently selected country. You will be asked for confirmation.
ka: დააწკაპუნეთ აქ ამჟამად მონიშნული ქვეყნის წასაშლელად. დადასტურებას გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countrieslist) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, countriesList)
en: Country list
ka: ქვეყნების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countrieslist)
en: This list shows the countries defined.
    
    Each country name should be unique. Select a country and edit its details in the right dock.
ka: ეს ჩამონათვალი აღწერილ ქვეყნებს აჩვენებს.
    
    ქვეყნის სახელები უნიკალური უნდა იყოს. აირჩიეთ ქვეყანა და ჩაასწორეთ მისი დეტალები მარჯვენა პანელში.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Creates a new continent
ka: ახალი კონტინენტის შექმნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: Click here to add a new continent. You will be prompted for its name.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი კონტინენტის დასამატებლად. სახელს გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newContinentButton)
en: New Continent
ka: ახალი კონტინენტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Removes the currently selected continent
ka: ამჟამად არჩეული კონტინენტის წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteContinentButton)
en: Click here to remove the currently selected continent. You will be asked for confirmation.
ka: დააწკაპუნეთ აქ ამჟამად მონიშნული კონტინენტის წასაშლელად. დადასტურებას გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, continentslist)
en: Continent list
ka: კონტინენტების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, continentslist)
en: This list shows the continents defined.
    
    Each continent name should be unique. Select a continent and edit its details in the right dock.
ka: ეს ჩამონათვალი აღწერილ კონტინენტებს აჩვენებს.
    
    კონტინენტის სახელები უნიკალური უნდა იყოს. აირჩიეთ კონტინენტი და ჩაასწორეთ მისი დეტალები მარჯვენა პანელში.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGoals)
en: Goals
ka: მიზნებ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Creates a new goal
ka: ახალი მიზნის შექმნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: Click here to add a new goal. It will be named automatically.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი მიზნის დასამატებლად. სახელი ავტომატურად მიენიჭება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGoalButton)
en: New Goal
ka: ახალი მიზანი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Removes the currently selected goal
ka: ამჯამად არჩეული მიზნის წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteGoalButton)
en: Click here to remove the currently selected goal. You will be asked for confirmation.
ka: დააწკაპუნეთ აქ ამჟამად მონიშნული მიზნის წასაშლელად. დადასტურებას გკითხავთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, goalslist)
en: Goal list
ka: მიზნების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, goalslist)
en: This list shows the goals defined.
    
    Each goal name should be unique. Select a goal and edit its details in the right dock.
ka: ეს ჩამონათვალი აღწერილ მიზნებს აჩვენებს.
    
    მიზნის სახელები უნიკალური უნდა იყოს. აირჩიეთ მიზანი და ჩაასწორეთ მისი დეტალები მარჯვენა პანელში.

[ctx: @title:tab]
en: Preferences
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CountriesSelectionDialog)
en: Country Selection Dialog
ka: ქვეყნის არჩევის ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, countriesList)
en: List of all the countries defined in the world. Currently selected countries are highlighted. You can modify the selection using the mouse and Ctrl and Shift keys.
ka: სამყაროში აღწერილი ქვეყნების სია. ამჟამად მონიშნული ქვეყნები გამოკვეთილია. მონიშნულის შეცვლა თაგუნათი და Ctrl/Shift ღილაკების გამოყენებით შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &მორგება

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Sprite placement buttons
ka: სპრაიტის განლაგების ღილაკები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, buttonsScrollArea)
en: Use the buttons here to do the initial placement of the corresponding sprite for the currently selected country. The buttons are available only if the sprite is not already placed.
ka: ამჟამად არჩეული ქვეყნის შესაბამისი სპრაიტის საწყისი მდებარეობის მისათითებლად გამოიყენეთ ეს ღილაკები. ღილაკები ხელმისაწვდომია, მხოლოდ, თუ სპრაიტი უკვე მოთავსებული არაა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Map with sprites
ka: რუკა სპრაიტებით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QScrollArea, mapScrollArea)
en: Shows the map of the skin with all already placed sprites, the country names, and the highlighting anchors.
    
    Drag and drop the sprites, the country names, and the highlighting anchors to change their place.
ka: აჩვენებს სკინის რუკას უკვე განთავსებული პრაიტებით, ქვეყნის სახელებით და ღუზის გამოკვეთით.
    
    გადაათრიეთ სპრაიტები, ქვეყნის სახელები და გამოკვეთის ღუზები, რათა მათი მდებარეობა შეცვალოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Width between fighter
    and flag:
ka: სიგანე მეომარსა და
    ალამს შორის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag
ka: ცარიელი ადგილი საბრძოლო ქვემეხსა და ალამს შორის

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, widthDiffLineEdit)
en: Empty space size between fighting cannon and flag.
    
    During a battle, firing (end exploding) cannons of each player are placed in both sides of the defender country flag. This parameter is the number of pixels between the flag and each cannon, measured relatively to the map base size as set in the main skin definition panel.
ka: ცარიელი ადგილის ზომა საომარ ქვემეხსა და ალამს შორის.
    
    ბრძოლისას, თითოეული მოთამაშის მსროლელი და აფეთქებადი ქვემეხები მხარის, რომელიც თავს იცავს, ალმის ორივე მხარეს განთავსდება. ეს პარამეტრი წარმოდგენილია პიქსელების რაოდენობაში ალამსა და თითოეულ ქვემეხს შორის, იზომება რუკის საბაზისო ზომასთან შეფარდებით, როგორც ის მთავარი სკინის აღწერის პანელშია მითითებული.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, ktabwidget)
en: Data about all sprites
ka: მონაცემები ყველა სპრაიტის შესახებ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, flagTab)
en: Data about the flag sprite
ka: მონაცემები ალმის სპრაიტის შესახებ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, flagTab)
en: Flag
ka: ალამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text), 
en: Width:
ka: სიგანე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagw)
en: Flag individual frame width
ka: ალმის ინდივიდუალური კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagw)
en: <p>Flag individual frame width.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * N<i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ალმის თითოეული კადრის სიგანე.</p><p>ელემენტის <i>ალამი</i> რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * N<i>კადრების რაოდენობა</i>, შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text),
en: Height:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height
ka: ალმის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagh)
en: Flag individual frame height.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
ka: ალმის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.
    
    ალმის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე, სიმაღლით: (სიმაღლე * ვერსიების რაოდენობა), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text)
en: Nb frames:
ka: კადრების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagf)
en: Number of individual flag frames
ka: ინდივიდუალური ალმის კადრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagf)
en: <p>Number of individual flag frames.</p><p>The pool <i>flag</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ინდივიდუალური ალმის კადრების რაოდენობა.</p><p>ელემენტის <i>ალამი</i> რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * N<i>კადრების რაოდენობა</i>, შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text)
en: Nb versions:
ka: ვერსიების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions
ka: ალმის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, flagv)
en: Number of flag versions.
    
    The pool flag element will be rendered on a pixmap of height: (Height * Number of versions) and then split into individual frames.
    
    Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from the front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.
ka: ალმის ვერსიების რაოდენობა:
    
    პულის ალმის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (სიმაღლე * ვერსიების რაოდენობა) და შემდეგ დაიყოფა ინდივიდუალურ კადრებად.
    
    თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც ერთი მიმართულებიდან ჩანს: პირველი მარჯვნივ ყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, infantryTab)
en: Data about the infantry sprite
ka: მონაცემების ქვეითს სპრაიტის შესახებ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, infantryTab)
en: Infantry
ka: ქვეითები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryw)
en: Infantry individual frame width
ka: ქვეითის ინდივიდუალური კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryw)
en: <p>Infantry individual frame width.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: <i>Width</i> * <i>number of frames</i> and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ქვეითების ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>ქვეითების</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების როდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryh)
en: Infantry individual frame height
ka: ქვეითის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryh)
en: <p>Infantry individual frame height.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: <i>Height</i> * <i>Number of versions</i> and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ქვეითების ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>ქვეითების</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: <i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების როდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryf)
en: Number of individual infantry frames
ka: ინდივიდუალური ქვეითის კადრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryf)
en: <p>Infantry number of individual frames.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ქვეითების რაოდენობის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>ქვეითების</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების როდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, infantryv)
en: Number of infantry versions
ka: ქვეითის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, infantryv)
en: <p>Number of infantry versions.</p><p>The pool <i>infantry</i> element will be rendered on a pixmap of height: (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ka: <p>ქვეითის ვერსიების რაოდენობა.</p><p> <i>ქვეითების</i> პულის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (<i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i>), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p><p>თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც, მხოლოდ, ერთი მხრიდან ჩანს. პირველი მარჯვნივ იყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო კი უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Data about the cavalry sprite
ka: კავალერიის სპრაიტის მონაცემები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cavalryTab)
en: Cavalry
ka: კავალერია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: Individual cavalry frame width
ka: ინდივიდუალური კავალერიის კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryw)
en: <p>Individual cavalry frame width.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ინდივიდუალური კავალერიის კადრების სიგანე.</p><p><i>კავალერიის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: Individual cavalry frame height
ka: ინდივიდუალური კავალერიის კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryh)
en: <p>Individual cavalry frame height.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>კავალერიის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>კავალერიის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: <i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: Number of individual cavalry frames
ka: ინდივიდუალური კავალერიის კადრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryf)
en: <p>Number of individual cavalry frames.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of width: (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ინდივიდუალური კავალერიის კადრების რაოდენობა.</p><p><i>კავალერიის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: Number of cavalry versions
ka: კავალერიის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cavalryv)
en: <p>Number of cavalry versions.</p><p>The pool <i>cavalry</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ka: <p>კავალერიის ვერსიების რაოდენობა.</p><p> <i>კავალერიის</i> პულის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (<i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i>), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p><p>თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც, მხოლოდ, ერთი მხრიდან ჩანს. პირველი მარჯვნივ იყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო კი უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, cannonTab)
en: Data about the cannon sprite
ka: მონაცემები ქვემეხის სპრაიტის შესახებ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cannonTab)
en: Cannon
ka: ზარბაზანი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonw)
en: Cannon individual frame width
ka: ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonw)
en: <p>Cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე.</p><p><i>ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonh)
en: Individual cannon frame height
ka: ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonh)
en: <p>Individual cannon frame height.</p><p>The pool <i>cannon<i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: <i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonf)
en: Number of individual cannon frames
ka: ქვემეხის ინდივიდუალური კადრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonf)
en: <p>Number of individual cannon frames.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ინდივიდუალური ქვემეხის კადრების რაოდენობა.</p><p><i>ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cannonv)
en: Number of cannon versions
ka: ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, cannonv)
en: <p>Number of cannon versions.</p><p>The pool <i>cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ka: <p>ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა.</p><p> <i>ქვემეხის</i> პულის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (<i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i>), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p><p>თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც, მხოლოდ, ერთი მხრიდან ჩანს. პირველი მარჯვნივ იყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო კი უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, firingTab)
en: Data about the firing sprite
ka: სროლის სპრაიტის მონაცემები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firingTab)
en: Firing
ka: სროლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingw)
en: Firing cannon individual frame width
ka: მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingw)
en: <p>Firing cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე.</p><p><i>მსროლელი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingh)
en: Firing cannon individual frame height
ka: მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingh)
en: <p>Firing cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>მსროლელი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: <i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingf)
en: Number of individual firing cannon frames
ka: მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingf)
en: <p>Number of individual firing cannon frames.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>მსროლელი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრების რაოდენობა.</p><p><i>მსროლელი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firingv)
en: Number of firing cannon versions
ka: მსროლელი ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, firingv)
en: <p>Number of firing cannon versions.</p><p>The pool <i>firing cannon</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ka: <p>მსროლელი ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა.</p><p> <i>მსროლელი ქვემეხის</i> პულის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (<i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i>), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p><p>თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც, მხოლოდ, ერთი მხრიდან ჩანს. პირველი მარჯვნივ იყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო კი უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, explodingTab)
en: Data about the exploding sprite
ka: აფეთქების სპრაიტის მონაცემები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, explodingTab)
en: Exploding
ka: აფეთქება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingw)
en: Exploding cannon individual frame width
ka: ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingw)
en: <p>Exploding cannon individual frame width.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიგანე.</p><p><i>ფეთქებადი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingh)
en: Exploding cannon individual frame height
ka: ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingh)
en: <p>Exploding cannon individual frame height.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრის სიმაღლე.</p><p><i>ფეთქებადი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: <i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingf)
en: Number of individual exploding cannon frames
ka: ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრებს რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingf)
en: <p>Number of individual exploding cannon frames.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of width (<i>Width</i> * <i>Number of frames</i>) and then split into individual frames.</p>
ka: <p>ფეთქებადი ქვემეხის ინდივიდუალური კადრების რაოდენობა.</p><p><i>ფეთქებადი ქვემეხის</i> ელემენტის პულის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიგანით: <i>სიგანე</i> * <i>კადრების რაოდენობა</i> შემდეგ კი ცალ-ცალკე კადრებად დაიყოფა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, explodingv)
en: Number of exploding cannon versions
ka: ფეთქებადი ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, explodingv)
en: <p>Number of exploding cannon versions.</p><p>The pool <i>exploding</i> element will be rendered on a pixmap of height (<i>Height</i> * <i>Number of versions</i>) and then split into individual frames.</p><p>Each version shows the sprite visible from one direction: the first one is directed towards the right, the second towards the left, the third one from front and the last one from the back. However, not all sprites need all versions.</p>
ka: <p>ფეთქებადი ქვემეხის ვერსიების რაოდენობა.</p><p> <i>ფეთქებადი ქვემეხის</i> პულის ელემენტის რენდერი მოხდება პიქსელების რუკაზე სიმაღლით: (<i>სიმაღლე</i> * <i>ვერსიების რაოდენობა</i>), შემდეგ კი ინდივიდუალურ კადრებად დაიშლება.</p><p>თითოეული ვერსია აჩვენებს სპრაიტს, რომელიც, მხოლოდ, ერთი მხრიდან ჩანს. პირველი მარჯვნივ იყურება, მეორე მარცხნივ, მესამე წინ და ბოლო კი უკან. მაგრამ ყველა სპრაიტს ყველა ვერსია არ სჭირდება.</p>

en: KsirK Skin Editor
ka: KsirK -ის სკინის რედაქტორი

en: For help and user manual, please see
    The KsirK Web site
ka: დახმარებისა და მომხმარებლის სახელმძღვანელოსთვის
    იხ. KsirK-ის ვებგვერდი

en: file to open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: Cannot load anchor icon<br>Program cannot continue
ka: მიმაგრების ხატულა ვერ ჩავტვირთე<br>პროგრამა ვერ გაგრძელდება

en: Cannot load center icon<br>Program cannot continue
ka: ცენტრის ხატულა ვერჩაიტვირთა<br>პროგრამა ვერ გაგრძელდება

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a saved skin
ka: შენახული სკინის გახსნა

[ctx: @action]
en: Load &Recent
ka: უახლესის &ჩატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a recently saved skin
ka: ახლახანს შენახული სკინის გახსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the current skin
ka: მიმდინარე სკინის შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Choose the Root Folder of the Skin to Open
ka: აირჩიეთ გასახსნელი სკინის ძირითადი საქაღლდე

en: There are unsaved changes. What do you want to do?
ka: გაქვთ შეუნახავი ცვლილებები. რა გნებავთ, ქნათ?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

[ctx: @action:button]
en: Quit Without Saving
ka: შენახვის გარეშე გასვლა

[ctx: @action:button]
en: Save and Quit
ka: შენახვა და გასვლა

[ctx: @title:window]
en: New Country Name
ka: ახალი ქვეყნის სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new country:
ka: შეიყვანთ ახალი ქვეყნის სახელი:

en: Do you really want to delete country '%1'?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ქვეყანა '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Country Confirmation
ka: ქვეყნის წაშლის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: New Continent Name
ka: ახალი კონტინენტის სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new continent:
ka: შეიყვანეთ ახალი კონტინენტის სახელი:

en: Do you really want to delete continent '%1'?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ კონტინენტი '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Continent Confirmation
ka: კონტინენტის წაშლის დადასტურება

en: Do you really want to delete goal '%1'?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ მიზანი '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Goal Confirmation
ka: მიზნის წაშლის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: New Nationality Name
ka: ახალი ეროვნების სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Enter the name of the new nationality:
ka: შეიყვანეთ ახალი ეროვნების სახელი:

en: Do you really want to delete nationality '%1'?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ეროვნება '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Nationality Confirmation
ka: ეროვნების წაშლის დადასტურება

en: Invalid skin definition file format. Expected %1 and got %2
ka: შეცდომა - არასწორი სკინის აღწერის ფაილის ფორმატი. მოველოდი %1, მივიღე %2

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
ka: პულის ფაილის სახელი ვერ ვიპოვე
    პროგრამა მუშაობას ვერ გააგრძელებს

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
ka: რუკის ნიღბის გამოსახულება ვერ ვიპოვე
    პროგრამა მუშაობას ვერ გააგრძელებს

en: Cannot read file %1:
    %2.
ka: ფაილი %1 ვერ წავიკითხე:
    %2.

en: Error - Unknown skin int data:
ka: შეცდომა - სკინის მთელი რიცხვები უცნობია:

en: Fatal Error
ka: ფატალური შეცდომა

en: Error - Unknown skin string data:
ka: შეცდომა - სკინის სტრიქონები უცნობია:

[ctx: @title:window]
en: Fatal Error
ka: ფატალური შეცდომა
